• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Zenit blue box

Pepsico007

Początkujący
Punktów
0
Witam.
Posiadam golfa 4 2.0 gti instalacją blue box wtryskiwacze Hana 2001 parownik tomasetti. Auto kupiłem i działało na lpg normalnie male nierówności. Nagle szok przerywa przełącza się gaz benzyna na lpg jakby chodziło na dwóch cylindrach. Kupiłem kabel ccy podłączyłem i błędy. Od czego zacząć z szukaniem winy. Do tego auto laczy się z programem lecz w trakcie adaptacji pisze ze jest zle oprogramowanie. Program zenit blue box. Prosze o pomoc
Automatyczne połączenie postów:

Powtórka zdjecia

Drugi2

Gaduła
Porady
1
Punktów
10
czy możesz ro napisać jeszcze raz po polsku...

Lechtak

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
242
Miasto
Wrocław
Szczególnie interesujące jest to:
Nagle szok przerywa przełącza się gaz benzyna na lpg jakby chodziło na dwóch cylindrach. Kupiłem kabel ccy podłączyłem i błędy.

Powtórka zdjecia
Opisz problem dokładnie, bez emocji.

Pepsico007

Początkujący
Punktów
0
Czesc. Dobra załaduj prawidłowe to znaczy jakie ściągałem oprogramowanie ze strony producenta zenit. Pokazuje mi błędy przerwa w obwodzie wtryskiwaczy 3 szt problem plus po kluczyku ciśnienie gazu powyżej normy temperatura reduktora powyżej normy elektrozawór 2 przerwa w obwodzie. Jak mam sprawdzic jakie jest oprogramowanie dedykowane do mojego zenita? Nie wiem od czego zacząć bo błędów pełno. Cewka przewody i swiece w aucie nowe. Teraz jest tak że jade na benzynie oczywiście przycisk nie reaguje tylko miga dookoła i nagle jak zajmę nogę troszkę z gazu i dodam lekko wiem ze jest na gazie i przerywa po chwili przełącza na Pb. Co na start robić?

Diagbox10

-*-*-
Punktów
1091
Miasto
trasa lublin siedlce
Masy posprawdzaj na gazie

jaki masz kabel do diagnostyki gazu?

Ostatnia edycja:

Pepsico007

Początkujący
Punktów
0
Witam. Sprawdziłem wszystkie połączenia oczyściłem styki. Zobaczyłem tylko ze centrala blue box zamontowana była do góry nogami poprawiłem i dalej beż zmian. Czy może trzeba zacząć od regeneracji reduktora ?

Lechtak

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
242
Miasto
Wrocław
Skoro wszystko sprawdziłeś, połączenia ze wskazanymi komponentami są prawidłowe to zostaje przeprogramować lub wymienić sterownik.

Pepsico007

Początkujący
Punktów
0
Sciagnowel najnowsza wersję oprogramowania i wgrałem w centrale. Po podłączeniu połączył się podał wszystkie info o instalacji parametry. Po włączeniu autokalibracji podziałał i zerwał połączenie. Dzis regeneruje reduktor zobaczymy

Do góry Bottom