1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

zlozony problem - Fiat Scudo silnik nie odpala 2.0 JTD RHZ 16V 2001r 110PS cdn.

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika Mattizlotaraczka, 16-11 18.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Mattizlotaraczka

Mattizlotaraczka Gość

nowy watek, bo widze ze kolega Misiek sie ( znow ) wkurzyl, nie rozumiem dlaczego ? chyba ze jest zasada by pisac krotko i zwiezlo. Ja w wojsku nie bylem, to nie wiem jak tak sie pisze.
    Moze za duzo osobistych wycieczek, zgadzam sie z tym.
    Ale jak ktos mnie obraza i wkleja obrazki o trutce na szczury to jak mu odpowiedziec ?
    Od teraz osobiste wycieczki pewnych czlonkow tego forum beda ignorowane.

Chetnie bym porozmawial o tej opcji ze sie kola zebate walkow rozrzadu przestawily, ale nie wiem czy kolega Misiek znow tego nie zamknie ?
    O pradach bladzacych chyba jeszcze za wczesnie dywagowac ? :)
    Uwzialem sie na Ecu, by wszystko na to wskazywalo, i wyszlo ze mam racje. Czy do konca mam racje wyjdzie jak zaloze 2-ie ecu jak wroci od magikow od ecu ze swiezym opgramowaniem.

"Ja tam nie mam nic do ciebie matti. Kazdego gnoją tu nie tylko ciebie"

tak zauwazylem, niektorzy jakby czerpali z tego zyciowa energie, moze w zyciu im nie wyszlo ? :)
    moze powinienem to ignorowac. w koncu mowia : jak nie ruszysz gow..na to nie smierdzi

2. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    782
    Miasto:
    Olsztyn
    Masz jakiś tester do diagnozy ?

toomii76 lubi to.
  3. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    2 092
    Miasto:
    turek
    jak wygląda ustawienie rozrządu w tym silniku? jeśli są jakieś znaki to się pokrywają? jeśli nie ma, to zaznacz pisakiem. może górne kółko jest inne? koło zamachowe pokrywa się ze znakiem na głowicy? ile wynosi stopień sprężania? można by też zainteresować się w jakim stanie jest komputer. może on jest winowajcą?

4. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    782
    Miasto:
    Olsztyn
    Toomii, niech podepnie na początek tester i zaznaczy w parametrach: prędkość obrotową wału, synchro rozrządu i ciśnienie paliwa i zakręci rozrusznikiem. Potem niech zamelduje o wynikach ;) Bez kompa to można temat zamykać...

toomii76 lubi to.
  5. Mattizlotaraczka

Mattizlotaraczka Gość

oczywiscie ze komp jest, jakbym zczytal bledy ?
    byly wrzucone fotki zczytywanych parametrow, zobacz moj inny watek ( juz zamkniety ) Fiat Scudo chyba 6-ta strona w dziale diesle
    moge sobie krecic i zczytywac i tak jest ze fuel pump off / pompa paliwa wylaczona i jak sprawdzalem nie ma paliwa na wtryskach.
    cisnienie paliwa nie ma, jest tylko dawka paliwa.
    jak mam sprawdzic synchro rozrzadu ? kompem ?
    jutro podepne kompa, porobie fotki czego sie da i wrzuce.
    A i tak komp jedzie do Polski w przyszlym tygodniu na wgranie softwaru

IMG_1078.JPG

IMG_0982.JPG

IMG_0980.JPG

IMG_0934 (1).JPG

IMG_0936 (1).JPG

IMG_0942 (1).JPG

Edytowano przez moderatora: 16-11 18
  6. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    2 092
    Miasto:
    turek
    moim zdaniem, na 100% winny jest sterownik silnika. oddaj go w dobre ręce. jest na tym forum sporo chłopaków którzy ogarną temat. wydaje mi się, że od mechanicznej strony, wszystko sprawdziłeś i jest dobrze. więc pozostaje tylko jedno. ECU.

7. Mattizlotaraczka

Mattizlotaraczka Gość

przeciez wiemy ze nie sprawdzilem wszystkiego bo bym mial auto w kartonach porozkrecane i rozumiem, ze twoj sarkazm Ci dopisuje :) i odczuwam lekkie szczypanie w du..pe

A Ecu jedzie do Poznania MotoRataj, dzis z nim gadalem i gosciu brzmi 100 % zawodowiec , nie wciska kitu.

jak robilem rozrzad rok temu, to jak kolo walka rozrzadu jest zablokowane sruba to zaznaczylem pisakiem na kole zamachowym, nie pamietam czy tam byl znak, chyba byl.
    jak skladalem rozrzad 1-szy raz to przestawilem o 1-en zabek i potem nie palil. Poprawilem i palil na dotyk, wszystko ladnie zrobione nowka napinacz i rolka i na locklite ( klej ) . nie sprawdzalem stopnia sprezania ale jak krecilem walem to sprezanie to on ma jak cholera :) pare w lapach trza miec, tak na oko to sprezanie jest OK.

dostales reprymende od szefa tego interesu czy mamy dzien grzecznosci dzisiaj ? czy moze cos piles ? cos mocniejsego ? powiedz co ? a moze palisz tam cos ? w Kanadzie jest marycha legalna od miesiaca, w Turku tez ? zapytam wujka

8. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    2 092
    Miasto:
    turek
    1. nie dostałem reprymendy.
    2. piłem mocną kawę.
    3. tak, palę mocne papierosy.

4. ogólnie to odczuwam twoją odpowiedź jako uszczypliwość i przytyk.

5. punkty zaznaczone pisakiem po przeciwległych stronach silnika, ciężko jest ustawić w jednej osi względem siebie.
    może tu popełniłeś błąd.
    jest taka możliwość, że zęby się nie zgrywają, nie tyle na pasku rozrządu, co na łańcuszku, z tyłu silnika.

co to jest marycha i co to ma wspólnego z tym tematem? a co do miasta Turek, to znów czuje osobiste wycieczki.

9. Mattizlotaraczka

Mattizlotaraczka Gość

odn. 4 to nie uszczypliwosc ani nie przytyk, tylko sarkastyczne poczucie humoru
    odn.5 zostaly ustawione prawidlowo i palil na dotyk
    o jeden zabek przestawilem jak napinalem napinaczem, ale potem sprawdzilem znaki, nie zochodzily, plouzowalem napinacz i poprawilem patrz odn.5
    Co do miasta Turek to ja jestem z Turku juz ci mowilem, mam tam kupe rodziny, tam sie na na wsc-e nauczylem, po polu i drogach smigalem
    ws. marychu ot aluzja, handluje kontraktami na gieldzie i mam tez maryche

" jest taka możliwość, że zęby się nie zgrywają, nie tyle na pasku rozrządu, co na łańcuszku, z tyłu silnika."

nie wiem czy o tym samym mysle, napisz lopatologicznie jak chlopu na miedzy

10. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    417
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Nie pluć ,nie przeklinac, nie krzyczec i temat sie utrzyma

11. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    2 092
    Miasto:
    turek
    z całą pewnością mogę powiedzieć panu, przyprowadź, to naprawię. wszak jesteśmy ziomalami.

12. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    679
    Miasto:
    łódź
    panowie ,wiem jak to zrobic i bedzie działac

winetoo i toomii76 lubią to.
  13. Mattizlotaraczka

Mattizlotaraczka Gość

nie przeklinac to trudno bedzie bo ja mam taka ekspresje jak cholera :) ale sprubuje cos zastepczego

juz laduje na lawete, do Dover ze 3h, potem troche Francji, Holandii, moment Belgii, cale Niemcy no i od granicy jeszcze 300 kilosow, cos w sumie 1500 kilosow.
    a gdzie satysfakcja jak sam naprawie ? :) albo i nie - wtedy chyba sie nie przyznam

mialem goscia w robocie, kuswa on mial z 1.50 m, jak cos to na stolek wchodzil, a duzych 4x4 to wcale nie robil, mi pasowalo bo wysoki jestem.
    jak sprawdzal pasy z tylu, to caly wlazil na tylne siedzenie jak maly piesio, a i tak na silniku go widzialem.
    Ale bardziej milego kolesia to nie widzialem. troche mu sie lapki trzesly bo widac ze pil po robocie i ciagle bez kasiory ale kumpel byl zajebis..y

14. winetoo

winetoo Gaduła

Docenione treści:
    394
    Miasto:
    Radom
    Na oko to chłop w szpitalu zmarł. Musisz to wiedzieć na pewno żeby nie błądzić jak dziecko we mgle.

toomii76 i pawel2406 lubią to.
  15. Mattizlotaraczka

Mattizlotaraczka Gość

"tak na oko to sprezanie jest OK." tak wiem, ale nie sprawdzalem bo to nie byl priorytet, choc w zasadzie mozna bylo by wszystkie wtryski wyjmowalem.
    Ale palil ladnie, chodzil czysto, przebieg 176 tys.km
    dopiero dzis jak znajomy mechanik powiedzial o tych kolach zebatych na walkach rozrzadu ze sie potrafia same przesunac, albo ze dzwigienka zaworu mogla pojsc ( oni mieli takie przypadki ).
    ale jakby dzwigienka poszla, to przeciez nie wszystkie do cholery i powinien chodzic na pozostalych cylindrach.
    i wpierw przestal odpalac, potem dopiero go potraktowalem tym easy startem ktory ponoc taka ma moc ze moze te kola zebate walkow przestawic - to bedzie pieklo do dostep jest tragiczny chyba ze bede sie gimnastykowal jak ten na zdjeciu powyzej bo silnika nie bede wyjmowal pod chmurka stoi i dzwig by trza zalatwic. wtedy to juz polegne i zawioze laweta do znajomego warsztatu niedaleko

16. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    2 092
    Miasto:
    turek
  17. Mattizlotaraczka

Mattizlotaraczka Gość

rozumiem ze to bylo twoje marzenie :

"
    • When is the next launch? " - kiedy nastepne odpalenie ?

"

kuswa a ja tu robie starego rzecha jakiegos Scudo z 2001, a moglbym na Marsa poleciec lub choc zostac astronauta :) moze w nastepnym zyciu sie uda ?

18. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    2 092
    Miasto:
    turek
    nie wiem co to ma do tematu. ale moim marzeniem zawsze było nauczyć się języka Polskiego.

niestety, jak widać w tym temacie, ani mnie, ani Tobie, to się nie udało.

19. Mattizlotaraczka

Mattizlotaraczka Gość

sory maj frend, aj dont spik gud polisz bikoz I beter spik inglisz. ty panimajesz my frend ? A co ci sie udalo w zyciu ? And what have you achived in your life ?

nie zawsze sie udaje, powinienes to wiedziec maj frend

20. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    2 092
    Miasto:
    turek
    Twoja inteligencja, jest tak wielka, że brakuje argumentów. poddaje się i przyznaję się do tego, że Twoja wiedza pokonała mój marny "intelekt".jestem zbyt ograniczony, by się udzielać w tym temacie. przepraszam najmocniej, że zmarnowałem czas człowieka, który o silniku diesla, który był wyprodukowany w latach 90tych wie wszystko. nigdy więcej tego błędu nie popełnię. jeszcze raz przepraszam o mistrzu. wybacz.
    życzę powodzenia w naprawie tak skomplikowanej maszyny przyszłości jakiej jest scudo jtd, które nie odpala od 3 miesięcy..... a może dłużej.

Lechtak i dimitriew lubią to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.