1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

SWAP silnika z 1,5(75KM) na 1,8(185KM) a prawo teraz

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika Wojciech86, 2-01 18.

1. Wojciech86

Wojciech86 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Tak, robie stylu sleeper aczkolwiek z zewnątrz będzie prawdopodobnie widać intercooler + dźwięk turbo i blow off'a :)

2. toomii76

toomii76 Gaduła

Docenione treści:
    317
    Miasto:
    Turek i okolice
    Problem może być przy kolizji, jak ubezpieczalnia zacznie węszyć.

3. komar200

komar200 Gaduła

Docenione treści:
    161
    Miasto:
    grudziadz
    Bystry diagnosta i masz pozamiatane.

samspec13 lubi to.
  4. leeroy15

leeroy15 Uczestnik

Docenione treści:
    54
    Miasto:
    Ostrowiec
    Mówisz - masz :D - przegląd przejdzie bez problemu...

5. Wojciech86

Wojciech86 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz

bardzie o takim myśle :)

6. Szumek72

Szumek72 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    473
    Miasto:
    Poland Warsaw
    no pewnie, będę u braciaka to zrobię fotki, pewnie spod maski bo jak wygląda w środku to każdy wie, a i na zewnątrz szału nie ma, przynajmniej ja bym go nawet nie obsikał...

7. Wojciech86

Wojciech86 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Aktualizując w wydziale komunikacji powiedzieli że diagnosta na stacji kontroli musi wypisać kwit z nowymi i danymi i wtedy zarejestruje. Jednakże byłem na kilku stacjach i wszędzie mówią że nie ma takiej opcji i odsyłają mnie do ITSu.
    Powalcze jeszcze, ale nie wygląda to zbyt kolorowo.

8. WOODOO

WOODOO Gaduła

Docenione treści:
    273
    Miasto:
    WWA
    Bo na większości stacji to robią głąby co potrafią tylko poszarpać zawieszenie i ewentualnie światła ustawić, a i jeszcze stempelek wstuknąć i to nie zawsze tak żeby był czytelny:meh:, a już jak trzeba trochę głową ruszyć to nie da rady bo to może boleć więc unikają jak ognia:D
    Weź sobie wydrukuj paragrafy (mogłeś wziąć z WK) + dane techniczne samochodu +dane silnika jaki jest zamontowany i jedź na stację i rzuć papierami, jak będą mieli czarno na białym to ci wbiją:D

komar200 lubi to.
  9. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    489
    Miasto:
    europolonia
    Nie widzę tego tak optymistycznie .

10. Zbyszek500

Zbyszek500 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Stacja kontroli tylko okręgowa-badanie zmiany konstrukcyjne.Ja zawsze wymagam opisu rzeczoznawcy.Rzeczoznawca zrobi zdjęcia i opisze jakie parametry uległy zmianie.

11. WOODOO

WOODOO Gaduła

Docenione treści:
    273
    Miasto:
    WWA
    Oczywiście zawsze mogą powiedzieć, że nie i ch...:D
    Oczywiście, że okręgowa tu masz oznaczenia:
    Z tym rzeczoznawcą to może być dobry pomysł:D
    Szkoda, że nie wypowiadają się w tym temacie sami diagności, bo chyba tu na forum są jacyś???:rolleyes::D

Załączone pliki:

12. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    252
    Miasto:
    Lubliniec
    Jak do swojej nivy zapakowalem v6 z omegi to tak jak voodoo opisał. Okp i wk. Ino u mnie bylo badanie rozszerzone bo nadtlenek lpg

13. WOODOO

WOODOO Gaduła

Docenione treści:
    273
    Miasto:
    WWA
    Dokładnie Bartek4x4, ja co prawda ostatni taki temat przerabiałem z 5 lat temu, ale nie było żadnego problemu:D
    Dziwię się trochę nieporadności autora w tym temacie, mógł chociaż trochę poszpilić jakiegoś diagnostę żeby ten mu choć powiedział dlaczego nie chcą się za to wziąć?:bored:

14. Wojciech86

Wojciech86 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Wg WK diagnosta ma tylko stwierdzić co zostało zmienione i wpisać nowe dane do formularza, czysta papierologia nie musi niczego sprawdzać, WK potrzebuje tylko do zmiany wpisów w dowodzie rej.
    Diagnosta nie ponosi żadnej odpowiedzialności tylko powinien wystawić papier że takie i takie są zmiany, nr silnika nie wpisuje bo nie jest potrzebny. Dlatego nie rozumiem, gdzie diagności widzą problem.
    Na OKP w Bydgoszczy powiedział mi, że w razie wypadku to on ponosi odpowiedzialność co nie jest prawdą, zapytany o jakie ustawy i art. się opiera: "Szukaj innego idioty co to podbije". Może poprostu trafiam na takich po.....
    Ma stwierdzić coś na piśmie. Żadna stacja nie sprawdza nawet wydolności hamulców co do silnika. Sprawdza stan hamulców na zasadzie norm ogólnych a nie do mocy.

15. komar200

komar200 Gaduła

Docenione treści:
    161
    Miasto:
    grudziadz
    Ja myślę że gość nie ma zakładu i to robi w garażu na lewo i stąd problem, i żadna stacja mu tego nie zrobi, wiem bo sam miałem przypadek gościa który chciał by wystawić mu kwity na robotę.

16. Wojciech86

Wojciech86 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Gdyby tak było, to nie zależało by mi na papierach.

Ten samochód ma być moją wizytówką. Ja moge wystawić papier co było zmienione, lecz podoobno to nic nie zmienia.

17. WOODOO

WOODOO Gaduła

Docenione treści:
    273
    Miasto:
    WWA
    A po co ci jakieś papiery (kwity na robotę) na podmiankę silnika- przecież to jest część wymienna jak każda inna:D To tak jak by ci nie chcieli podbić przeglądu jak byś se sam klocki wymienił...:rolleyes::D Problem tkwi w jakże popularnym ostatnio ograniczeniu umysłowym ludzi z skp:meh:

18. komar200

komar200 Gaduła

Docenione treści:
    161
    Miasto:
    grudziadz
    W ramach sprostowania, byłem dziś u znajomego na stacji i fakt jet taki.. Bynajmniej u nas, nie trzeba nic po wymianie silnika normalny przegląd wystawia kwit do WK potem kwestia ubezpieczenia i wszystko w temacie.

19. leeroy15

leeroy15 Uczestnik

Docenione treści:
    54
    Miasto:
    Ostrowiec
    Dokładnie sam się określił jako jeden z wielu idiotów, którzy wykonują zawód zalegalizowany ustawowo a swoich praw i obowiązków nie znają. Jeżeli odmówił to niech poda podstawę prawną a jak nie... to ktoś wyżej "czuwa" nad nim i można złożyć ewentualne "zażalenie" ;) - informując idiotę o tym :D

toomii76 lubi to.
  20. Zimoon

Zimoon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    153
    Miasto:
    Gdańsk
    https://www.facebook.com/inter.rall...41828.971856059572075/983691635055184/?type=3

kumpel na strugał coś takiego. Silnik z tyłu, zawieszenie z tyłu wsadzone przednie z Macphersonami z przodu zawieszenie na podwójnych wahaczach z unibolami, układ hamulcowy na tarczach, klatka, kubły itd itp i to wszystko wprowadzone na jednym rozszerzonym przeglądzie do dowodu;] Da się. Kwestia chęci diagnosty i jego świadomości;]