1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Wymiana anteny na płetwę

Dyskusja w 'CB + Nawigacja' rozpoczęta przez użytkownika Wiesław Balik, 22-04 20.

1. Wiesław Balik

Wiesław Balik Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Łowicz
    Adres strony:
    Czy każda płetwa będzie pasować czy muszą być określone parametry i na co mam zwrócić uwagę

2. lukkiwlkp

lukkiwlkp Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    677
    Miasto:
    Pogorzela
    Na wysokość. Im dłuższa tym lepsza. Jak u rekina

3. blayders

blayders Bywalec

Docenione treści:
    143
    Miasto:
    Podkarpacie
    A bardziej zależy się ci na wygładzie auta czy na sile sygnału radia ? Jak założysz płetwę to siła sygnału spadnie o 40% .

4. Encore

Encore Uczestnik

Docenione treści:
    105
    Miasto:
    Częstochowa
    Nie do końca się zgodzę, są modele ze wzmacniaczem, więc na sygnale nie powinien stracić.

5. blayders

blayders Bywalec

Docenione treści:
    143
    Miasto:
    Podkarpacie
    Robiłem taka konwersje w kilku modelach samochodów ze zwyklej anteny na oryginalna pletwę występującą w danym modelu i zawsze była równica . 10 centymetrowa ścieżka nawet ze wzmacniaczem nie zastąpi 30 centymetrowego bata . W wielkim mieście typu np. kraków tego nie zauważysz ale już w oddalonej 100 km wiejskiej dziurze już odczujesz .

6. Encore

Encore Uczestnik

Docenione treści:
    105
    Miasto:
    Częstochowa
    W dziurze nawet normalna antena sobie nie poradzi, ja mam płetwę i nie widzę różnicy, w mieście jak i za nim. Jak kupujesz płetwę za 20 czy 30 zł to co się dziwisz. Ja mam z górnej półki od 3 lat i jestem zadowolony.

7. jhosef

jhosef Uczestnik

Docenione treści:
    27
    Miasto:
    Gdańsk
    To zależy o jakim samochodzie mowa. Bo np w VAGach płetwa na dachu nie jest zazwyczaj anteną radiową.
    Właściwie to nawet chyba nie ma typowej płetwy z anteną FM. Są one albo zaślepkami albo anteami GPS, GSM, keyless, Webasto itd. Ale np w Golfie mk5 i mk6 nie ma oryginalnej anteny płetwy z FM.
    Jakieś akcesoryjne są z FM. Są też płetwy z batem stosowane np w polo.

8. blayders

blayders Bywalec

Docenione treści:
    143
    Miasto:
    Podkarpacie
    Ja porównywałem oryginalne anteny . Przykład : kia sportage gdzie przed liftem jest antena gps z batem , a po lifcie jest antena płetwa i ta z pletwa ma gorszy zasięg fm (potwierdzało to wielu użytkowników którzy postanowili założyć antenę po liftową ) . W markach premium pletwa jest gdy w samochodzie jest nawigacja , a antena fm jest zintegrowana z tylną podgrzewaną szybą .