1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Wyposażenie wulkanizacji

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika cichy1234, 10-02 19 o 16:19.

1. cichy1234

cichy1234 Nowy

Docenione treści:
    0
    Hej! Mam pytanko do obeznanych w temacie wulkanizacji, mianowicie czy 40-50 tyś. wystarczy na wyposażenie jednostanowiskowego warsztatu wulkanizacyjnego w nowy sprzęty dobrej jakości ? w tym podnośnik dwukolumnowy.

2. Muminek

Muminek Początkujący

Docenione treści:
    7
  3. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Warszawa
    podnośnik dobry 10tyś
    montażownica, wyważarka około 10-15tyuś
    sprężarka + pistolet + węże 3500tyś
    podnośnik bałwankowy jakby dwukolumnówka była zajęta to podnosisz przed warsztatem 800zł
    wanna do sprawdzania szczelności 600zł
    do zaklejania opon 600zł

razem daje 40 tysięcy

lepiej zrobić kurs na wulkanizatora 500zł
    dolicz do tego inne pierdoły i się zmieścisz w 50tyś

ale to będzie sprzęt z niskich pułek nie mówiąc że jakiś słaby, da radę

za dobrą wyważarkę i montażownicę powinno się dać 30tyś
    pamiętaj że podnośnik dwukolumnowy wymaga specjalnej płyty 1,5m x 4m z betonu b25 na grubość 30cm , bez tego nie dostaniesz dopuszczenia udt do używania podnośnika

4. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    86
    A jaka konkretnie ta sprężarka i pistolet za 3500zl? Nie za malo jak na wulkanizacje?

5. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Warszawa
    No podałem takie minimalne ceny za jaką by to się dało kupić. W sumie sprężarka 200 litrów to koszt 3tyś , klucz to jakieś 700zł

6. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    86
    A jaką sprężarke i klucz planujesz kupic do siebie?

7. leeroy15

leeroy15 Bywalec

Docenione treści:
    223
    Miasto:
    Ostrowiec
    Zgadza się.

Nie w tych czasach bo go zjedzą dotacjowicze z chinolami... Klient gównojad i tak do nich pojedzie bo taniej a jeżeli zjedzie z cenami do gównojadów to nie zamortyzuje tak drogiego sprzętu.....

toomii76 lubi to.
  8. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Warszawa
    Będę za niedługo wyposażał u siebie warsztat. Będę miał wulkanizację, naprawy bieżące jak wymiana układów wydechowych, wymiana olei, filtrów i płynów, wymiana części zawieszenia,
    naprawa, wymiana hamulców, tarcz itp., diagnostyka komputerowa i klimatyzacja

Za hydrauliczny podnośnik dwukolumnowy zapłacę 8500-10000tyś
    Montażownica i wyważarka to jakieś 5tyś za sztukę
    Sprężarka 200 litrów 3tyś
    Klucz około 900zł
    Podnośnik bałwanek chyba 800zł
    Prasa 20T 1800zł
    Wanna do szczelności opon 1000zł
    Do zaklejania opon 700zł
    Jakiś stół z imadłem, szafki 1500zł
    Wózek z narzędziami 5000tyś
    Komputer do diagnostyki 5000tyś
    Klimatyzacja 10000tyś
    Zlewak i wysysarka 1000zł

Wszystko nowe. Na tą chwilę mam już dużo narzędzi, spawarkę, klucze itp. za około 20000tyś. To co wypisałem wyżej to muszę dokupić.

Może było by mnie stać na lepszej jakości wyposażenie ale większość kosztów a dokładnie 100tyś razem z projektem i pozwoleniami, przygotowanie terenu , poszło na nowy budynek i to tylko jednostanowiskowy. Sama brama przemysłowa z napędem to 9tyś zł. Więc zostało mi tylko jakieś 70tyś na wyposażenie to co wypisałem wyżej razem z urządzeniem do klimy.

Ostatnio edytowano: 10-02 19 o 20:06
  9. cichy1234

cichy1234 Nowy

Docenione treści:
    0
    Jasne,wszystko co niezbędne. Klucze dynamometryczne, sprężarka, montażownica,wyważarka ITD ale chciałbym,żeby to był sprzęty dobry, nie z najwyższej klasy, ale markowy z dobrymi opiniami. Jeśli miałbym dopłacić 10 tyś i mieć dużą różnicę w jakości, to zrobię to oczywiście, to sprzęt na lata, nie ma co oszczędzać. Chciałbym orientacyjnie się dowiedzieć jak trzeba się przygotować finansowo na wulkanizacje "pod klucz", żeby nic nie brakowało ew. dodatkowo jakieś usługi podstawowe wymiana oleju, klocki itd.

10. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    2 915
    Miasto:
    turek
    troszkę mało na coś fajnego. montażownica tylko z ramieniem. bez, nie ma sensu w czasach runflatów.
    a tak poza tym...
    :D:D:D

leeroy15 lubi to.
  11. cichy1234

cichy1234 Nowy

Docenione treści:
    0
    całkiem optymistycznie to wygląda, a jeśli to nie tajemnica, to mógłbyś napisać odnośnie budynku, przygotowania terenu co ile kosztowało, z czego budynek i ile metrów?

faktycznie tys. a nie tyś :D

12. leeroy15

leeroy15 Bywalec

Docenione treści:
    223
    Miasto:
    Ostrowiec
    Do wulkanizacji dolicz pierdołki typu sprzęt do wentyli, szlifierki do przygotowania pod łatkę, kleje, uszczelniacze, ciężarki do stali 5-45, ciężarki do alu, worki, pasty, pędzle itp itd. Taki zestaw startowy to 500-1000. Jak wchodzisz w TPMS to jeszcze 2,5k do 5k....

toomii76 lubi to.
  13. cichy1234

cichy1234 Nowy

Docenione treści:
    0
    Biorę właśnie pod uwagę, że na pewno będą jakieś wydatki nieplanowane tak jak, napisałeś takie pierdółki, ale jednak pokaźna sumka się uzbierała.

14. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Warszawa
    Zapomniałem napisać że dodatkowe ramię do montażownicy też muszę dokupić za około 2500zł.

Teren mam własną działkę. Przygotowanie czyli usunięcie różnych konstrukcji betonowych jakie tam były na działce, wycięcie drzewek. Wyrównanie i wykop pod stopy fundamentowe z podwalinami. Jedna stopa pod jeden słup 120cm x 120cm wysokość 40cm i trzon 20cm x 20 cm wysokość 55cm. Wszystkie stopy połączone podwaliną szerokość 20cm i wysokość 90cm. Wszystko zazbrojone drutami 12 i 8mm. Kanalizacja, doprowadzenie wody, nowy licznik prądu /skrzynka. Budynek z konstrukcji stalowej o łącznej masie 2,5 tony samej stali. 10 słupów głównych stalowych o przekroju 12x12 cm grubości 5mm i malowanych 2 warstwy proszkowo. Wysokość budynku 4,5 metra, dach z lekkim opadem, 6 okien, 1 brama 3x3, drzwi wejściowe. W środku toaleta. Przed budynkiem utwardzony plac na 4 auta do zewnętrznejnnaprawy a przed placem jeszcze prywatny parking na około 5 samochodów razem z wymuszonym na mnie miejscem dla inwalidów. Budynek z pokryciem płytami wielowarstwowymi o grubości 10cm ściany z poliuretanem w środku, dach też płyta 12cm. Wszystkie ściany i dach z jednego kawałka płyty. Ogrzewanie przemysłowa nagrzewnica dmuchawa podwieszana elektryczna. Koszt samego budynku 70tys. plus 20tys. wykonanie wykopu i "fundamentu" Czyli wszystkich stóp. W środku 40 cm żwiru, chudy beton 10cm i główna posadzka 20cm beton b25 plus pod podnośnik płyta wylewka z betonu b30 1.5m x 4m. Sam indywidualny projekt 7tyś. Wymiary 12 metrów długi i 6 metrów szeroki.

Przepraszam autora za wejście w temat ale tylko odpowiadam zainteresowanemu.

Ostatnio edytowano: 10-02 19 o 20:33
  15. cichy1234

cichy1234 Nowy

Docenione treści:
    0
    I to będzie na jedno stanowisko ? taki jak Ty masz metraż budynku jest wystarczający? ja jeszcze bym chciał dodatkowo kompleksowe czyszczenie aut, co za tym idzie oddzielne pomieszczenie przystosowane do tego.

16. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Warszawa
    No niestety drugiego podnośnika bym tam już nie zmieścił. Będzie jedno stanowisko ale w środku dość wolnego miejsca do poruszania się. W jednym miejscu prasa, w innym wanna, w kolejnym stół, spawarka, klima, do zaklejania opon. Mam jeszcze z jednej strony 4 metry na rozbudowę w przyszłości budynku na drugie stanowisko.

12x6 metrów to mało jak na jedno stanowisko czy nie bo nie zrozumiałem. Znajomy ma też jedno stanowisko i identyczne usługi a budynek mniejszy 10m długi i szeroki na 5.5. I też jest sporo wolnego miejsca do chodzenia.

17. cichy1234

cichy1234 Nowy

Docenione treści:
    0
    Rozumiem, ciekawie to wszystko wygląda, sporo mi pomógł ten opis Twój, teraz wiem mniej więcej jak powinno to wyglądać metrażowo.

18. dominik.mar

dominik.mar Początkujący

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Ruda
    "Nie w tych czasach bo go zjedzą dotacjowicze z chinolami... Klient gównojad i tak do nich pojedzie bo taniej a jeżeli zjedzie z cenami do gównojadów to nie zamortyzuje tak drogiego sprzętu....."

Rozumiem, że jedynym wyjściem jest zakup jakiegoś badziewia z allegro i zniżenia się do "ich" poziomu, bo inaczej nie będzie na chleb i mleko? Z takim podejściem powinniśmy się bić o zestawy kluczy pod biedronką jeszcze 15 minut przed jej otwarciem, bo po co kupować markowe narzędzia, jak to samo można zrobić takimi za 30% ceny, tak? Dajecie tu na prawo i lewo na garażowców, a co wy w tej chwili promujecie? Boicie się tych partaczy jak ognia i owszem psują trochę rynek, ale nie znam przypadku, żeby jakiś mały czy duży warsztat ze stażem gdzie ludzie coś potrafią musiał się zamknąć bo ulice dalej otworzyło się 2 garażowców. Klienci są bardzo różni, dokładnie tak samo jak mechanicy, swój zawsze swego znajdzie. Już to kiedyś pisałem, jakością trzeba konkurować, nie ceną.

Pomijam sam fakt tematów powtarzanych codziennie "chcę otworzyć warsztat, chcę robić wszystko, mam 27tys zł, jaki szampon polecacie?" bo mnie od tego mdli. Tu wyżej wcale nie lepiej, jeden chce otwierać warsztat, a nie wie ile metrów potrzebuje do pracy, a drugi postawił ładną hale i będzie się brał za wszystko na raz, od krawiectwa po wulkanizację na wyważarce za 5 tys zł. Powodzenia Panowie.

Nie chciałem tu nikogo obrazić, ale tak to z boku wygląda, kubek zimnej wody jeszcze nikogo nie zabił ;)

19. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    2 915
    Miasto:
    turek
    na początek nie trzeba cudów. porobi rok lub dwa i wymieni na lepsze. ja mam wyważarkę chińską amd-579, za jakieś chyba 7tys i używana monterkę hoffmana. wszystko działa i już się spłaciło.
    kompresor min 280l i naprawdę dobry pneumat albo elektryk i można działać.

leeroy15 i komar200 lubią to.
  20. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Warszawa
    Dziękuję Ci kolego za komentarz ale myślę że na tej wyważarce za 5tys + 2,5tys za ramię też dam radę dość czasu popracować. Przecież się nie rozsypie. Zanim będzie mnie stać na lepszą to zdąży na siebie zapracować. A klient i tak nie ma pojęcia na czym ktoś wyważa. Ja w życiu byłem u wulkanizatora ze 100 razy i widząc te wszystkie wyważarki itp. nawet nie pomyślałem żeby sprawdzić cenę tych sprzętów. Takie moje zdanie. A myślę że nawet lepsza nowa za 5 tys niż używana dojechana wartości 15tyś gdzie pedały sa już wytarte na kartkę.

A jak rzeczywiście montażownica/wyważarka za 5tys to kicze to się zepnę i dołożę 10tyś i coś w max cenie 10tys za sztukę coś już lepszego znajdę.

Ostatnio edytowano: 10-02 19 o 22:13