• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Octavia 1 1.9tdi gaśnie

08michael

SuperMechanior
Dołączył
19.01.2013
Postów
294
Punktów
38
Miasto
K-n
Octavia 1 1.9tdi gaśnie jak jej sie zachce . Można przejechać 50 czy 100km i jest ok, a można ją przestawić na parkingu i potrafi zgasnąć. Błędów w sterowniku brak. Wymieniony filtr paliwa i sprawdzony kosz w zbiorniku. Miał ktoś coś podobnego?
 

tolus24

SuperMechanior
Dołączył
2.06.2026
Postów
178
Punktów
59
Egr i klapkę gaszącą sprawdzałeś?
Jak zgaśnie, to ponownie odpali normalnie czy trzeba dłużej kręcić?
Pęcherze powietrza nie pojawiają się w układzie?
Chociaż najbardziej podejrzany według mnie jest czujnik wału lub któryś z przekaźników.
Nie jesteś odosobnionym przypadkiem z tym problemem i nic nowego raczej nie będzie poza standardowymi przyczynami.
 
Ostatnia edycja:

marcin-1111

Uczestnik
Dołączył
13.12.2012
Postów
41
Punktów
25
Miasto
Kraków
Często fochy z losowym odpalaniem robił przekaźnik zasilający sterownik silnika. Możesz od tego zacząć.
 

johnny100

SuperMechanior
Dołączył
13.11.2025
Postów
190
Punktów
52
No nie wiem, autor chyba czeka na gotowca a tego nie bedzie na pewno. Ważne pytanie zostało zadane, czy po tym jak zgaśnie można odpalić czy kręci nie pali? Jaki to silnik pompa, PD, ile kunia?
 

08michael

SuperMechanior
Dołączył
19.01.2013
Postów
294
Punktów
38
Miasto
K-n
Na żadnego gotowca nie czekam. Skąd takie wnioski? Po zgaszeniu auto odpala jak chce, raz od strzała, innym razem trzeba długo długo kręcić na kilka razy. Klient mówi ze na początku gasł raz na 3 miesiące. Teraz dużo częściej nawet po przejechaniu 3 kilometrów lub po odpaleniu na wolnych obrotach. Na dzień dzisiejszy wymieniłem przekaźnik pompy. Na wolnych chodził łącznie z 1.5 godziny i przejechałem z 30km. Chodził bez problemu. Klient zabrał go do dalszego testowania.
 

wdwiesiek

SuperMechanior
Dołączył
21.08.2011
Postów
339
Punktów
70
Chyba tylko twórca postu wie co diagnozuje bo nadal nie napisał jaki to sillnik -na pompie czy pd,a chyba to podstawa do diagnozy.
 

tolus24

SuperMechanior
Dołączył
2.06.2026
Postów
178
Punktów
59
No musiałby się zdecydować czy naprawiał O1 1.9TDI 90KM i wtedy raczej nie wymienił przekaźnika pompy paliwa, bo jej tam nie ma czy jednak wymienił przekaźnik pompy paliwa ale nie była to raczej O1 1.9TDI 90KM.
Ważne jednak, że coś wymienił i pomogło;) i odpisał, bo wielu nawet tego nie robi ale w chwili gdy potrzebują pomocy to by w ... weszli i strasznie "pisaci" wtedy są:).
 

08michael

SuperMechanior
Dołączył
19.01.2013
Postów
294
Punktów
38
Miasto
K-n
Jak nie chce odpalić, trzeba sprawdzić czy sterownik widzi obroty wału i ewentualnie czy odpali z plaka.
Raz mi sie udało, że jak zgasł podłączyłem komputer, ale żadnych błędów nie było.
Octavia jest na pompie wtryskowej sterowana nastawnikiem. 90koni.98r. Przekaźnik Który wymieniłem to 24.6900.10.
 
Do góry Bottom