• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Wymiana wałka rozrządu VW silnik 1.9 BKC

Artur822

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Płock, Gran-Norwegia
Witam, problem z wałkiem rozrządu po jego wymianie z firmy FAI AutoParts C248C i panewki z Borsehung B18735 po dokręych mocowań panewek samym momentem 8Nm wałek rozrządu obraca się lekko po dociągnięciu śrub o 90stopni o wiele ciężej... A jak zamontuje i do kręcę krzywki od pompowtrysków wałek stoi... Nie idzie nim obrucić... Macie jakieś doświadczenia z wałkiem FAI? Może być nie dopracowany i w tym problem....? Zdemontowałem panewki środkowe aby sprawdzić co jest grane... I są lekko powycierane... Wymieniałem kilka razy taki wałek teraz mnie podkusiło wziąść coś tańszego bo klient z kasą się liczy. Napiszcie coś mądrego! ;) dziękuję, pozdrawiam Artur IMG_20210121_194628.jpg

Mesiek

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
380
Miasto
PLE
Może panewki dali nadwymiar.
Automatyczne połączenie postów:

Weź z hurtowni droższy i zwymiaruj z tym co masz będzie odpowiedz najwyżej oddasz.

pawcar

SuperMechanior
Punktów
664
Miasto
Manchester
Obrócić, dokręce ... jak juz.

Wyciągnij popychacze, dokręcaj w kolejności i sprawdzaj czy wałek się lekko obraca. Zmierz luz osiowy zegarem ...

Tutaj cudów nie ma.

Widzę, że na niektórych śrubach masz olej ... wszystkie otwory gwintowane musza byc czyste i suche, inaczej nigdy nie dokrecisz walka prawidlowo.

Jak zrobisz hydro lock na którymś otworze ... to życzę powodzenia.

Mattii

SuperMechanior
Punktów
180
Miasto
Maszewo
Albo wałek nie od tego modelu. Od 115 chyba był grubszy coś mi się kojarzy.
Zmierz dokładnie średnicę starego i nowego wałka...

Artur822

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Płock, Gran-Norwegia
Obrócić, dokręce ... jak juz.

Wyciągnij popychacze, dokręcaj w kolejności i sprawdzaj czy wałek się lekko obraca. Zmierz luz osiowy zegarem ...

Tutaj cudów nie ma.

Widzę, że na niektórych śrubach masz olej ... wszystkie otwory gwintowane musza byc czyste i suche, inaczej nigdy nie dokrecisz walka prawidlowo.

Jak zrobisz hydro lock na którymś otworze ... to życzę powodzenia.
Wszystko wydmuchane przed montażem i dokręceniem śrub...

Do góry Bottom