• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

wyszczerbiona koronka ABS

moakowski

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Warszawa
Problem dotyczy koronki ABS. Podczas hamowania nawet na niskich prędkościach dziwnie chrobotało w przednim kole, załączał się ABS. Po różnej weryfikacji diagnoza była: uszkodzona koronka ABS. Wymieniłem i problem nie ustąpił, bo okazuje się, że co innego jest problemem. Koronka abs jest wytarta z jednej strony( patrz zdjęcie poniżej). Coś ewidentnie trze. Coś jest niedokręcone, pokrzywione, uszkodzone?, co to może być?, mechanik który wymianiał koronke nic nie zauważył. Wrzucam też schemat umiejscowienia koronki z zaznaczeniem strony z której jest wytarta. Takich wytarć na koronce jest więcej, pokazuje przykładowe.
Czego szukać ??
Hyundai Terracan

Załączniki

• koronka abs6.jpg
    koronka abs6.jpg
    205,7 KB · Wyświetleń: 50
  • piasta_schemat.jpg
    piasta_schemat.jpg
    77,4 KB · Wyświetleń: 48

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2674
OJP... ten co mechanikuje przy tym twoim samochodzie, to musi być wyjątkowy debil nad debilami...:)

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
149
Miasto
Xxx
Nie znamy historii auta ale podejrzenia idą w stronę łożyska

Bajzel

Bywalec
Punktów
9
Wygląda to raczej na ślad po młotku...

moakowski

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Warszawa
Ta na zdjęciu to jest ta "nowa" ?
Nie to jest ta wyjęta z samochodu
Automatyczne połączenie postów:

Czujnik abs został uszkodzony i objaw jest jaki jest
ok, czujnik mógł zostać uszkodzony, natomiast coś ewidentnie trze o koronkę co słuchać podczas jazdy i widać na zdjęciu. Obawiam sie, że wymiana czujnika nie zlikwiduje chrobotania/tarcia i wycierania się kolejnej koronki.

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
92
Miasto
Okolice Krakowa
Jak dla mnie, to ona tam była je*nięta młotkiem przy demontażu. Jakby ocierało to równo na całym obwodzie. Sądzę, że diagnoza może być błędna.

moakowski

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Warszawa
Dziękuje Panowie za pomoc, problem rozwiązany.
Wymieniłem czujnik ABS i po problemie. A koronka została rzeczywiście uszkodzona podczas demontażu, co niepotrzebnie zaciemniło obraz i doszukiwałem się problemu tak gdzie go nie było.
Miłego dzionka dla Was.

Do góry Bottom