1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Wylewanie klaru na lustro - jak?

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika dawidd1, 12-03 18.

1. dawidd1

dawidd1 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Radomsko
    kolejne malowanie i jakiś postem jest. Farba akrylowa novol biała i szybki utwardzacz. Materiał odkręcony na 3 obroty i 1,5 warstwy. Nie dawałem rozruchu bo w paru miejscach sie spotkałem z info żeby tego nie robić jeśli chce sie wylać na szkło. Pierwsze wrażenie - kicha, ale już po paru min lakier sie wyrównał i wygląda ok. Puki co jest mokry to za wiele nie popatrzę, ale wygląda ze sie udało

kolejne malowanie i jakiś postem jest. Farba akrylowa novol biała i szybki utwardzacz. Materiał odkręcony na 3 obroty i 1,5 warstwy. Nie dawałem rozruchu bo w paru miejscach sie spotkałem z info żeby tego nie robić jeśli chce sie wylać na szkło. Pierwsze wrażenie - kicha, ale już po paru min lakier sie wyrównał i wygląda ok. Puki co jest mokry to za wiele nie popatrzę, ale wygląda ze sie udało

2. PySIEK

PySIEK Uczestnik

Docenione treści:
    40
    Miasto:
    Podlaskie
    Adres strony:
    Bo żeby wylać trzeba lać a nie psikać

3. dawidd1

dawidd1 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Radomsko
    po przeschnięciu efekt jest zadowalający, jeszcze trochę popróbuje, zmienię komponenty i powinno być super. Dzięki za naprowadzenie na właściwe tory.
    Jeszcze pytanie:
    Juz dawno nie krylem nic baza, podpowiedzcie czy gładka strukturę bazy robi się tak samo jak przy akrylu czy klarze? Ile odkręcić materiału, bo te 2,5 to chyba sporo za duzo na baze. I baze tez kłaść na 1,5 warstwy czy więcej?

4. PySIEK

PySIEK Uczestnik

Docenione treści:
    40
    Miasto:
    Podlaskie
    Adres strony:
    Akryl kladziesz na tyle warstw az pokryje przewaznie 2-3, Bezbarwne kladziesz jak w karcie charakterystyki.HS nie lubi wiecej.Baze Kladziesz az pokryje przeważnie 3 waratwy.Baza tak jak w karcie charakterystyki danej marki i koloru- zapytaj w mieszalni.Baze materiał pod ten pistolet na 2-2,5 obr obr, a ciśnienie na około 2 bary.W uproszczeniu na półmokro.Ziarno nie może stać tylko ma być gładko.Pod jasne jest trudniej.Trzeba stosować wypruszkę lub kropelkowanie bo tym pistoletem będą chmury.Trening czyni mistrza.Powodzenia.

5. dawidd1

dawidd1 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Radomsko
    A jaki byś polecił pistolet do bazy, srebrnej? Faktycznie ten pistolet robi chmury, sam się o tym przekonałem

6. PySIEK

PySIEK Uczestnik

Docenione treści:
    40
    Miasto:
    Podlaskie
    Adres strony:
    Devilbiss gti pro

7. dawidd1

dawidd1 Początkujący

Docenione treści:
    2