• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Witam wszystkich serdecznie a6 c6 2.7 tdi 2006r 180km

Samanta92

Początkujący
Punktów
0
Hej. Mam problem w swojej a6 c6 2.7 tdi 180 km 2006r. Z okolic egr , pompy i kolektora ssącego czy jakoś tak w tych granicach wydobywa się dym (spaliny) podczas gazowania. Myslalam ze to zawor egr więc go wczoraj wymienilam ale dalej to samo. Do tego dochodzą jakiś dziwne dźwięki nie wiem jak mam to opisać ale tak mniej wiecej jak cmokanie... tak jakby nie miało siły zaciągnąć tego grzybka z egr-u jak odłączyłam wężyk og egr-u cmokanie ucichoo. Koledzy gdzie szukać przyczyny. Pozdrawiam

Załączniki

• 20220705_223713.jpg
    20220705_223713.jpg
    2,9 MB · Wyświetleń: 23
  • 20220705_223627.jpg
    20220705_223627.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 23
  • 20220705_223553.jpg
    20220705_223553.jpg
    2,8 MB · Wyświetleń: 21
  • 20220705_223540.jpg
    20220705_223540.jpg
    3 MB · Wyświetleń: 22
  • 20220705_223524.jpg
    20220705_223524.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 22
  • 20220705_223513.jpg
    20220705_223513.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 30

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2673
Miasto
PZ
- do sprawdzenia gdzie lecą spaliny zawsze proszę o pomoc drugą osobę, zatykam rurę wydechową i wtedy widać gdzie leci dym
- EGR na początek sprawdziłbym membranę gumową, trzeba zdjąć wężyk, który do niego dochodzi i zaciągnąć powietrze, wytworzyć podciśnienie w tym wężyku, jeśli jest cała nie dziurawa to EGR pozostanie otwarty do momentu odetkania wężyka :) podciśnienie możesz wytworzyć na przykład dużą strzykawką albo wziąć z silnika

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
201
Miasto
Okolice Krakowa
Tylko, że w przypadku podkładek, nie ucichłoby "cmokanie" po odpieciu wężyka z EGRu.

Samanta92

Początkujący
Punktów
0
Jemu chodzi o to że spod wtrysków lecą spaliny a cmokanie z EGR to osobna sprawa
A te cmokanie to nie będzie czasami z tego zaworka No nie wiem jak to nazwać do którego jest podczepiony wężyk?
Automatyczne połączenie postów:

- do sprawdzenia gdzie lecą spaliny zawsze proszę o pomoc drugą osobę, zatykam rurę wydechową i wtedy widać gdzie leci dym
- EGR na początek sprawdziłbym membranę gumową, trzeba zdjąć wężyk, który do niego dochodzi i zaciągnąć powietrze, wytworzyć podciśnienie w tym wężyku, jeśli jest cała nie dziurawa to EGR pozostanie otwarty do momentu odetkania wężyka :) podciśnienie możesz wytworzyć na przykład dużą strzykawką albo wziąć z silnika
Egr wymieniany był 2 dni temu choc okazało się że stary byl dobry. Cmokanie nie ustalo tak jak i spaliny dalej sie ulatniaja a jak nazywa się ta część do której jest przykręcony czarny plastikowy kolektor ? Bo może to jest przyczyna kopcenia

Ostatnia edycja:

WOODOO

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
2874
A panienka to tak za przeproszeniem ślepa i głucha, że nie potrafi ustalić pewnych dźwięków i źródła przedmuchów ?:D
Czy też liczy na to, że tu siedzą magowie i wyczytają usterki ze szklanych kul i wszystko podadzą na tacy ?:D

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2673
Miasto
PZ
A panienka to tak za przeproszeniem ślepa i głucha, że nie potrafi ustalić pewnych dźwięków i źródła przedmuchów ?:D
Czy też liczy na to, że tu siedzą magowie i wyczytają usterki ze szklanych kul i wszystko podadzą na tacy ?:D
Tak

Samanta92

Początkujący
Punktów
0
Haha słyszę i widzę dobrze. To tu nie ma magików? tak na poważnie to szukam podpowiedzi

Autoelektronika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1260
standart w tych silnikach,prosze sie przyjzec dobrze.Jest tam taka dzwigienka /jakas klapka,nie potrafie teraz powiedziec dokladnie od czego i z nich sie wydobywaja spaliny bo robi sie owalny otwor na elemencie w ktorym jest osadzona oska z tego sie dymi.Kwestia zeby ktos przygazował a druga osoba zobaczy i zlokalizuje w kilka sekund

WOODOO

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
2874
bo robi sie owalny otwor na elemencie w ktorym jest osadzona oska
A ten otwór to się robi owalny w 2 sekundy i zaskoczył nagle naszą autorkę i bidna nie wie co począć...:D
Przecież z takim owalnym otworem to już było jeżdżone z kilka miesięcy... to chyba wystarczająco czasu aby podlecieć do jakiegoś mechaniora... ale po co... :D

Samanta92

Początkujący
Punktów
0
Tu są prawie sami magowie... mechanika dla nich to czarna magia...:D dla panienki raczej

A ten otwór to się robi owalny w 2 sekundy i zaskoczył nagle naszą autorkę i bidna nie wie co począć...:D
Przecież z takim owalnym otworem to już było jeżdżone z kilka miesięcy... to chyba wystarczająco czasu aby podlecieć do jakiegoś mechaniora... ale po co... :D
Kolego podjechałam do mechanika i to nie jednego zostawiłam u nich kupę kasy... jakby byli takimi ''magikami,, to nie pisałabym tu. Pozdrawiam

standart w tych silnikach,prosze sie przyjzec dobrze.Jest tam taka dzwigienka /jakas klapka,nie potrafie teraz powiedziec dokladnie od czego i z nich sie wydobywaja spaliny bo robi sie owalny otwor na elemencie w ktorym jest osadzona oska z tego sie dymi.Kwestia zeby ktos przygazował a druga osoba zobaczy i zlokalizuje w kilka sekund
Dziekuje za podpowiedz...

Autoelektronika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1260
Wiem o tym, takie rzeczy nie dzieją się w tydzień,dwa czy miesiąc.

Bartek4x4

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
1119
Miasto
Koszęcin
Tam jest tyle sadzy, Choby ktoś łopata sypnął. Ja obstawiam zapchany DPF i spaliny lecą wszędzie

Ps napisz skąd jesteś może masz.kogos z forum za miedzą. Podskoczy i Ci wsadzi. Tzn wsadzi wtyczkę od komputera do auta

Ostatnia edycja:

Samanta92

Początkujący
Punktów
0
Tam jest tyle sadzy, Choby ktoś łopata sypnął. Ja obstawiam zapchany DPF i spaliny lecą wszędzie

Ps napisz skąd jesteś może masz.kogos z forum za miedzą. Podskoczy i Ci wsadzi. Tzn wsadzi wtyczkę od komputera do auta
Dzięki ale juz nie trzeba...

Do góry Bottom