1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

ZB Z19DTH - wycie silnika, wysokie obroty

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika Naczosy, 18-03 18.

1. Naczosy

Naczosy Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Mam problem z autkiem Zafira B Z19DTH (1.9 CDTI 150KM), M32 skrzynia manual, nigdy nie sprawiał problemów, od jakiegoś czasu męczą mnie te podwyższone obroty, dość głośno pracuje, na jałowych wszystko w porządku wg. OP-COM 800+ obrotów czyli tak jak powinno być. Błędów w aucie jakichkolwiek brak, jedyne co zauważyłem jeszcze wrzucając 2 np na progu zwalniającym gdy obroty spadną poniżej 1000 auto drży i mam wrażenie że chce zgasnąć. Auto znajomego identyczne silnik itd - on przy 60km/h ma ok. 2000 obrotów u mnie jest 2800, wartości sprawdzane nawet na OP-COM'ie. Gdzie szukać problemu? Ze skrzynią nic nie było robione, a auto dopiero od jakiegoś czasu ma takie obroty, wcześniej wszystko było w porządku..

2. toomii76

toomii76 Gaduła

Docenione treści:
    442
    Miasto:
    turek
    Sprzęgło się slizga?

3. WOODOO

WOODOO Gaduła

Docenione treści:
    394
    Miasto:
    WWA
    Auto do mechanika, a nie pieprzenie w bambus po forach...:meh:

4. Naczosy

Naczosy Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Sprzęgło się nie ślizga, mechanik twierdzi że jest w porządku..

5. toomii76

toomii76 Gaduła

Docenione treści:
    442
    Miasto:
    turek
    rozszyfruj to:

6. Naczosy

Naczosy Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Znajomy ma Zaifrę B z tym samym silnikiem, po zauważeniu u siebie że mam wyższe obroty postanowiłem sprawdzić z nim jak to ma się u niego - 60km/h 3ci bieg tempomat i obroty sprawdzane na opcomie, później u mnie ta sama akcja i wyszło że są sporo wyższe..

7. Jarzi

Jarzi Gaduła

Docenione treści:
    253
    Miasto:
    Kaczory
    Albo macie rozne skrzynie albo wymiar opon znacząco sie rozni.

leeroy15 lubi to.
  8. autobi41

autobi41 Początkujący

Docenione treści:
    6
    Tam jest ta sama skrzynia M32, nie ma innej w dieslu 1,9 zarówno 150KM jak 120KM.
    Trochę niejasno to napisane, nie do końca rozumiem ale... czy te podwyższone obroty to... po pierwsze - od jakiego czasu? Po drugie - "samoistnie" się podnoszą? Czy zdarza się, że na biegu jałowym także są podwyższone?? Czy jest to już jako objaw stały czy pojawia się okresowo??
    Jeżeli jest tak, że obroty "same" się podnoszą to popatrz na ładowanie i akumulator. Jeśli akumulator jest stary, ma zwarcie na celi, kiedy alternator nie wyrabia albo wariuje regulator napięcia to wzrost obrotów silnika jest tego objawem.
    Możesz sprawdzić ładowanie na komputerze pokładowym (radio/wyświetlacz) albo podepnij kompa i pojedź na pełną diagnozę.

btw - dpf - jeśli jest filtr to wypala się prawidłowo?

9. leeroy15

leeroy15 Uczestnik

Docenione treści:
    146
    Miasto:
    Ostrowiec
    Nie zmienia to faktu że przy zadanej prędkości obrotowej silnia powinna być na tym samym biegu odpowiednia prędkość pojazdu ... albo inna skrzynia (ktoś wrąbał inną?? taki Tjunig) albo opony niewymiarowe albo sprzęgło się ślizga... tylko trzy "albo"

toomii76 lubi to.
  10. toomii76

toomii76 Gaduła

Docenione treści:
    442
    Miasto:
    turek
    800 obrotów różnicy, to jak się biegi pomyli chyba :p

11. autobi41

autobi41 Początkujący

Docenione treści:
    6
    Ależ ja tego absolutnie nie neguję... :)
    Nie mamy w tym momencie innego punktu odniesienia poza tym z pierwszego postu, gdzie kolega odnosi się porównawczo do Zafiry kolegi.
    Jeśli silnik przyspiesza (obroty rosną) a samochód się nie rozpędza to sprzęgło się ślizga ale nie sądzę, że sam by na to nie wpadł...
    Czekamy dalej. :)

12. Naczosy

Naczosy Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Sprzęgło się nie ślizga, skrzynia org, dzieje się tak od ok. miesiąca.. DPF wypala się prawidłowo, jest założony nowy bo poprzedni odmawiał powoli posłuszeństwa z uwagi na przeb zbliżający się do 300tys

13. baton180

baton180 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    120
    A sprawdź rozrząd z blokadą i synchro wałków dokladnie

14. Naczosy

Naczosy Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Jak to sprawdzić? ;) Czy lepiej oddać mechanikowi na wgląd?

15. gtszudi

gtszudi Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    a dla mnie to wyglada jakby wydech byl przytkany

16. autobi41

autobi41 Początkujący

Docenione treści:
    6
    ... albo koło paska zębatego rozrządu... czyli to na wale, może się klin ścina (wewnętrzna strona koła).

17. baton180

baton180 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    120
    Jak nie masz zestawu kompletnego blokad to zleć mechanikowi takiemu co je ma

18. autobi41

autobi41 Początkujący

Docenione treści:
    6
    Zafira tak ma, że jak dojeżdżasz na biegu jałowym to obroty są podniesione, po przegazowaniu spadają. Poza tym to także jest zależne od temperatury zewnętrznej.
    Ciężko wyczuć co się dzieje, masz opcoma, sprawdź parametry pracy silnika, tutaj jest wszystko jak na dłoni... Możesz zrobić testy aktywne przepustnicy, egra, czujnika ciśnienia w kolektorze, przepływomierza... próbowałeś? Sprawdzałeś akumulator i ładowanie??
    Popatrz na kolektor ssący, od góry masz listwę stalową od klap wirowych. Czy tam nie ma śladów oleju albo sadzy? Może jakaś dziura w dolocie (intercooler albo przewody ładunkowe)...

19. Naczosy

Naczosy Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Wszystko co mogłem to posprawdzałem i nie ma żadnych nieprawidłowości, oddam przy okazji do mechanika na sprawdzenie tego rozrządu i zobaczę co mi powie

20. slawek2007.28

slawek2007.28 Uczestnik

Docenione treści:
    30
    Miasto:
    Ostrołęka
    Czym się zajmujesz na codzień? Myślicie że jak dorwiecie kawałek laptopa z kabelkiem od prodiża to auto samo się naprawi. Niech każdy robi to co najlepiej potrafi.