• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Zafira b nie załancza kompresora klimatyzacji

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
400
Miasto
PLE
Witam Pany ! Sprawa wygląda następująco. Klijent trafił do mnie po serwisie u napełniacza. Faktycznie klima nabita w parametrach ciśnienie ponad 7 bar. Sygnał z czujnika ciśnienia 1.08V. Wszystkie temperatury w normie. Omijając przekaźnik sprzęgła klimy ( na krutko) sprężarka się załancza + wentylator. I tu się zaczyna problem. Brak wysterowania przekaźnika kompresora przez ecu. Instalacja podzwoniona wszystko ma ciągłość. Na co zwrócić uwagę? Dlaczego ecu nie załącza mi klimy jaki parametr może mi krzaczyć? Na co jeszcze zwrócić uwagę? Dodam że w parametrach po kliknięciu na AC wszędzie się wszystko zmienia na aktywny czyli sygnały z sterownika klimy są poprawne.

Łukaszgd88

SuperMechanior
Punktów
31
Witam Pany ! Sprawa wygląda następująco. Klijent trafił do mnie po serwisie u napełniacza. Faktycznie klima nabita w parametrach ciśnienie ponad 7 bar. Sygnał z czujnika ciśnienia 1.08V. Wszystkie temperatury w normie. Omijając przekaźnik sprzęgła klimy ( na krutko) sprężarka się załancza + wentylator. I tu się zaczyna problem. Brak wysterowania przekaźnika kompresora przez ecu. Instalacja podzwoniona wszystko ma ciągłość. Na co zwrócić uwagę? Dlaczego ecu nie załącza mi klimy jaki parametr może mi krzaczyć? Na co jeszcze zwrócić uwagę? Dodam że w parametrach po kliknięciu na AC wszędzie się wszystko zmienia na aktywny czyli sygnały z sterownika klimy są poprawne.
Czujnik na parowniku

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
248
Miasto
Podkarpacie
Wejdź w diagnostykę aktywna i z poziomu ecu wysteruj wentylatory oraz kompresor . Obstawiam że masz benzynę ze sterownikiem hybrydowym .

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
400
Miasto
PLE

Łukaszgd88

SuperMechanior
Punktów
31
Wiesz gdzie powinnien być zamontowany ten czujnik by zweryfikować czy wogóle jest?
No ty poważnie pytasz czy sobie jaja robisz?
Niech pomyślę, gdzie może być zamontowany "czujnik na parowniku"......po długim sprawdzaniu, szukanie jakichkolwiek informacji we wszystkich dostępnych źródłach. Pół roku siedzenia w dokumentacjach i tak dalej. Ale znalazłem.
"Czujnik na parowniku" znajduje się........(tu uwaga bo ta odpowiedź będzie zaskoczeniem) na parowniku

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
400
Miasto
PLE
On się bardziej pyta jak do niego się dostać :)
Dokładnie... w jednych jest we wnęce na nogii w innych trzeba wywalić pół konsoli środkowej a jeszcze jest możliwość że wogóle go nie znajdę bo niby nie we wszystkich były montowane.

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
248
Miasto
Podkarpacie
Sprawdziłeś czy możesz z poziomu sterownika silnika wysterować wentylatorami i kompresorem ?

malerikula

Uczestnik
Punktów
9
Miasto
Rybnik
schematy

Załączniki

• A1_A14 Moduł sterujący - klimatyzacja Climate Control Elektroniczny układ sterowania klimatyza...pdf
    115 KB · Wyświetleń: 7
  • A1_A14 Moduł sterujący - klimatyzacja Climate Control Elektroniczny układ sterowania klimatyza...pdf
    9,8 KB · Wyświetleń: 4
  • A1_A60 Pokrętła - ogrzewanie_klimatyzacja Układ klimatyzacji schemat.pdf
    12,6 KB · Wyświetleń: 1
  • A1_A60 Pokrętła - ogrzewanie_klimatyzacja Układ klimatyzacji.pdf
    122,2 KB · Wyświetleń: 1
  • A1_X125 Moduł sterujący - moduł elektroniczny pod pokrywą komory silnika Układ klimatyzacji o...pdf
    123,2 KB · Wyświetleń: 1
  • A1_X125 Moduł sterujący - moduł elektroniczny pod pokrywą komory silnika Układ klimatyzacji s...pdf
    12,7 KB · Wyświetleń: 2
  • A14 Panel regulacji układu klimatyzacji Elektroniczny układ sterowania klimatyzacją opis do s...pdf
    114,9 KB · Wyświetleń: 2
  • A14 Panel regulacji układu klimatyzacji Elektroniczny układ sterowania klimatyzacją schemat.pdf
    9,6 KB · Wyświetleń: 1
  • A60 Panel regulacji układu ogrzewania_klimatyzacji Układ klimatyzacji opis do schematu.pdf
    123,1 KB · Wyświetleń: 2
  • A60 Panel regulacji układu ogrzewania_klimatyzacji Układ klimatyzacji schemat.pdf
    12,6 KB · Wyświetleń: 1
  • Wymontowanie i zamontowanie czujnika temperatury parownika - LHD.pdf
    562,3 KB · Wyświetleń: 4

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
400
Miasto
PLE

elektryk1234

SuperMechanior
Punktów
43
Jesteś zweryfikowany mechanik a tu trzeba elektryka. Odpusc sobie bo wiekszych szkód narobisz. Oddaj do speca auto.

Do góry Bottom