1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Procedura wymiany wtryskiwaczy - konkurs Delphi

Dyskusja w 'Układ paliwowy' rozpoczęta przez użytkownika Delphi, 29-03 18.

1. Delphi

Delphi OFICJALNY PROFIL
    DELPHI.COM

Docenione treści:
    6
    Drodzy użytkownicy Forum, dziękujemy za wszystkie Wasze komentarze!

Utworzyliśmy ten wątek wyłącznie w celach edukacyjnych, aby Ci którzy posiadają wiedzę i umiejętności techniczne w zakresie wymiany wtryskiwaczy mogli podzielić się swoim doświadczeniem z innymi.
    Każdą wartościową wypowiedź zamierzamy nagrodzić, jako że dzielenie się wiedzą jest dla nas bardzo ważne i sami również to robimy. Autorów wypowiedzi, które zostaną wybrane przez specjalistów technicznych Delphi Technologies nagrodzimy kurtkami softshell (zdjęcie poniżej).
    W zależności od jakości i merytoryczności Waszych wypowiedzi nie wykluczamy przekazania dodatkowych nagród niespodzianek.
    Pamiętajcie, nie ważna forma, ważne jaką wiedzą chcecie podzielić się z innymi!
    Jednocześnie przypominamy, że publikując swoje wypowiedzi każdy z nas powinien zachować szacunek do człowieka, który jest po drugiej stronie.

Pozdrawiamy, zespół Delphi Technologies!

2_1.jpg

Szumek72, Josep oraz Misiek lubią to.
  2. WOODOO

WOODOO Gaduła

Docenione treści:
    394
    Miasto:
    WWA
    A to ciekawe... ale chyba nie za darmo:D, bo jak tak to zamiast organizować jakieś bzdurne konkursy dla gawiedzi to byście na przykład zorganizowali cykl jakiś szkoleń/ wykładów tu na forum o tematyce np. układów (waszych- Delphi) paliwowych lub innych - to już zostawiam waszej gestii:D oczywiście bez piep....nia spamerskiego, tylko to co może się przydać w codziennej pracy mechanika...:D

Obstawiam, że i zainteresowanie by było zupełnie inne i na pewno komentarze też:D

Może (to jest pomysł do admina ,,Miśka,,) nie koniecznie dla wszystkich tu zalogowanych, bo większość to nie mechanicy, ale np. dla mechaników którzy mogą udowodnić, że są mechanikami (umowa o pracę, własna działalność itp.) stworzyć coś w sensie pośredniej grupy - ja wiem istnieje GWT, ale nie każdy chce lub może się tam dostać:D

Ale ja wiem to tylko marzenia...:( i takie se luźne przemyślenia...:D

samspec13, dimitriew oraz winetoo lubią to.
  3. Peita

Peita Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Szczecin-ek
    Tez jestem za tym zeby weryfikacja mechaników odbywała sie na innej podstawie .. :)

4. lukkiwlkp

lukkiwlkp Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    214
    Miasto:
    Pogorzela
    Delphi sprawdza gdzie robi błąd w wymianie wtryskow.

toomii76 i voodo lubią to.
  5. Szumek72

Szumek72 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    520
    Miasto:
    Poland Warsaw
    @WOODOO , nie przeginasz? tak tylko pytam....do GWT każdy wejdzie kto ma działalność i wyśle scany papierów do Miśka to po pierwsze, po drugie, większość w GWT ma działalność i swoje warsztaty, są właścicielami lub pracownikami i nie widzę tu problemu. Trzeba po prostu być wyrozumiałym i z normalnym podejściem do drugiego człowieka a nie być na starcie pretensjonalnym. Zadam ci proste pytanie, czy jak stomatolodzy robią szkolenia to chodzisz na nie? Ty chciałbyś żeby Delphi szkoliło każdego czy jest mechanikiem czy nie? No weź ty się zastanów co ty wypisujesz? Ktoś kto robi auta to i tak ma wiedzę a szkolenia oczywiście że tak..na nowe systemy i nowinki techniczne, zwykły człowiek co nie ma pojęcia i tak tego nie pojmie, tyle w temacie i się nie obrażaj i zrozum co chciałem przez to powiedzieć;).
    A szkolenie tu na forum? Oczywiście ale w GWT z ograniczonym dostępem aby nie było komentarzy urągających temu Forum, bo idiotów nie brakuje co coś tam wiedzą...ale nie do końca.:)

samspec13 lubi to.
  6. malymaciej

malymaciej Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Zwykły konkurs a tu zaraz gównoburza. Przecież to tylko o softshella sie rozchodzi więc po co te nerwy? ;) Chcą to niech rozprawki piszą może coś wygrają.

7. toomii76

toomii76 Gaduła

Docenione treści:
    442
    Miasto:
    turek
    zaraz gównoburza, to jest tak, jak sprzedawany produkt jest bardzo awaryjny. producent przewiduje przy jego wymianie cuda wianki i wizytę egzorcysty...

jakiś czas temu, była tu dostępna instrukcja montażu regenerowanej turbiny, po dokładnym przeczytaniu, doszło się do wniosku, że trzeba założyć nowy silnik, po dotarciu i pięciokrotnej wymianie oleju itd. poszukaj a znajdziesz.
    jak coś jest dobre i działa to do wymiany szaman nie potrzebny i firma nie zabezpiecza się przed reklamacją setką punktów które trzeba spełnić, żeby reklamację uznali.

zresztą na koniec i tak w uzasadnieniu odrzucenia reklamacji bedzie widniało "błąd montażu".

off top, kiedyś oddałem na reklamację (opisane na forum, wystarczy poszukać) wysprzęglik centralny znanej firmy VAL... każdy wie jakiej, wylał się po parunastu chyba tys km. odpowiedź firmy? "zbyt gwałtowne wciśnięcie pedału sprzęgła" :confused:

druga sprawa, jak ktoś robi w zawodzie jakiś czas i ma jakieś pojęcie, to wie jak to zrobić, żeby było dobrze. ale ta wiedza kosztuje i nie będzie się nią dzielić na publicznym forum.
    no chyba, że nagrodą będzie super kurtka z reklamą firmy ogłaszającej konkurs :p

więc bawcie się dobrze i wygrywajcie rewelacyjne nagrody które zmienią wasze życie :p:p

WOODOO, lukkiwlkp oraz winetoo lubią to.
  8. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    520
    Miasto:
    europolonia
    Ciekawe, pewnie szofer miał sztuczną girę z tłokiem na powietrze.

9. winetoo

winetoo Gaduła

Docenione treści:
    199
    Miasto:
    Radom
    Znam takich wielu, po nie jednym poprawiałem co spełniają te warunki. Np. Bosch service w okolicy potrafi zamontować stopkę wału korbowego bez jego osiowania, co prawda zrobił na tym 20km. no ale za bramę wyjechał, kasę zgarnęli, reklamacji nie uwzględnili. Co marka to marka, obsługa wykwalifikowana z papierami po szkoleniach. A ja na ten przykład jestem samoukiem, nie pracuje w żadnym warsztacie tylko na własnym podwórku bez formalności na razie, nie mam szkoleń. Czy to oznacza że nie jestem godzien nazywać siebie mechanikiem? Woodoo papiery to nie wszystko.

samspec13 i toomii76 lubią to.
  10. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    520
    Miasto:
    europolonia
    Niestety papierami wiemy co można.