• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Wywóz "złomu" a BDO

PanFasoliusz

Początkujący
Punktów
2
Miasto
Teresin
Witam
Chciałbym wywieźć złom warsztatowy 160117. Rozmawiałem ze złomem i powiedzieli że przyjmą.
Teraz zaczyna się temat BDO, przekazującym jestem ja, odbierającym oni, ale czy mogę normalnie wrzucić na przyczepkę złom i przewieźć?
Wydaje mi się, że te czasy już minęły i musi to odbierać ktoś z upoważnieniem, ale wolę dopytać :)
Nie mam auta ani przyczepki na firmę.
Pozdrawiam

Autoelektronika

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
1157
Też jestem ciekaw, osobiście wywiozłem/sprzedalem/wystawiłem kwit/dostałem KPO. Dołączyłem ja do sprawozdania i w sumie tyle, nie dostałem żadnej wiadomości na bdo że coś nie tak albo że np. COŚ tam bo wiadome jak jest z urzędasami i ogólnie instytucjami, braknie ci przecinka i w niektórych przypadkach można za to oglądać kwadratowe słońce za ten przecinek.
Chętnie poczytam jak inni rozwiązują temat tego kodu odpadu.

selim

SuperMechanior
Punktów
254
Miasto
Sląsk
Generalnie ....dowód może dać osoba prywatna , kto zabroni złom zbierać ?

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
68
Miasto
Xxx
Zawsze możesz powiedzieć że części oddajesz klientowi... Jeśli nie to wszystko na firmę i kwit w dokumenty a wywieść jeśli nie ma tam cieknacych olei itp możesz sam... Byle by mieć papier...

Zimoon

Punktów
658
Miasto
Gdańsk
ja ostatnio wywlekłem moim wozem taktycznym czyli lupo 256kg surowca wtórnego;] Pan jak zawsze uprzejmie się przywitał, wypakował, zważył, kasę na stół położył i o nic nie pytał...

jak go kiedyś o bdo zapytałem to powiedział to co większość;] Wali go to;] złom złomiarze przynoszą i tyle. od firm nie ma tu nic;]

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
68
Miasto
Xxx
Wg mnie można samemu wywozić złom, bo nie jest to odpad niebezpieczny.
Wywozisz np przewody hamulcowe w których są reszteczki płynu albo blok silnika który jest zabrudzony olejem... To są właśnie odpady niebezpieczne dla środowiska

Zimoon

Punktów
658
Miasto
Gdańsk
przewody myję i blok także;]

zmień odbiorcę złomu;] Znajdź takiego co nie marudzi i bierze jak leci.

szachu41

Punktów
699
Miasto
Ząbki
www.mechanikazabki.com.pl
Wywożąc złom masz w teorii obowiązek usunąć z niego odpady niebezpieczne. Dlatego w BDO wszystko będzie się zgadzało. Jedynie przy kontroli drogowej jakiś służbista może się przyczepić, ale to i tak są ilości znikome więc może Cię w czapkę pocałować

Lebiedz

SuperMechanior
Punktów
131
Nawet oleje przepracowane są odbierane obecnie od osób fizycznych tylko oświadczenie trzeba podpisać że nie pochodzi on z działalności gospodarczej tak że to całe bdo tylko ładnie wygląda na papierze...

Zimoon

Punktów
658
Miasto
Gdańsk
są odbierane ale po jakie ilości przyjadą. Mało kto ma możliwość zawieźć jedną czy dwie bańki 5l.

selim

SuperMechanior
Punktów
254
Miasto
Sląsk
dzis dzwonilem ..od 500l
10gr.płacą
beczka filtrow olejowych - 3zł kg plus 150zł opłaty jak jest poniżej 1/2 tony (do beczki wchodzi 80-90 kg)

teraz rozumiem ....na ch...komu potrzebna zgniatarka do filtrów :)

selim

SuperMechanior
Punktów
254
Miasto
Sląsk
na facebooku.... fajna grupa odnośnie
tego niefajnego zagadnienia powstała

polecam.... jak ktoś ma problemy ze snem ....po 10 minutach ja mam zgon

Do góry Bottom