1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Zmiana Auta :(

Dyskusja w 'Zakup samochodu' rozpoczęta przez użytkownika Vicia, 28-06 20.

1. Vicia

Vicia Gaduła

Docenione treści:
    413
    Miasto:
    Centrum Kraju
    Witam szanowne Grono Forumowiczów Mechaniki samochodowej i nie tylko ...
    Ech ...:( Panowie....wreszcie nadszedł kres i inwestycje jak zapewne kazdy wie w co. zostały wstrzymaaane! Wątek pt" moje volvo v40...niestety nie będzie juz rozwijany ale jak ostatnimi czasy zainteresowanie nim spadlo.:)
    Moja druga polowa na ten nasz szrot juz patrzec nie moze.
    Noi doszlismy do wniosku ( po nocnych negocjacjach) ze jednak zmienimi volvo po 11 latach uzytkowania na cos inneg:confused:k .jak zmiana to ja wybralem :
    %%%Volvo V 50 %%%
    żonie spodobala sie ###Skoda Superb 1###
    w gre wchodzi tylko jednostka napędowa benzynowa ewentualnie z gazem.

Co byscie mogli powiedziec na temat tych dwóch aut? Pomozecie?

2. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 231
    Miasto:
    Kaczory
    Volvo.

W sumie v50 to jak Focus 2 w kombi.

Superb.
    Jak na mnie to lepiej wykończony niż volvo.

Vicia lubi to.
  3. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    643
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Benzyna bleee. Mam 2.0 diesla jak chcesz do sprzedania :D

Vicia lubi to.
  4. Jarzi

Docenione treści:
    1 231
    Miasto:
    Kaczory
    Dizlok blee.
    5 garów w benzin mmmm.

Vicia lubi to.
  5. Vicia

Vicia Gaduła

Docenione treści:
    413
    Miasto:
    Centrum Kraju
    Nie nie. Diesel nie wchodzi w gre..
    Jarzi co bys wiecrj powiedzial na temat skody??? warta zachodu i jak z awaryjnoscią ???

które auto lepsze by bylo.. w skodzie to chyba wiecej miejsca jest?
    sa tu uzytkownicy tych marek?

6. Jarzi

Docenione treści:
    1 231
    Miasto:
    Kaczory
    Ogólnie patrząc na ogół motoryzacji to mam obrzydzenie do vaga.
    Z drugiej strony w v50 pewnie tylne zawieszenie do wymiany.

Vicia lubi to.
  7. Vicia

Vicia Gaduła

Docenione treści:
    413
    Miasto:
    Centrum Kraju

szczerze ja tak samo...dla mnie vag to był do passsata b4 i golfa 2 pozniej to juz szajs ...w mojej miejscowosci jest od h..a audi i vw. skod jest minimum i na tle audi czy volksa to zdaje mi się wypada lepiej.audi oklepane.passek to samo.

zawieszenie w v50 jest do ogarniecia roboty nie boje sie.
    probowalem jeszcze negocjowac by kupac v40 tke po lifcie troche nowsza jak moj...ale gdziee tAm na te modele volvo juz nie chce nawet slyszec...kur...a co tu robić ???

dzis kumpel kupal simsona s51 electronika za 3.300 zarejestrowany oplacony wsiadac jechac...kurde kupil bym tez i mi by starczylo ale no juz z tym przy kobitce boje sie wychylać:D

8. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 352
    Miasto:
    Mazowieckie
    są tam jakieś silniki pb godne polecenia?
    no sorry ale ja nie znam, a jak jeszcze do tego dołożyć lpg to szkoda gadać.
    superb bryka lepsza i tańsza w eksploatacji, zawiech tył taki sam jak w volvo, przód na mc, tylko jedyny normalny motor to 2.0tdi cr.
    a w volvo 2,0 hdi. no nie przekonam się do pb+lpg za chinyludowe, bo tam wiecznie coś nie gra.
    świece cewki sondy kable homologacje sracje mapy regulacje wilozawory dodatkowe cewki dodatkowe wtryskiwacze dziury w kolektorze pocięta instalacja powiercona podłoga i 70kg. w bagażniku.
    ja wiem że każdy gaziarz powie że jak dobrze zrobione i wyregulowane to nie ma problemu, tylko że to nigdy nie jest dobrze dłużej jak pół roku.
    no i w sumie na uja komu auto z dziurawymi zaworami albo z uwalonym wariatorem i bańka oleju w bagażniku.

dejot43, kilex oraz Vicia lubią to.
  9. Zimoon

Zimoon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    555
    Miasto:
    Gdańsk
    AMEN. dobrze pogadał....

kilex lubi to.
  10. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 352
    Miasto:
    Mazowieckie
    o passsskach B7 w tdi cr. złego słowa też nie można powiedzieć.
    za 20 z hakiem jest np. jasna skóra navi dsg i całkiem dobre audio.
    no nie mówcie mi że obciach jeździć takim vw.

no a teraz chciałbym usłyszeć jakieś propozycje silników benzynowych.
    ta wyższość pb nad on.

11. szachu41

Docenione treści:
    643
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    @Vicia mam Mondeo MK4 2.5 benzin 2008 rok jeszcze na sprzedaż. Do wymiany na już poduszka kolanowa, pas kierowcy i lampa. Ewentualnie maska. Na później do pomalowania wzmocnienie przednie bo z używki założone i szyba się rozkleja powoli. Dwumas hałasuje od dwóch lat. Do oddania za 17 tys. Środek alkantara navi convers i cała reszta bajerów. Nie ma tylko tempomatu, ale to nie problem żeby dołożyć.

Vicia lubi to.
  12. Vicia

Vicia Gaduła

Docenione treści:
    413
    Miasto:
    Centrum Kraju
    aj juz k..a sam niewiem...x zle nie gadasz...i racje Ci przyznaje...ja jestem takiego przekonania ze jak diesel chodzi to chodzi ale jak juz sie zacznie cos dziac to zabawa jest taka jak w energyland.
    Ja np. na serce b4184s w mojej v narzekac nie moge co do eksploatacji wiadomo wymiana olejów płynow itp to w standardzie ale tak naprawde nie ma co narzekać pali jezdzi no na moje prywatne ekscesy by jechac tu i tam wystarcza....
    Rozwazalem opcje by jeszcze go troche do inwestowac ale Moja kobieta powiedziala ze to bezsens..i ze lepiej kupic cos innego...no baaa kupić ale w tych czasach niby co??? nie sztuka kupic pieniadz wydac ale zeby go utrzymać i stac np na naprawy itp... volvo moje naprawde przez te 11 lat nie zawiodlo mnie w zadnej sytuacji i zawsze jsk mial jakis kaprys to zawsze kolo domu.ale to bylo sporadyczne przypadkj tak jak z altkiem np.

dziekuje za propozycje majsterek ale nie skorzystam forda nawet nie bralem pod uwage bo nastawilem sie na te dwie marki volvo ( konkretnie na nią) i skoda by juz kobite troche uspokoic.
    Bez urazy szachu:)

13. Regaciarz

Regaciarz Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    134
    Miasto:
    Wasilków
    V50 ciasne w środku, poza tym ok ( ale też wolę diesla, 1.6 HDi też nieźle chodzi w tej budzie)
    Superb 1 to dłuższy passat, z tyłu miejsca na nogi jest ogrom a silniki to 1.9 TDI albo 1.8 t

Vicia lubi to.
  14. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 352
    Miasto:
    Mazowieckie
    no to superb 2.0 fsi tylko zostaje.
    nie jedzie to ale na benie sie nie psuje. nie daj bosze montować lpg do zafajdanego nagarem.

Vicia lubi to.
  15. Vicia

Vicia Gaduła

Docenione treści:
    413
    Miasto:
    Centrum Kraju
    Tu trafiles chlopie w dyche bo... rzeczywiscie jest ciasne (w v40 ) jest to samo a przy moim wzroscie (mam metr 90 dlugie nogi ) to za mną nikt nie usiądzie bo siedzenie jest na maxa odsuniete do tylu.i w V50 bedzie to samo... Dzis jako obywatel naszej RP jak bylem na wyborach w jeji wsi to wlasnie stala taka superb i naprawde jak popatrzylem do tylu to mozna tancowac i dzieci robic. dlugo nie oglądałem bo cholera pomyslal by kto ze chce ju rąbnąć.
    wlasnie te 1.8 t mnie interesuję.
    Toć mi autoo na wyscigi potrzebne nie jest kiedys bylem wariat na drodze do nie pokonania ale po zdarzeniu czołowym I lezeniu 2tyg w szpitalu to dopiero nauczylem sie prawidlowo jezdzic:D

bede mial na uwadze:D

a tak na marginesie...kazdy sie cieszy z nowego auta ze zmienia itp a ja znowoz odwrotnie ... sie kuzwa martwie podkreslam ze gdyby nie jęki mojej kobity to wcale bym wam glowy dzis przy niedzieli nie zawracal.

Ostatnio edytowano: 28-06 20
  16. Zimoon

Zimoon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    555
    Miasto:
    Gdańsk
    w superbie silnik lubiący gaz ale nie lubią go mechanicy to 2.8 30v;] Miły ogólnie motor....

Vicia lubi to.
  17. blayders

blayders Bywalec

Docenione treści:
    129
    Miasto:
    Podkarpacie
    Albo volvo 5 garów albo superb 1.8 turbo . Jedno i drugie psuje się podobnie .

Vicia lubi to.
  18. Vicia

Vicia Gaduła

Docenione treści:
    413
    Miasto:
    Centrum Kraju
    aktualnie jest taka na olx na sprzedanie ;) no motor niczeho sobie.
    jeszcze ktoś cos jakies info doswiadczenia ze stycznoścì z tymi pojazdami???

19. szachu41

Docenione treści:
    643
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Przecież to Mondeo jest prawie jak Volvo :D Zawieszenie takie samo, silnik ten sam... :D Sobie bym je wziął, ale nie mam czasu żeby je naprawić :p

20. slaweuszek

slaweuszek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    305
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Szwagier ma Superb I z silnikiem 1.8T i z automatyczną skrznią. Auto wygodne, bez zbędnych wodotrysków. Tylko tankuje i jeździ.
    Wydaje mi się, że to rozsądny zakup.

Vicia lubi to.