• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Wyciaganie wałkow rozrzadu

KonradR40

Gaduła
Punktów
0
Witam, mam pytanie odnośnie wyciągania wałków rozrządu w silniku Opla Astry H 1.6 XER benzyna. Czy podczas ustawiania wałków po założeniu wystarczy je ustawić do znaków a potem zablokować i założyć pasek? Dół nie ruszany tylko zablokowany.

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
20
ja to robię tak:
- rozbieram okolicę
- ustawiam rozrząd na znaki. sprawdzam czy pasuje
- przekręcam tłoki na "połowę" i zrzucam pasek
- rozbieram górę i wyciągam wałki
- montuje wałki i ustawiam na znaki
- wał na znak- delikatnie
- pasek rozrządu
- cała reszta

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
31
Miasto
Okolice Krakowa
Tak żeby wszystkie zjechaly/wyjechały do połowy skoku czyli o 1/4 obrotu wałem od GMP 1. tłoka.

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
111
Miasto
Xxx
Bryk bryk kluczem każda srobe wałek w górę w 2 częściach bo chłopaki pod Krakowem już nie mają co robić.. Jestem załamany bo to są podstawy mechaniki... a jeśli nie jesteś mechanikiem to daj mu zarobić bo każdy chce żyć... Bierzesz kasę za swoją pracę czemu nie dasz innym zarobić?

KonradR40

Gaduła
Punktów
0
MIKUr1 w jakim celu się to robi? Nie może zostać wał na znaku?

Ostatnia edycja:

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
67
Miasto
Wołomin
W takim celu że jak będziesz skręcać wałek to zaworem nie uderzysz w tłok

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
31
Miasto
Okolice Krakowa
Bryk bryk kluczem każda srobe wałek w górę w 2 częściach bo chłopaki pod Krakowem już nie mają co robić.. Jestem załamany bo to są podstawy mechaniki... a jeśli nie jesteś mechanikiem to daj mu zarobić bo każdy chce żyć... Bierzesz kasę za swoją pracę czemu nie dasz innym zarobić?

Wybacz, ale nie do końca rozumiem o co chodzi i do kogo głównie był skierowany post ;) Na brak roboty nie narzekam, więc też nie trafiłeś ;)

MIKUr1 w jakim celu się to robi? Nie może zostać wał na znaku?

Sądząc po tym poście, robisz to pierwszy raz w życiu i nawet nie próbowałeś się zastanowić dlaczego tak jest, jeśli to Twoje auto to możesz się uczyć, jeśli klienta to nie polecam, bo faktycznie z jednego wałka mogą zrobić Ci się dwa.

KonradR40

Gaduła
Punktów
0
Grzebię tylko przy swoim aucie, jestem po szkole mechanicznej, ale pracuje w innym zawodzie, bo ''mam 20lat i nie mam 20lat doświadczenia'' tak jakby to chcieli pracodawcy.
Po prostu to bardzo lubię i też dużo potrafię, ale akurat wałka nigdy nie wyciągałem, dlatego pytam.

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
111
Miasto
Xxx
MIKUr1 było to do założyciela tematu... I powiem jeszcze.. (Tez do Konrada) To źle szukasz... Na pewno nie jedna osoba potrzebowała by młodego, swierzego łba do warsztatu ja np chętnie wziął bym kogoś do pomocy u siebie i też chętnie bym pokazał co gdzie i jak w miarę swoich możliwości i wiedzy... "Pompuj trzymaj" byś się nauczył ;)

Do góry Bottom