1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Wysoka temperatura silnika - Mercedes Sprinter

Dyskusja w 'Chłodzenie silnika' rozpoczęta przez użytkownika octopus, 9-10 12.

1. octopus

octopus Nowy

Docenione treści:
    0
    To mój pierwszy post na tym forum, dlatego na początku witam wszystkich forumowiczów!

Koledzy, mam następujący problem. Zaczęło się od tego, że wzrastała mi temperatura silnika przy podjazdach, lub większych szybkościach (powyżej 130km/h) kiedy musiałem docisnąć więcej gazu. Później temperatura stale utrzymywała się na za wysokim poziomie (90-95st. C). Na początek wymienione zostało sprzęgło wiskotyczne na wentylatorze (było w kiepskim stanie) i termostat- nie pomogło. W międzyczasie okazało się, że mam uszczelkę pod głowicą do roboty. Myślałem, że być może to jest przyczyną wysokiej temperatury i ta naprawa już pomoże, jednak się myliłem. Przed chwilą wróciłem od mechanika z nową chłodnicą i dalej nic się nie zmieniło... Mechanik rozkłada ręce. Nie wiem już gdzie szukać przyczyny. Została chyba tylko pompa wody (wymieniana 80tys temu przez poprzedniego właściciela) do wymiany.
    Jakieś pomysły, w czym może leżeć problem?

Zapomniałem dodać, ostatnio zauważyłem, że podczas jazdy na wyższych obrotach temperatura delikatnie spada.

2. trebor70

trebor70 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    393
    Miasto:
    lubelskie
    A czym mierzysz temperaturę? no i co to za silnik

3. hamer

hamer Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    172
    Miasto:
    starachowice
    sprubój wymienić pompe wody może poprzedni własiciel nie wymienił albo dał zamiennik china

4. octopus

octopus Nowy

Docenione treści:
    0
    silnik 2.9D, temperaturę pokazuje mi wskazówka. Znam poprzedniego właściciela i z tego co wiem, to nie oszczędzał raczej na częściach, co oczywiście nie znaczy, że ktoś mu nie wcisnął jakiegoś szmelcu. Orientujecie się jaka jest przeciętna żywotność pompy wody w takim samochodzie? Mam tu na myśli pompę dobrej jakości.
    Jest jeszcze jedna rzecz, o której nie wspomniałem, a być może ma z tym jakiś związek- otóż bez względu na to w jakiej pozycji ustawię pokrętło temperatury, cały czas dmucha gorącym powietrzem.

Mam tu na myśli pokrętło od nawiewu w kabinie.

5. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Gość

Pompa wody ewidentnie, dlaczego ktos wymienil chlodnice to nie wiem.....wisko tez da sie sprawdzic czy nalezy je wymienic czy nie. A jak wieksze obroty pomagaja to chyba wiadomo co wtedy sie dzieje, wiec diagnoza prosta dla mechanika, dla pana janka moze nie jest to tak oczywiste.

6. dkamyk

dkamyk Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    CHICAGO
    moje zdanie też jest zże pompa, myśle że mechanik zaczoł trochę ze złej strony. co do pompy to nawet kupione w serwisie maja prawo sie zepsuc szybciej niż powinny. wiec nie ma co patrzec na przebieg tylko ją sprawdzić.

7. PogotowieSamochodoweUK

Dlatego ja zawsze kupuje pompe z metalowym wirnikiem a na dokladke robie 4 spawy punktowe od srodka wirnika laczac go na stale z oska napedzajaca bo on jest tylko nabity na nia.
    Oczywiscie spawanie odbywa sie gdy pompa zanurzona est w zimnej wodzie i tylko wirnik wystaje zeby nie zagrzac uszczelniacza.
    I drut nierdzewka.

Dlaczego?

Tylko dlatego ze raz jakies 5-7 lat temu robilem bmw w ktorym wstawialem pompe wodymetalowa i na 3-4 dzien od zalozenia wirnik zaczol sie krecic na walku napedowym i efekt wiadomy.

Czyli czysto zapobiegawczo ze wzgledu na ogolny kult produkcji MADE in CHINA.

PRO-Motor lubi to.
  8. dkamyk

dkamyk Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    CHICAGO
    dobre podejście do sprawy:):) a czy nie mam juz firm które nie robia w CHINACH:(:(:(

9. PogotowieSamochodoweUK

Obawiam sie ze chyba wiekszosc.... chyba jeszcze tylko Wahler, Gates,Lemforder i INA nie maja swoich placowek na ryzowni.

10. qbaradom

qbaradom Uczestnik

Docenione treści:
    85
    Miasto:
    Radom
    Zestaw Gates rozrządu a w środku chiny i korea :confused:
    Ruville chyba europa

11. PogotowieSamochodoweUK

Ruvile mialem z naklejka made in taiwan.
    A gates zawsze jest Gates, nie trafilo mi sie nigdy nic innego w pudelku gates. A no i Continental/Contitech.

12. PRO-Motor

PRO-Motor Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    260
    Miasto:
    Piotrków
    Ja miałem przypadek, że kupowałem w IC wahacz i gostek mi mówi, że Febi kosztuje około 150zł, a Ruville 80. Myślę ok, zamawiam Ruville. Na drugi dzień rano zaglądam do pudełka Ruville, a w środku wahacz Febi :D I gdzie tu logika ? Ina to France, a Ruville to Germany. Ale to tylko tak czysto teoretycznie Panowie ;)

13. Luku

Luku Dekoder Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    314
    Miasto:
    Nottingham
    To już nie pamiętam co kumpel zamawiał do Toyoty ale zamówił zamiennik otwiera pudełeczko a tam jeszcze jedno pudełeczko z napisami "TOYOTA" czyli oryginał. a kupił sporo taniej.

14. PogotowieSamochodoweUK

INA to chyba jednak Slowacja;) Gdzies przynajmniej taki rozrzad dzis zakladalem do 1.8T w TT.

Fakt jest taki ze czesci ktore kupujemy nie sa wyceniane wg wartosci, a popytu na nie.

Ogladalem fajny program gdzie powiedzieli ze wyprodukowanie jednej toyoty avensis kosztuje 1200F (do 1500F jesli jest wypas) w fabryce po zliczeniu kosztow ludzi, materialu, maszyn bla bla bla....

A sprzedaje sie ja za 28 tys F w podstawie a w dobrej opcji za nawet 37 tys F.

Rynek motoryzacyjny to czyste zlodziejstwo.

15. qbaradom

qbaradom Uczestnik

Docenione treści:
    85
    Miasto:
    Radom
    A wiesz że robią już te samochody tak by wytrzymały dany przebieg i do serwisu po gwarancji oczywiście.

16. sprinter9454

sprinter9454 Nowy

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Kraków
    masz uszkodzony zawur na nagżewnicy , ale to nie ma zwiąsku z temperaturą silnika - pompa wody miałem kiedyś przypadek z pompą wszystkie łopadki odpadły nie wiem zgniły . mierzyłeś czymś innym temperaturę w tym silniku aby sprawdzić wskazania ,

17. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 419
    Miasto:
    Kaczory
  18. sprinter9454

sprinter9454 Nowy

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Kraków