• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Zerwany pasek rozrzadu po około roku od wymiany

m123ek

SuperMechanior
Punktów
4
Witam koledzy,
Mam taki przypadek jak w temacie auto Audi a4 b6 2.0 alt, około roku temu wymieniany był pasek rozrzadu komplet z pompą itp z Continental, zakupiony w Inter carsie. Dostałem telefon ostatnio że zerwał się pasek z zewnątrz widać tylko uszkodzona obudowę i auto jedzie na lawecie. Nie wiem na ta chwilę ile auto ma przebiegu. Pytanie moje jak podejść do te go tematu jako serwis, niechce drzeć z klientem kotów, tylko rzeczowo dojść co się stało. Czy rozbierać, czy brac rzeczoznawcę, aby sprawdził gdzie jest wina?

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
746
Miasto
Centrum Kraju
Kuźwa rok czasu i teraz zerwał się?? Obbadaj sprawę czy ktoś w balona niechce cię nabić i już tak szybko na lawecie jedzie?? Bądź ostrożny.

08michael

SuperMechanior
Punktów
16
Miasto
K-n
Po roku czasu? Trochę dziwne, ale zawsze lepiej się dogadać

kobra

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
144
Miasto
Bielsko-B
Może zapalał na holu . W końcu zima więc nie wiadomo . Sprawdziłbym w jakim stanie akumulator ,może to ukierunkuje dalsze rozmowy.

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
746
Miasto
Centrum Kraju
Właśnie oto mi chodziło co kolega wyżej napisał a może ktoś coś zjebał i jelenia szukają by zrobił pasek zerwali przecięli( mógł być na punktach) i huj ...też widziałem takie manewry. ..ludzie podli są chyba że rzeczywiście coś poszło nie tak zatarcie rolki czy coś...

Już dojechała lawetą?

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
360
Miasto
Podkarpacie
Ja miałem przypadek podstawionej świni z naciętym paskiem , z polisy przyjechał rzeczoznawca i mleko się wylało . Oszust na swój koszt szukał drugiego silnika .

toomii76

toomi
Punktów
6821
Miasto
turek
www.takniewiele.pl
ja też nie widziałem. całe szczęście że na częściach klienta i po ponad 2 latach, byłoby szybciej to pewnie byłyby zgrzyty.

08michael

SuperMechanior
Punktów
16
Miasto
K-n
Jak klient przyjeżdża że swoimi częściami, to "gwarancja do bramy i się nie znamy", a tak na poważnie, to gwarancja na sam montaż oczywiście.

carserwis

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
10
Miasto
Bielsko- Biała
Niestety prawda jest też taka że części są coraz gorszej jakości zarówno te OE jak i innych renomowanych firm i takie przypadki będą coraz częściej się powtarzać.

Kiedyś miałem takie doblo 1.6jtd które serwisuje od wyjazdu z fabryki. Jak przyszedł czas na rozrząd zamontowałm cały zestaw pasek dayco. Na szczęście po 1.5roku i przebiegu 74tys km od wymiany rozcięła się jedna sekcja pompy CR i musiałem zaglądnąć pod osłonę a tam.... brak jednego zęba. Pewnie jeszcze kilka km i byłby problem

Załączniki

• IMG_20190320_153459.jpg
    IMG_20190320_153459.jpg
    3,1 MB · Wyświetleń: 52

ojek

SuperMechanior
Punktów
115
Miasto
Węgrów
To fakt, nie wiadomo co dziś warto kupić. Mi ostatnio wyskoczyło jabłuszko w łączniki stabilizatora po trzech dniach w E91... A niby lemforder

Stanisław 1946

Weteran
Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1011
Miasto
Szczecin
Na pych lub sznurek próba uruchomienia na 1-szym lub 2-im biegu.
Pasek zostaje zerwany. W ten sposób uruchamiamy tylko na 3-im biegu.

Do góry Bottom