1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Co wlać do tego silnika?

Dyskusja w 'Płyny, oleje, kosmetyki samochodowe' rozpoczęta przez użytkownika alseq, 1-12 18.

1. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    3 579
    Miasto:
    Mazowieckie
    taaa mniej sadzy w benzynie...fsi se zobacz.

2. nomado

nomado Początkujący

Docenione treści:
    15
    Miasto:
    Zamienie
    Dużą role odgrywają interwały wymiany. Jeżeli ktoś wymienia olej co 30 tyś to żaden olej nie pomoże.

toomii76 i voodo lubią to.
  3. Zbyhu88

Zbyhu88 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    warto olej zmieniać co 10-15 tysięcy km. (Zależy gdzie taki samochód jeździ) tak powiecie że ciężarówki rzadziej wymieniają ale one większość tras pokonuje na autostradach. U mnie lany jest shell. Polecił mi mechanik. Oczyszcza silnik z nagaru.

4. adik33

adik33 Nowy

Docenione treści:
    4
    Ja tam leje castrol i do tego plukanke teca i wszystko jest elegancko, zero nagaru, kompresja taka jak powinna byc, wszystko ok

5. pajak100

pajak100 Uczestnik

Docenione treści:
    53
    Miasto:
    Płock
    Adres strony:
    Wszystko w tym kraju to podróba. Im szybciej to zrozumiecie tym lepiej. Nie ma żadnego valvolaina , motula milersa i castrola. Nikt nie bada próbek, Nikogo nie obchodzą Wasze panewki i rozprawy na temat jak to wygląda korpus bloku silnika wewnątrz po jakimś tam oleju po 200 tys km.
    Przyjąłem do pracy dwa lata temu mechanika który był wcześniej magazynierem na hali do której przyjeżdzały filtry oleju firmy X z nadrukami knechta , manna i pakowali całą noc w pudełka po czym tiry wyruszały w trasę. Później owe tiry wracały gdzieś w Polskę do hurtowni , po czym towar był wypakowany na półki.

Morał jest taki : lejcie Lotosa , albo rev lina z Jasła , albo inny wynalazek z recyclingu , albo co Wam pod rękę podleci nikogo nie obchodzi silnik co ma 200 tys km. Najważniejsze by olej był świeży. Mercedes ustalił interwały na 60 tys km. jako long life , to i tak trafi na drugiego klienta , leasing spłacony , silnik ma wystawić kopyto wtedy są pieniądze. Serwisuję 14 sztuk 2.2 cdi i 3.0 cdi coś o tym wiem. Nikomu nie zależy żeby auto klienta jeżdziło 500 tys bezawaryjnie. Nie o to w tym chodzi , taki klient się nie odwdzięczy. To nie jest zarobkowy klient.

wjtek89, XMARIO oraz toomii76 lubią to.
  6. TomekWW

TomekWW Nowy

Docenione treści:
    0
    Ja wymieniam olej co 10 tys i rowniez robie plukanke teca i wszystko hula.

7. adamp76

adamp76 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wejherowo
    wymieniac olej co 10-12 tysiecy i bedzie smigalo a nie jakies long lajfy

8. Zbyhu88

Zbyhu88 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto: