1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Znowu nasza branża na celowniku dziurawej kieszeni

Dyskusja w 'Wolna strefa' rozpoczęta przez użytkownika Grzegorz.Józefów, 31-10 18.

1. Grzegorz.Józefów

Grzegorz.Józefów Uczestnik

Docenione treści:
    73
    Miasto:
    Józefów
  2. dimitriew

dimitriew Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    473
    Miasto:
    Radom
    "Dobra zmiana" przenika coraz głębiej w kieszeń Polaków.

3. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    65
    Może uderzą w garazowcow.

pawel2406 lubi to.
  4. dimitriew

dimitriew Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    473
    Miasto:
    Radom
    Jak sieci dystrybucji przestaną sprzedawać garażowcom na paragon dając jednocześnie rabaty to może coś to przykróci. Bo zakup przez neta wydłuży proces naprawy - wymiany.

5. piohol

piohol Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Kępno
    Przecież łatwiej jest ściągnąć kasę z warsztatu niż garażowca. Ostatnio wyzwany zostałem od komuchów mając odmienne zdanie w sprawie gospodarki niż fachowcy z tego forum, długo nie trzeba będzie czekać jak będziemy musieli udowodnić swoją niewinność bo z założenia będziemy przestępcami. Budżet potrzebuje kasy a ten kto ją ma może czuć się zagrożony, niezależnie czy zarobiona legalnie czy też nie.

kotoy i toomii76 lubią to.
  6. selim

selim Gaduła

Docenione treści:
    101
    Miasto:
    Sląsk
    Ciekawy jestem jak się do tego zabiorą ?

7. piohol

piohol Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Kępno
    Nie chciej się przekonać. W burdelu przepisów podatkowych zawsze znajdzie się punkt zaczepienia.

8. piohol

piohol Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Kępno
  9. Mikidz

Mikidz Bywalec

Docenione treści:
    183
    Miasto:
    Pomorskie
    Ale nie rozumiem, gdzie tutaj leży problem? Poza tym, że nic nie piszą o gsrażowcach?

U nas ostatnio był kontrol w sąsiedniej gminie odnośnie ochrony środowiska.
    Nagle w punkcie, gdzie skupują przepracowany olej chłopaki zaczęli się za głowę chwytać i zastanawiać co się stało, bo nie nadążali z odbieraniem. To ja się pytam gdzie ten olej wcześniej się podziewał?

Tak samo było na złomach, nagle można było utylizować opony, płyny i plac posprzątać, to gdzie te wszystkie odpady wcześniej się rozpływały?

Co do wydawania paragonów to temat wiadomo jak wygląda i nie udawajmy takich niewiniątek Panowie :)

10. piohol

piohol Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Kępno
    Widzę, że składamy samokrytykę.

11. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    418
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Co to znaczy garazowcy. A ci co zarejestrowani to robia w stodole czy w garazu?

winetoo lubi to.
  12. Mikidz

Mikidz Bywalec

Docenione treści:
    183
    Miasto:
    Pomorskie
    Nie. Każdy od czegoś zaczynał, nie mam nic do ludzi którzy mają działalność i naprawiają w stodole czy też nawet mają serwis mobilny. Nie miejsce o tym świadczy, a niektóre wypasione warsztaty z bląd lalą na recepcji mogły by się duuuuuużo nauczyć od niejednego co ma warsztat w garażu.

Mówiąc "garażowcy" mam na myśli tych, którzy nie płacą żadnych podatków, zużyty olej to chyba wypijają wieczorem na popitkę do wódeczki i wymieniają klocki za 30zł wkładając używane (tak, znam taki przypadek). Wtedy przyjeżdża taki klient i jest lament "łoooo Panie, ale drogo, ten mi tam taniej by zrobił". Na szczęście ludzie są coraz bardziej świadomi i producenci pojazdów też wprowadzają zabezpieczenia, że chińskimi kablami się już nie połączysz. Ostatnio był jakiś wątek że Fiat to wprowadził... i dobrze.

13. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    418
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Nie kazdego stac na naprawy.

14. Mikidz

Mikidz Bywalec

Docenione treści:
    183
    Miasto:
    Pomorskie
    a Ty dalej swoje? To może weźmy zlikwidujmy obowiązkowe przeglądy i obowiązkowe oc? Przecież nie każdego stać.

Wybacz, ale ja jestem zdania, że skoro stać Cię na samochód, to musisz mieć na jego utrzymanie. Ale spokojnie, niedługo się skończy rumakowanie. Producenci niech wprowadzają zabezpieczenia żeby nie szło się niczym chińskim połączyć, a już powoli nawet klocków bez kompa nie zmienisz... ja jeszcze najstarszy nie jestem i dożyję tych czasów, że nie będę musiał słuchać "panie, pan tylko kabelki lutowałeś, toć to je 20zł".... a to, że pół dnia szukasz tych "kabelków" to już nie istotne.

Giemza lubi to.
  15. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    418
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Z tym szukaniem kabelkow masz racje. Jak mechanik wymienia cos i bierze kase to jest ok ale jak elektryk szuka kilka godzin to wielkie halo. A z tymi kabelkami to nie bedzie slodko. Niech wprowadzaja co chca. I tak zoltki to rozkminia.

A jak ktos jest biedny i ma auto warte 1500zl to nie bedzie placil 100zl za godzine . Jest popyt jest podaż. I janusz zrobi za 35 zl za godzine.

winetoo lubi to.
  16. lukkiwlkp

lukkiwlkp Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    383
    Miasto:
    Pogorzela
    Jeśli stać cię na samochód to stać cię na naprawy. A jak cie nie stać na naprawe to kup sobie osiolka i worek marchewek .
    Przykład z wczoraj--oddaje auto i mówię klientowi 2750 zł a on mówi że da mi teraz 1750 i tysiąca za trzy dni. Ja na to że jeśli nie ma siana to auta nie wydam. 5 minut później dał mi 2750 i odjechał. Auto warte może 2000....

17. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    418
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Ze sa tacy idioci ze tyle placa

18. pawcar

pawcar Bywalec

Docenione treści:
    117
    Miasto:
    Bristol
    A co mają tego sprzedać za nie wiem ? 1500 zł i kupić taki sam albo gorszy za 4000 ?!

19. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    418
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Oddac do janusza

20. Mikidz

Mikidz Bywalec

Docenione treści:
    183
    Miasto:
    Pomorskie
    Tylko że ten Janusz za 35zl za godzinę robi lewiznę. Jak ja bym nie musiał płacić za nic, to też by mi starczyło 35zl. Ale jak doliczysz podatki, opłaty, oprogramowanie, zakupy sprzętu, szkolenia itd. to te 35zl nawet na koszty Ci nie starczy.

I nie bój się, chińczycy wszystkiego nie rozkminią. Poza tym, niektórych rzeczy przestanie się opłacać kupować. Jasne, teraz kupisz kabelek za 100zł, ale np. żeby już do BMW kupić działającego klona to nie jest 100zł. Tak samo jak chcesz klona gwiazdy, też jakieś kombinacje z dyskami itd. Jak sobie to podliczysz to zobaczysz, że mało to opłacalne bo w podobnej cenie masz oryginalne oprogramowanie z dostępem na godziny... Ale tu się pojawia problem, że musisz przejść weryfikację producenta auta i jak nie masz działalności to baju baj :)