• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Zafira B skrzynia M32

Łukasz.Sr

Początkujący
Punktów
0
Witajcie koleżanki i koledzy. W załączniku dodaję film.
Łożyska w skrzyni biegów wymienione.
Łożyska igiełkowe nie wymienione.
Przed naprawą i po naprawie ten sam efekt.
Mimo iż łożysko górnego wałka było w agonii.
Olej 75w/90
Wałki obracają się z lekkim oporem. (Skasowane luzy)
Sprzęgło nowe.
Hałasuje na wolnych obrotach, po delikatnym dodaniu gazu ustępuje. Po zwolnieniu pedału gazu po chwili powraca.
Jakieś pomysły ?

Łukasz.Sr

Początkujący
Punktów
0
Czyta
Się kręci...:) myślisz, że to ot tak se film nakręcić ? trza napisać scenariusz, zebrać aktorów itp.:)

A po co...:) taki dwumas to kupę kasy kosztuje, a ten jeszcze wyglądał na dobry...:)
Lepiej płakać na forum...:)
Czytaj ze zrozumieniem tekst. Sprzęgło jest nowe. Dwumas to też element sprzęgła przyjacielu.

WOODOO

SuperMechanior
Punktów
2511
Czyta

Czytaj ze zrozumieniem tekst. Sprzęgło jest nowe. Dwumas to też element sprzęgła przyjacielu.
Czyli jest w jednym komplecie z tarczą i dociskiem i łożyskiem ?
Bo to jest zazwyczaj komplet...:) I tak się to zazwyczaj rozumie...:)
Ale skoro wymieniłeś i dwumas, a usterka jest nadal taka sama, to by oznaczało, że ktoś (pewnie ty sam) dokonałeś niewłaściwej diagnostyki i tylko niepotrzebne wywaliłeś kupę kasy...choć z plusów dodatnich masz teraz skrzynię po pseudo połowicznej naprawie...:) A nadal jesteś w punkcie wyjścia...:)
Śmieszne to trochę...:)

Łukasz.Sr

Początkujący
Punktów
0
Jak dla mnie to mało śmieszne. Generalnie zwróciłem uwagę na łożyska w tylnej obudowie. Jedno było już na skraju możliwości. Wymieniłem wszystkie w skrzyni profilaktycznie. To mój samochód więc traktuje to bardziej jako poligon doświadczalny.
Mógłbym kupić skrzynię po regeneracji i zamknąć temat, nie o pieniądze tu chodzi.
Bardziej chciałbym zapoznać się z tematem niż załatwić sprawę po najniższej linii oporu.

Łukasz.Sr

Początkujący
Punktów
0
A, że tak się zapytam z ciekawości : to z jakim tematem chciałbyś się zapoznać ?:)
Ze skrzynią m32. Na co zwrócić uwagę poza łożyskami, widocznymi uszkodzeniami zębatek, itp. np czy jest sens wymieniać łożyska igiełkowe. Czy zdążają się komuś odkształcone wałki, itp. jeżeli ktoś doświadczony chce się podzielić wiedzą i swoimi przypadkami to chętnie posłucham.

Komornik

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
305
Kupując skrzynie po regeneracji wcale byś nie zamkną tematu

Do góry Bottom