• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Wymiana silnika w LT 28 1979 z 2.0 benzyna na 2.4 benzyna

Jose1

Nowy
Punktów
0
Miasto
Oława
Witajcie
jestem nowy na tym forum i chciałbym się przywitać gorąco
Mam Lt 28 z 1979 roku Camper Westfalia Sven Hedin z sinikiem benzynowym 2.0 i 4 biegową skrzynią, chciałbym zamienić ten silnik na 2.4 benzynę z 1995. Na ten moment namierzyłem taki motor z osprzętem i ze skrzynią.
Podstawowe pytanie
czy do nadwozia z 1979 ten silnik wejdzie ze skrzynią 5- cio biegową?
co poza łapami, instalacją, sterownikiem, sprzęgłem, chłodnicą wężami będzie mi potrzebne, co wałem czy będzie pasował na długość etc ? Wiem, że silniki 2,4 benzyna były montowane w tym nadwoziu od 1983r więc to jest nadwozie przed zmianami
Czy ktoś z Was koledzy to robił i ma wiedzę jakie manele będą mi potrzebne?
będę wdzięczny
Jose

pawcar

SuperMechanior
Punktów
731
Miasto
Manchester
Skoro upchali tam 6 cylindrowego diesla, to 6 cylindrowa benzyna tez wejdzie.

Ostatnia edycja:

Regaciarz

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
170
Miasto
Wasilków
Może najprościej będzie kupić cały zgniły samochód w cenie silnika i mieć wszystko do przekładki?

pawcar

SuperMechanior
Punktów
731
Miasto
Manchester
Jedyna sensowna opcja, z racji, że to już w większości wszystko w Afryce jeździ... z dostępem do części jest już coraz słabiej.

Tylko jeszcze jedna informacja, jak juz przekladac to caly komplet pewbie wlacznie z mostem, ewentualnie przelozenia sprawdzic ... zeby sie pozniej nie zdziwić, ze jest nowy mocny silnik, a przy licznikowych np. 90 km/h leci sie juz prawie na marsa...

Nie wiem, czy nie taniej będzie wrzucić jakiś nowszy silnik 4 cylindrowy vw, zostawić skrzynie i most...

Btw. Teraz masz niby 75 KM, a 2.4 ma 90 km ... więc przekładka na taki silnik to raczej bez sensu kompletnie...

Ostatnia edycja:
Do góry Bottom