1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Wymiana licznika w203 - mam pytanie

Dyskusja w 'Elektronika pojazdowa' rozpoczęta przez użytkownika Tomek_20, 13-03 12.

1. Tomek_20

Tomek_20 Uczestnik

Docenione treści:
    0
    witam. mam pytanie otórz w mercedesie w203 licznik który mam jak sie robi ciepło w kabinie albo postoi troche na słońcu to tam gdzie pokazuje się elektronicznie od spodu zaczyna zanikać. i pomyślałem aby to wymienić. i teraz mam pytanie czy jeżeli wymienie cały licznik to będą mi się pokazywać moje dane z mojego auta - stan licznika, zużycie paliwa itp, oraz czy jest jakaś różnica w kupieniu takiego licznika z benzyny i diesla oraz automatu i manuala?? mi się wydaje że nie ale chce się upewnić. z góry dzięki

2. darek40

darek40 Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Miasto:
    warszawa
    różnica jest między benzyną a dislem poza tym będziesz musiał po wymianie udać się do elektronika zakodować twoje dane z autka oraz przypisać licznik bo nie będzie ci dobrze pracował ten wymieniony:(

3. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 289
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    Rozbierz licznik umyj styki wyświetlacza i gumki przewodzące spirytem poskładaj i ciesz się działającym Twoim licznikiem
    ;)

4. darek40

darek40 Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Miasto:
    warszawa
    w sumie Shreku ma rację ja bym jeszcze i przede :(
    wszystkim wymienił wyświetlacz który w mesiu lubi dać dupy

5. Tomek_20

Tomek_20 Uczestnik

Docenione treści:
    0
    shrek dzięki za informację i radę:) ogólnie to nie wiem czemu ale tylko jak robi się ciepło albo na słońcu postoi to od spodu zaczyna zanikać literki. a ciężko to jest zrobić można to zrobić w domowych warunkach i jak nie znam się na elektryce czy lepiej odwiedzić specjalistę??

darek40 co do różnicy między benzyną a dieslem to wiem widocznie myślami byłem gdzie indziej:) chodziło mi bardziej czy jest różnica między manualem a automatem

6. darek40

darek40 Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Miasto:
    warszawa
    niema różnicy wizualnej tylko kodowanie:)

7. Tomek_20

Tomek_20 Uczestnik

Docenione treści:
    0
    kodowania i tak nie ja będę robił, ale jak radzicie mi przeczyścić styki to tak zrobię tylko nie wiem czy można to zrobić w domowych warnukach i czy poradzi se osoba która nie zna się na elektryce??

a tak poza tematem ile bierzecie za wymianę uszczelki pod głowicą?? średnio nie od konkretnego modelu

8. 7dziadek

7dziadek Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bieszczady
    Aby nie zakładać nowego tematu.

Mam dwie sprawy:
    1.
    kupiłem używkę licznik wymieniłem w moim display - teraz po podłączeniu ekran nie świeci w ogóle - nie świeci też nen kupiony po ponownym włożenia display - dodam że wszystko pracuje normalnie prędkościomierz , wskaźnik paliwa i obrotomierz ok
    Co mogło się stać ?
    Taśma na pewno dobrzee założona - numery taśm takie same

2. Kupiłem drugi licznik i wszystko działa OK ale nie ma przebiegu km są tylko '--------'
    a/ czy trzeba zaprogramować na nowo przebieg na epromie ?
    b/ czy wystarczy z "mojego" licznika wyciągnąć eprom i przylutować do tego "nowego" licznika ?
    c/ jakie są koszty ?

9. jurek1313

jurek1313 Gaduła

Docenione treści:
    148
    Miasto:
    wólka
    U mnie 400.- taka operacja

10. 7dziadek

7dziadek Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bieszczady
    hm..... to Ty chyba jeździsz MB-Maybach'em przy takich cenach ;-)

11. jurek1313

jurek1313 Gaduła

Docenione treści:
    148
    Miasto:
    wólka
    Sam zrób i po sprawie

12. 7dziadek

7dziadek Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bieszczady
    Sam nie ... ale jeden robi za 70 zł a mnie zrobił za 100 zl wysyłkowo .... na ale mamy 'wolny rynek'

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. wymiana zegarow w203 na nowsze