1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Zimny silnik - auto nie wrzuca wyższego biegu...

Dyskusja w 'wielkopolskie' rozpoczęta przez użytkownika Lathion, 7-07 20.

1. Lathion

Lathion Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam serdecznie Panowie!

Mam takie pytanie czy orientuje się ktoś może czy w województwie Wielkopolskim jest mechanik, który potrafi naprawić automatyczną skrzynię biegów w audi a3 z 2001 r. 130km 1.9 tdi, diesel. Moja skrzynia to JP JC7 - 09A321 107. Problem polega na tym, iż na zimnym silniku samochód nie wrzuca wyższego biegu, dopiero po kilku minutach jazdy lub po jakimś czasie stania z odpalonym silnikiem (3 minuty wystarczają) potem wyłączeniu i włączeniu samochodu, auto jedzie normalnie. Nie ma żadnych innych problemów, z biegu 4 na 5 przełącza idealnie. Byłem u 2 mechaników, wydałem łącznie 900 zł, wymienili mi olej w skrzyni i nadal to samo, jest to mój pierwszy samochód, mechanikiem nie jestem i nie wiem do kogo mam się zgłosić, żeby mi to naprawili :/

Dla sprecyzowania mieszkam w powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim :)

2. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 334
    Miasto:
    Kaczory
    Spróbuj zadzwonić do Paweł Ograbek : +48 608 771 358

Lathion lubi to.
  3. Komornik

Komornik Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    211
    Bo trzeba było jechać od kogoś kto znajmuje się skrzyniami a nie „spróbujmy wymienic olej”. Jakim trzeba być *** żeby myśleć ze jak brakuje biegów to wina brudnego oleju. ( co innego poziom)Masz uszkodzony elektrozawor standard w tych skrzyniach. Do mnie trafiają ci co już zostawili kasę u tych co zrobili co najłatwiejsze, wzięli chore pieniądze za wymiane oleju a teraz pan weź popraw za grosze bo ja już tyle wydałem „może coś wystarczy podregulowac„ ... jasne

Lathion lubi to.
  4. Romuald-f

Romuald-f Bywalec

Docenione treści:
    235
    Miasto:
    Olsztyn-Dywity
    ........... Problem polega na tym, iż na zimnym silniku samochód nie wrzuca wyższego biegu ........... którego ?

5. Lathion

Lathion Nowy

Docenione treści:
    0
    Dziękuję bardzo za numer. :)

Dlatego właśnie napisałem tutaj na forum, nie znam żadnego mechanika, który zajmowałby się wyłącznie skrzyniami, pojechałem do tych którzy polecił mi wuja oraz mój znajomy, a mechanicy zapewniali, że ogarniają skrzynie, skąd mogłem wiedzieć, że jednak ich nie ogarniają? ;) Nigdy nikomu nie mówię, żeby poprawiał mi coś za grosze, trzeba docenić wiedzę i umiejętności mechanika, a także czas jaki poświęca na naprawę samochodu, tak samo jak doceniamy pracę chociażby lekarzy i pielęgniarek ;)

Jedzie na 1 biegu, wrzuci 2, ale już 3 i wyżej nie wrzuca. :)

6. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 334
    Miasto:
    Kaczory
    Zapomniałem dodać - Paweł pracuje w dziembówku/byszkach, powiat pilski, gmina kaczory.

Lathion lubi to.