• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Rejestracja samochodu uwaga.

J.A.G

Początkujący
Punktów
2
Miasto
Augustów
Wg przepisów masz 30 dni na zgłoszenie wszelkich zmian w dowodzie organowi który wydał dokument, także adres zamieszkania.
Nie wiem jak to jest teraz z zameldowaniem bo nie masz takiego obowiązku, tylko adres zamieszkania a ty się dodatkowo zameldowałes. Wiem ze oni w cepiku mają dane z adresu zameldowania pomimo braku takiego obowiązku co jest nad wyraz dziwne.
Miałem taką sytuację, podawałem adres zamieszkania a oni z systemu wpisali i tak zameldowanie.

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2121
Miasto
PZ
Człowiek nie może być bezdomny :D w naszym kraju ...

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2121
Miasto
PZ
Może...:) możesz się wymeldować i już nigdzie nie meldować...:)
I taki bezdomny jak już nie może zarejestrować auta na siebie, to oddaje je do Torunia...:)
Wymeldowując się praktycznie żyjesz poza systemem bo już nic nie zrobisz, auta nie zarejestrujesz, konta w banku niet, pieniędzy na poczcie nie wyślesz, nie wiem czy do lekarza albo do szpitala przyjmą??? Z zatrudnieniem też może być problem przynajmniej na legalu :)
O czymś zapomniałem?

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2526
auta nie zarejestrujesz,
Oczywiście, że zarejestrujesz (mój post powyżej to sarkazm), zgodnie z prawem, wystarczy udowodnić, że się przebywa w danym miejscu -może to być np. praca...:)
konta w banku niet
Oczywiście, że się da, wystarczy podać pesel...:)
pieniędzy na poczcie nie wyślesz,
Oczywiście, że wyślesz- wystarczy adres korespondencyjny...:) choć do końca nie wiem, bo poczta to skamielina postkomunistyczna...:)
nie wiem czy do lekarza albo do szpitala przyjmą
Cała służba zdrowia to nadal głęboka komuna, więc mogą chcieć trochę papierków...ale myślę, że wystarczy udowodnić, że się płaci składki...:)
Z zatrudnieniem też może być problem przynajmniej na legalu :)
Żaden problem, wystarczy podać adres korespondencyjny...:)

nanab

SuperMechanior
Punktów
79
Miasto
Bydgoszcz
Wymeldowując się praktycznie żyjesz poza systemem bo już nic nie zrobisz, auta nie zarejestrujesz, konta w banku niet, pieniędzy na poczcie nie wyślesz, nie wiem czy do lekarza albo do szpitala przyjmą??? Z zatrudnieniem też może być problem przynajmniej na legalu :)
Jestem bezdomny praktycznie od urodzenia, może z 15 lat temu byłem zameldowany gdzieś na rok albo dwa. Mam na siebie w tej chwili zarejestrowane 3 samochody, 2 konta w banku, z pocztą nie wiem, bo mam od tego bank żeby robić przelewy, do lekarza i do szpitala przyjmują normalnie (wystarczy pesel, w ostateczności rmua), pracę 100% legalnie mam od 10 lat w dużej firmie, gdzie papierkologia jest święta.
Jedyny problem z jakim się spotkałem, to przy wydaniu prawa jazdy baba z okienka robiła problemy, bo w dowodzie "adres zameldowania" miałem puste pole, a w prawku "adres zamieszkania" miałem wpisany adres zamieszkania, do baby nie docierało, że to są dwie różne dane, wymyślała, że nawet jak mi to wyda, to mi to prawko zatrzymają przy pierwszej kontroli. Jeżdżę na nim od 11 lat i nadal nie zabrali.

Do góry Bottom