• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Zarobki mechaników

Dawidek126

SuperMechanior
Punktów
177
Miasto
Piaseczno
Praktykant przychodzi na praktyki, wita się z kierownikiem/właścicielem a zamiast dzień dobry mówi ile dostanę

Diagbox10

-*-*-
Punktów
1132
Miasto
trasa lublin siedlce
Cieszmy się ze młodzi ludzie chcą pracować. Bo tylu tłumoków rośnie. Jak widzę młodych ludzi jadacych firmowymi autami do pracy to serce sie raduje. A nie ku.wa narobilo sie studenciaków i łby zadzieraja do góry. A z nich tyle co z psa gnoju.

Muminek

SuperMechanior
Punktów
50
hej pozwolę sobie dodać kilka zdań w temacie - z mojego pkt widzenia wyglądało tak że końcówka lat 90-tych początek 2000 była jeszcze sytuacja taka że chłopaki (rówieśnicy hehe) wybierając ścieżkę kariery zawodowej mieli do wyboru albo mechanikę - tu podciągam od mechanika samochodowego , przez operatora obróbki skrawaniem na spawaczy kończąc albo budowlankę -tu z reguły z reguły wykończeniówka choć zdarzały się przypadki że ktoś na cieślę poszedł albo i firmę ma tera i buduje od piwnicy po dach ----co ich/ nas wtedy łączyło to cel taki żeby coś się nauczyć ROBIĆ i z tego mieć pieniądze. szkół i klas o takich profilach było multum .
Potem przyszła Unia - kto chciał pojechał za Odrę , niektórzy nawet dalej - jak mieli olej w głowie i coś umieli robić to zostali tam i efekty właśnie widać teraz na rodzimym rynku pracy, którego nie da się załatać ukraińcami czy innymi wschodnimi nacjami, że nie wspomnę o "socjalach" z powodu których sporo ludzi uważa że im się po prostu należą pieniądze za nic i nie będą przerywać picia piwa na tak niepotrzebna czynność jak praca na etacie.
Do tego dochodzi moda, lansowana w mediach społecznościowych wszelakiej maści , na bycie celebrytą infuencerem - co to za nagranie kilku filmików o znikomej wartości merytorycznej -trzepie hajsy, jeździ do ciepłych krajów i wogóle nic nie musi robić tylko kasa mu spływa na konto z deszczem
Dziś 90 % chłopaków ( a nawet 95% z znanych mi powiedzmy w okolicy) wybierających szkołę średnią czy tez studia chce iść w kierunku informatyki - dlaczego- bo tam jest (podobno) kasa i tyle.
Tak że wydaje mi się że to będzie w najbliższej przyszłości zawód dla ludzi z pasją, dla których niekoniecznie zarobki będą jakąś zachętą to zaangażowania się i rozwoju. (no chyba że zaczną przyjeżdżać filipińczycy jak to ma miejsce w transporcie ciężkim - gdzie mieszkają w kabinie ciężarówki po pół roku albo i dłużej za śmiesznie niskie na europejskie standardy stawki).
ps. sporo ludzi przejmują ''korpo'' do tzw. utrzymania ruchu - robota czystsza, $$$ konkurencyjna no i 8 godz. i do domu. Kto z pracodawców/prywaciarzy przebije taka ofertę- raczej niewielu.

mophk

Początkujący
Punktów
2
Miasto
łódź
Ja chcę dać około 40 netto/h przy 160h/miech i chętnych brak. co poradzisz..

Skiaba21

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Bydgoszcz
Ja chcę dać około 40 netto/h przy 160h/miech i chętnych brak. co poradzisz..
To aż nie realne tyle kasy i nie ma chętnych w sumie teraz nawet w szkołach profili motoryzacyjnych nie otwierają bo nie ma chętnych a kiedy to po 6 klas w każdej po 30 dzieciaków a teraz lipa.

Dawidek126

SuperMechanior
Punktów
177
Miasto
Piaseczno
Teraz dzieci uczą się online tz. Tablet/laptop zalogowany a dziecko spi u mnie chętnych do pracy nie brakuje.... Ale po kilku dniach może tygodniach okazuje się że zapał do pracy nagle ginie. Pracownik do wymiany oleju czy opon jest od ręki. Brakuje w szeroko rozumianym pojęciu "fachowców"..... Którzy chcą rwać silnik VW lub bmw do wymiany rozrządu z tył, którzy na widok ciężkiej pracy nie chowają się za kij od szczotki.... Ale czasy. Niedługo będą chcieli online wymieniać sprzęgło

Skiaba21

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Bydgoszcz
Ale jak ktoś pisze że jest w stanie dać 40zl nawet policz te 35zl netto /h i nie ma ludzi mowa o fachowcach bo obsługa klocki tarcze to na pewno nikt nie dostanie takiej kwoty, pewnie mowa tu już o silnikach sprzęgłach rozrzadach. Ale licząc nawet te 160h * 35 nawet to już jest 5400 kwota już chyba super ?

Dawidek126

SuperMechanior
Punktów
177
Miasto
Piaseczno
Kwota jak najbardziej ok patrząc nawet przez pryzmat tych 160 h. Ale przyjmujesz pracownika, robisz z nim wywiad i słyszysz tsi ma w jednym palcu, dci w drugi, sprzęgła w trzecim itd... Ugadujesz się na zarobk które odpowiadają zarówno tobie jak i przyszłemu pracownikowi. Gość wychodzi z biura prawie całując cie po rękach, dzwoni do żony mówi że ta praca to najlepsza żecz, zaraz po ślubie, która mu się w życiu trafiła. Pracuje tydzień, dwa trzy i coś się dzieje nie dobrego, widać że zaczyna się spuzniac, zawalać robotę, nie do końca potrafi to o czym mówił a na koniec miesiąca bierze kasę i mówi że to koniec..... Każdy jest człowiekiem, różne w zyciu są momety, gorsze i złe, ale trzeba rozmawiać i się jakoś dogadać. Niestety nadal muszę podtrzymać ze fachowców i ludzi lubiących mechanikę jest jak na lekarstwo.

mophk

Początkujący
Punktów
2
Miasto
łódź
Ale jak ktoś pisze że jest w stanie dać 40zl nawet policz te 35zl netto /h i nie ma ludzi mowa o fachowcach bo obsługa klocki tarcze to na pewno nikt nie dostanie takiej kwoty, pewnie mowa tu już o silnikach sprzęgłach rozrzadach. Ale licząc nawet te 160h * 35 nawet to już jest 5400 kwota już chyba super ?
miałem kontr ofertę od chętnego 100zł na rękę/h i może robić :)

stawka wynika z normalnej kalkulacji 150brutto/h za robotę - podatki - utrzymanie biura - zarobek dla mnie - zakup sprzętu etc = reszta dla pracownika jak robi solo => 40zł netto

GALICY

Początkujący
Punktów
3
Miasto
ŁAŃCUT
Mam pytanie ile to jest dobra pensja mechanika na miesiąc w serwisie oczywiście z wolnymi sobotami. Ile ma kosztować stawka za r/h naprawę w tym serwisie,jak wszyscy tak dumają 150zl 200zl może 300 ,400zl .Mechanik ma zarobić np 5tys na rękę to ile serwis ma wziąć od klienta za godzinę pracy,moze ktoś się wypowiedzieć, z góry dzięki.

mophk

Początkujący
Punktów
2
Miasto
łódź
wszystko zależy od serwisu i miejsca. jeden może sobie brać 200zł brutto za godzinę pracy mechanika a inny będzie ledwo miał klientów przy 120brutto/h.
30zł netto/h myślę ze jest dobrą kasą w sytuacji mniejszego warsztatu w większym mieście

Do góry Bottom