• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Wymiana kasety rozrządu 1.8 tdci Ford

PySIEK

SuperMechanior
Punktów
91
Miasto
Podlaskie
www.facebook.com
Witam.
Mam do wymiany kpl. rozrząd w focusie 2010 rok 1.8 tdci.
Moze macie poratować schematem ustawienia włącznie z wymiąną kasety paska mokrego i momentami.
Następne pytanie to jak centrujecie dekiel z pompą oleju gdyz obiło mi się o uszy, ze trzeba przed dokreceniem dekla to zrobic tuleja wkrecana w wał.
Dzięki

Regaciarz

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
200
Miasto
Wasilków
Kasety nie ustawiasz, ma trafić na swoje miejsca, wał i wałek oczywiście na blokadzie, składasz osłonę mokrego paska i ogarniasz górny pasek.
Kółko na wałku w głowicy nie ma klina, pompa też nie, ale oba kółka skręca się razem więc jak robisz "na mazaczka" nie ruszaj góry i jest szansa, że znaki się zejdą ;)

Zimoon

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
714
Miasto
Gdańsk
Składam właśnie taki motor. Bez wydziwiania. Blokada w wał blokada w wałek zbij kółko na wale po to jest otworek w osłonie fi 12 by przywalić wybijakiem, zdejmij stare rupiecie, załóż kasetę i ustaw na znaki na pasku i kołkach, zakup nowy uszczelniacz pompy wtryskowej ten duży, poskładaj to, wklej na silikon koło zębate pompy wtryskowej do paska zewnętrznego rozrządu, ustaw rozrząd, napnij napinacz, skręć koło na wałku i już. Toć to proste.....

PySIEK

SuperMechanior
Punktów
91
Miasto
Podlaskie
www.facebook.com
Tak mam rozebrane, wszystko jest proste oprucz centrowania dekla z pompa oleju.Do tego potrzebna jest tuleja ze śrubą wkrecana w wal i nie wiem czy ja kombinowac czy składac dekiel na pałę i może sie uda a może nie

PySIEK

SuperMechanior
Punktów
91
Miasto
Podlaskie
www.facebook.com
Jesli nie wycentrujesz dekla z pompa oleju śrubą z tuleja centrujacą może być różnie.Załatwiłem ten przyrząt wiec mogę spać sspokojni, auto oddane.Dzieki za zainteresowanie

Piotr_skc

SuperMechanior
Punktów
68
Miasto
Skierniewice
Widzę że ściągacz muszę zastosować. Nie mam wyjscia. Pewnie siedzi koło na stożku.

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
279
Widzę że ściągacz muszę zastosować. Nie mam wyjscia. Pewnie siedzi koło na stożku.

Lets Go Yes GIF by Cameo

jak nie schodzi od młotka i śrubokręta to pozostaje albo ściągacz, albo opukiwanie ciupaska i meselkiem ;)

Regaciarz

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
200
Miasto
Wasilków
Za pierwszym razem młotek i śrubokręt, na kolejny raz już ściągacz był :D

Piotr_skc

SuperMechanior
Punktów
68
Miasto
Skierniewice
Zrobiłem ściągacz. Nawet dobrze się nie zaparłem a już zeszło. Jakbym wiedział że tak lekko pójdzie to próbował bym mloteczkiem wcześniej
Automatyczne połączenie postów:

Rozumiem że Wał na blokadę i wałek również a cr bez znaczenia? Na walku cr jest nabite 0 a na kole też 0. Ale do obudowy nie ma odniesienia.

Do góry Bottom