• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Zimny silnik - auto nie wrzuca wyższego biegu...

Lathion

Nowy
Punktów
0
Witam serdecznie Panowie!

Mam takie pytanie czy orientuje się ktoś może czy w województwie Wielkopolskim jest mechanik, który potrafi naprawić automatyczną skrzynię biegów w audi a3 z 2001 r. 130km 1.9 tdi, diesel. Moja skrzynia to JP JC7 - 09A321 107. Problem polega na tym, iż na zimnym silniku samochód nie wrzuca wyższego biegu, dopiero po kilku minutach jazdy lub po jakimś czasie stania z odpalonym silnikiem (3 minuty wystarczają) potem wyłączeniu i włączeniu samochodu, auto jedzie normalnie. Nie ma żadnych innych problemów, z biegu 4 na 5 przełącza idealnie. Byłem u 2 mechaników, wydałem łącznie 900 zł, wymienili mi olej w skrzyni i nadal to samo, jest to mój pierwszy samochód, mechanikiem nie jestem i nie wiem do kogo mam się zgłosić, żeby mi to naprawili :/

Dla sprecyzowania mieszkam w powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim :)

Jarzi

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1465
Miasto
Kaczory
Spróbuj zadzwonić do Paweł Ograbek : +48 608 771 358

Komornik

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
304
Bo trzeba było jechać od kogoś kto znajmuje się skrzyniami a nie „spróbujmy wymienic olej”. Jakim trzeba być *** żeby myśleć ze jak brakuje biegów to wina brudnego oleju. ( co innego poziom)Masz uszkodzony elektrozawor standard w tych skrzyniach. Do mnie trafiają ci co już zostawili kasę u tych co zrobili co najłatwiejsze, wzięli chore pieniądze za wymiane oleju a teraz pan weź popraw za grosze bo ja już tyle wydałem „może coś wystarczy podregulowac„ ... jasne

Romuald-f

SuperMechanior
Punktów
285
........... Problem polega na tym, iż na zimnym silniku samochód nie wrzuca wyższego biegu ........... którego ?

Lathion

Nowy
Punktów
0
Spróbuj zadzwonić do Paweł Ograbek : +48 608 771 358
Dziękuję bardzo za numer. :)

Bo trzeba było jechać od kogoś kto znajmuje się skrzyniami a nie „spróbujmy wymienic olej”. Jakim trzeba być *** żeby myśleć ze jak brakuje biegów to wina brudnego oleju. ( co innego poziom)Masz uszkodzony elektrozawor standard w tych skrzyniach. Do mnie trafiają ci co już zostawili kasę u tych co zrobili co najłatwiejsze, wzięli chore pieniądze za wymiane oleju a teraz pan weź popraw za grosze bo ja już tyle wydałem „może coś wystarczy podregulowac„ ... jasne
Dlatego właśnie napisałem tutaj na forum, nie znam żadnego mechanika, który zajmowałby się wyłącznie skrzyniami, pojechałem do tych którzy polecił mi wuja oraz mój znajomy, a mechanicy zapewniali, że ogarniają skrzynie, skąd mogłem wiedzieć, że jednak ich nie ogarniają? ;) Nigdy nikomu nie mówię, żeby poprawiał mi coś za grosze, trzeba docenić wiedzę i umiejętności mechanika, a także czas jaki poświęca na naprawę samochodu, tak samo jak doceniamy pracę chociażby lekarzy i pielęgniarek ;)

........... Problem polega na tym, iż na zimnym silniku samochód nie wrzuca wyższego biegu ........... którego ?
Jedzie na 1 biegu, wrzuci 2, ale już 3 i wyżej nie wrzuca. :)

Jarzi

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1465
Miasto
Kaczory
Zapomniałem dodać - Paweł pracuje w dziembówku/byszkach, powiat pilski, gmina kaczory.

Do góry Bottom