• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

VW Golf 1.6 D kiepsko odpala

triko

Początkujący
Dołączył
1.02.2017
Postów
6
Punktów
0
Miasto
Opole
Posiadam Golfa II 1.6 diesel (54KM)
Problem tkwi w tym że cięzko go uruchomic po nocnym postoju w niskich temperaturach poniżej 0 st. C, tzn zapala po dwu lub trzy krotnej próbie uruchomienia po czym z początku nie trzyma wolnych obrotów. Trzeba go "gazować" jakies kilkanascie sekund zanim utrzyma wolne obroty. Zaznaczam że grzanie świec jest sprawne i kat wtrysku ustawiony prawidłowo.
Z niepokojacych objawów to spora ilość siwego dymu po rozruchu, przedmuchy z dymieniem po odkręceniu korka wlewu oleju i olej w odmie i filtrze powietrza.
Co tu moze byc najbardziej prawdopodobną przyczyną ? Czy to wskazuje na słabą kompresję, zuzycie eksploatacyjne silnika ? :(
 

triko

Początkujący
Dołączył
1.02.2017
Postów
6
Punktów
0
Miasto
Opole
Z tym urządzeniem rozruchowym to coś może być na rzeczy bo za bardzo nie zmienia to stanu czy jest włączone czy nie.
 
Do góry Bottom