1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Założenie warsztatu narzędzia

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika kecik1993, 29-05 12.

1. kecik1993

kecik1993 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Zimnowoda
    Witam planuje założyć warsztat i chce się dowiedzieć czy potrzebuje do mojej "listy zakupów" dołączyć coś jeszcze oto ona:klucze dynamometryczne, dwa podnośniki samochodowe d 4t, wózek z narzędziami (młotki,żabki obcążki, kombinerki, pilniki, torksy śrubokręty, imbusy nasadki zwykłe klucze ) nasadki do sondy i wtryskiwaczy, montażownica i wyważarka do kół, klucz taśmowy do filtrów oraz nasadki do nich opalarka, mierniki, opalarka, szczelinomierz , klucz pneumatyczny, śrubokręt udarowy, wybijaki, czytnik kodów, komputer itd, podnośnik poduszka, podnośnik kanałowy testery ciśnienia, klucze francuskie. Mam jeszcze przyrządy do sprawdzenia wtryskiwaczy. Czego jeszcze potrzebuje? Myślę o urządzeniu do klimy i geometrii kół. U nasz w okolicy nie ma za dobrego warsztatu jeśli chodzi o mechaników potrafią strasznie spartaczyć prostą rzecz i naciągnąć na koszty. Dzięki za posty

2. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 520
    Miasto:
    PZ
    lampka kontrolna :p i zaciskarka do konektorów

3. kecik1993

kecik1993 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Zimnowoda
    podpory na silnik, rozpórka by go powiesić klucze do tłoczków

4. troll

troll Uczestnik

Docenione treści:
    33
    porządne klucze płaskie -małe rozmiary dla przewodów hamulcowych-najlepiej oczkowe otwarte...cos do sprężyn

5. Krystian72

Krystian72 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    wrocław
    witam, ja też planuję założyć warsztat. Można napisać, ze nareszcie mogę iść na swoje. Interesuję mnie jakiśdobry program do obsługi warsztatu, co polecicie? czy ktoś miał do czynienia z tym programem polecanym przez mariusza??

6. kecik1993

kecik1993 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Zimnowoda
    Co to za program? Jeszcze co powinno być na szybko w magazynie i czy jest jakiś dobty program gdzie są instrukcje napraw bo nawet najlepszy mechanik może czasami się pogubić :D

7. Tytus Andronikus

Tytus Andronikus Początkujący

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Katowice
    ŻURAW do demontażu silników belka do podwieszania silników

8. Luku

Luku Dekoder Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    309
    Miasto:
    Nottingham
    W odpowiednim dziale są programy z instrukcjami, a w magazynie standard to co kolega napisał wyżej + podstawka pod silnik/skrzynie biegów (jeśli sam wyciągasz jest przydatna) prasa i reszta przydatnych rzeczy.

9. azerus11

azerus11 Początkujący

Docenione treści:
    6
    Szlifierka, wiertarka stołowa, klucze płasko-oczkowe z grzechotką, klucz płasko-oczkowe długie i krótkie, ściągacze, prostownik, magnesy, lusterka, breszki lub jakieś łyszki.

10. Luku

Docenione treści:
    309
    Miasto:
    Nottingham
    Gdzieś miałem spis narzędzi do warsztatu przygotowany do szkoły ale za prędko to go nie znajdę.

11. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Gość

Mnustwa rzeczy ci tam brak.
    -prasa do lozysk (okolo 400zl)
    -prasa do sprezyc (okolo 1000zl)
    -narzedzia pneumatyczne jak wiertarka, szlifierka, przycinarka itp (okolo 400zl najtanszy zestaw)
    -wiertarka stolowa pasowa (bardzo przydatna)
    -spawarka mig, jesli nie mozesz czegos odkrecic to nie rozwiercasz tylko dospawujesz do tego nowa niezuzyta nakretke czy srube;)
    -palnik acetylenowy
    -pompka podcisnienia do klimy
    -maszyna do wtlaczania czynnika do klimy
    -piaskarka
    -stol do mycia z wanna i pompa + filter
    -manualne zciagacze do tulei
    -wybijaki do przegubow kulowych
    -wieszak do silnikow
    -stojak do skrzyni biegow
    -porzadny zestaw oswietlenia (tu szukaj w hurtowniach dla budowlancow)
    -zestaw kluczy do spustow misek olejowych i skrzyn biegow (raptem okolo 17 roznych nasadek)
    -pokrowiec na nadkola i przod kiedy dlubiesz to nie niszczysz auta
    -cos do kladzenia sie (o ile nie masz kanalu windy) najlepiej wszyc w ta laweczke mate podgrzewajaca fotel w aucie i jest bajerka, kladziesz sie i masz cieplutko (ja np robie na dworze w wiekszosci i jest to chyba najcenniejszy wynalazek jaki mam)
    -porzadny stol z ogromnym i z malym imadlem + duzo roznych podkladek z gumy drewna i metalu, glownie klocki i plaskowniki
    -gwintarka i gwintowniki, narzynki raczej nie bo sruby to sie zmienia, ale wpust nie zawsze mozna;)
    -lutownica i ogolny zestaw do obrabiania kabli i terminali laczeniowych
    -nitownica
    -rozpieraki, jak przyjdzie ci wymienic wachacz w megance 05 lub podobnym wynalazku to zrozumiesz ze to jedno z najwazniejszych narzadzi
    -wziernik taki z ekranem ktorym mozna zajzec do komory cylindra lub oblukac walki rozrzadu bez demontowania pokrywy czy sprawdzic stan sprzegla bez zrzucania skrzyni, urzadzenie nie tanie, ale pozniej kasujesz praktycznie za nic nierobienie
    -zciagaze do lozysk i tu chyba najwaznieszy taki do lozyska pilotujacego walek skrzyni biegow, owszem mozna to zciagac na patencie ze sprezonym smarem, ale zadko kiedy jest miejsce na machani mlotkiem kiedy silnik nie jest wymontowany;)
    -''lom'' do wachaczy, to taka szczwana breszka ktora naciagasz wachacz w dol zeby wyszedl z kolumny skretnej
    -dosyc duza plaska z niskimi sciankami kuweta, jak robisz jakies wymiany czy odpowietrzania plynow dobrze sie spicuje taki pojemnik pod calya powierzchnia silnika, nic nie kapie na podloge, a nawet i silnik idzie umyc przy jej pomocy

Wiecej nic mi do glowy nie rpzychodzi.

NO i np ja kupuje kazdorazowo ksiazke serwisowa do auta ktore robie pierwszy raz tak wiec literatura na temat obrobki metali, chemii urzytkowej, mechaniki ogolnej no i kolejno serwisowki modeli ktore naprawiasz a nie znasz ich na wylot. Czasami trzeba cos dokrecic a nie wiesz jaka sila i tu wchodzi do akcji taka serwisowka;) Najlepsze sa z aso o dziwo.Przynajmniej te w UK mozna kupic to z czego korzysta samo aso.

12. Luku

Docenione treści:
    309
    Miasto:
    Nottingham
    Ty wymieniłeś sporo rzeczy bez których na początku funkcjonowania warsztatu da się obejść, bo na to wszystko to kupa kasy jeszcze potrzebna.

13. troll

troll Uczestnik

Docenione treści:
    33
    bo też na sprzęt wszelaki i wyposażenie ciągle bedziesz wydawał....i jak juz zaczniesz to wtedy dopiero zrozumiesz dlaczego mechanicy dostaja wk....rwa jak jakis baran nazywa ich zdziercami.....

14. PogotowieSamochodoweUK

To tylko mala lista, ja to wszystko i wiele innych mam, a zebys wiedzial czego jeszcze mi brak..... warsztat to niekonczaca sie inwestycja bo zeby byc kozakiem trzeba robic wszystko, a zeby robic wszystko to trzeba miec do tego wszystko i to jeszcze pomnozone przez ilosc modeli aut w ktorych uzywa sie specyficznych narzedzi ktore nie pasuja do niczego innego;)

shrek lubi to.
  15. kecik1993

kecik1993 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Zimnowoda
    a blokady rozrządu też się zdają ?

16. PogotowieSamochodoweUK

No wlasnie bez blokad da sie obejsc najdluzej bo wystarczy podklinowywac kola zembate np kawalkami wbitego drewna czy jak sa wpusty yo jakimis srubami bolcami itp. Gorzej jest z np prasa. Prasa najtansza to okolo 70F na ebay, ja uzywam takiej od 4 lat i bez problemu zmieniam nia i tuleje i lozyska, a w brew pozorom lozysk robi sie duzo, ja np praktycznie co tydzien mam lozyska jakies lub tuleje. Oczywiscie porzadna wielka prasa taka ze 30 ton to koszt ponad 3000zl ale taka za 300zl tez zda egzamin w autach osobowych.

Wiele narzedzi mozna zrobic samemu, jak chocby ta prasa czy zuraw do silnikow. Wystarczy material, wiertatka stolowa, szlifierka i migomat + jakas sprezarka do malowania jesli chcemy narzedzie wykonczyc ladnie.

Warto pomyslec nad samorobkami bo czesto sa lepsze niz fabryczne urzadzenia.

17. mateusek

mateusek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    157
    Miasto:
    Dublin -Kraków
    plakat z gołą babą :p

Gidran i shrek lubią to.
  18. kecik1993

kecik1993 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Zimnowoda
    Plakaty mi nie w głowie bo by mnie dziewczyna jeszcze zabiła :p trochę tych rzeczy mam około 50 tys mi już wyszło tylko że cześć narzędzi mam

19. mateusek

mateusek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    157
    Miasto:
    Dublin -Kraków
    nie da sie wszystkiego miec odrazu z czasem sobie dokupisz...

20. troll

troll Uczestnik

Docenione treści:
    33
    plakat z ubraną babą.....

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. jakie narzędzia do warsztatu

,
  2. jakie narzędzia do warsztatu samochodowego

,
  3. jaki narzedzia do warsztatu samochodowego

,