1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Kasy online od 2019 roku

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 21-06 18.

1. Janusz.garage

Janusz.garage Uczestnik

Docenione treści:
    51
    Sprzedawcy koksu są w lepszej sytuacji - pół roku więcej na nową kasę...
    Tak się dziwię, że z jednej strony to karalne ale kasę trzeba mieć? ;)

2. selim

selim Gaduła

Docenione treści:
    155
    Miasto:
    Sląsk
    Czuje się jak największy bandzior uprawiając ten zawód.

3. diagnostawawa

diagnostawawa Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    74
    Miasto:
    Warszawa
    Jeszcze zus na 2000 !

4. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    525
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Ale tylko dla mechaników...

5. diagnostawawa

Docenione treści:
    74
    Miasto:
    Warszawa
    No bo to złodzieje i skurwesyny. Udupić i tyle. Male legalne warsztaty upadną lub przejdą do czarnej strefy.

6. Janusz.garage

Janusz.garage Uczestnik

Docenione treści:
    51
    Raczej do szarej.
    Albo będą pracować na czarno.
    Ale chyba nie przez onliny...

7. diagnostawawa

Docenione treści:
    74
    Miasto:
    Warszawa
    większy warsztat sobie poradzi ale mały może mieć problem. ;) z każdej strony opłaty i inwigilacja.

8. Grzegorz.Józefów

Grzegorz.Józefów Bywalec

Docenione treści:
    101
    Miasto:
    Józefów
    Dążą do wyeliminowania małych i średnich serwisów, a tylko te płacą jakieś podatki - znaczy utrzymują państwową kasę ...

9. diagnostawawa

Docenione treści:
    74
    Miasto:
    Warszawa
    Dokładnie tak

10. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    525
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Najgorsze jest to, że nic im tak naprawdę nie daje kasa online. Nie uszczelnią tym VATu. A kłody pod nogi po raz kolejny podkładają przedsiębiorcom.

Kamyl i toomii76 lubią to.
  11. Kamyl

Kamyl Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    prawda. Taka maszynka co prześle informacje do fiskusa. I ja mam jeszcze płacić ponat tysiaka za to, że panstwo mnie ma inwigilować Wczoraj właśnie z księgowa gadałem przez tel przy okazji, bo właśnie kase niby mam wymieniać, bo się kończy jej ważność. Księgowa mówi że nie ma bata i kase "online" kupić będzie trzeba. Ponoć te wspaniałę nowości wejdą od nowego roku już napewno dla mechaników. Jutro jadę do księgowej to się podpytam jeszcze

12. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Ostrowiec
    Ja tego nie czaję... Co to w ogóle zmieni. Przecież kamerek nie postawią ani podsłuchów. Ten co nie nabijał na kasę dalej będzie to robił czyli faktycznie nie nabije na kasę i dochód czy to w formie papierowej czy elektronicznej nie zostanie uwzględniony.... No chyba, że kasa będzie dawała wgląd do czasu nabicia rachunki i tzw "drukowanie" dochodu ale to inna para kaloszy. Lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie nip na paragonie a co za tym idzie uniemożliwienie obrotu lewych faktur... ale z tego się wycofali. Ech .... chyba za głupi jestem... W mojej ocenie jedyni zwycięzcy to producenci kas fiskalnych i serwisanci... Państwo z tego tytułu nic nie zyska a trochę straci (dopłaty 700zł do każdej kasy).....

13. kubart

kubart Uczestnik

Docenione treści:
    30
    Przeciez kazda kasa w trybie fiskalnym posiada NIP podatnika jak i obowiazek aktualnej daty i godziny. Serwisant sprawdza date na przegladzie, przynajmniej powinien.

14. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Ostrowiec
    Nip kupującego.... Chodzi o to, że kupujący musiałby podać nip sprzedawcy/usługodawcy aby ten wprowadził go do kasy i drukując paragon byłby nip kupującego (firmy). Na podstawie tego paragonu wystawiana byłaby faktura. Teraz nie ma tego obowiązku i dzięki temu przedsiębiorca może zbierać pod ladą pozostawione przez klientów paragony i na ich podstawie wystawiać znajomym faktury na jakąś firmę (wrzucają sobie w koszty nieswoje koszty). To miało być wprowadzone - aby każdy paragon wystawiony na firmę miał nip tejże firmy aby na tej podstawie móc wystawić F-re... Wycofano się z tego... :D :D :D

15. kubart

kubart Uczestnik

Docenione treści:
    30
    Kasa fiskalna sluży do rejestracji obrotu w handlu detalicznym. Dla firm stosujemy system faktur i tam nanosimy NIP kupujacego Chyba ze cos sie pozmienialo. Mozemy przeciez dolaczac paragony do fv w celu ułatwienia sobie czy tez ksiegowym obliczania obrotu.
    Ciezko technicznie na kasie wprowadzic obowiazek zniennych- a takim jest Nip kupujacego. Cale szczescie ze sie wycofano.

Nawiasem mówiąc system kas online też uważam za zbędny, dopóki przynajmniej na nàs unia tego nie wymusi.
    To nie ma nic z uszczelnieniem podatku. Tak samo procedura anulowania paragonu jest analogiczna i możliwa zarówno w kasach off line jak i online.

Ostatnio edytowano: 7-03 19
  16. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Ostrowiec
    Mam elzab mini e od kilku lat i mam tam opcję wpisywania NIP nabywcy... Nie jest to aż tak skomplikowane. Co do faktur nie musisz mi tłumaczyć jak to wygląda.

17. kubart

kubart Uczestnik

Docenione treści:
    30
    Akurat masz racje , elzab ma łatwy i przyjemny interfejs - ale wiesz ile jest najtańszych kas w których już nie jest tak łatwo? Ja pamietam czasy w których byl dluzszy czas pamieci kasy potem skrocili ilosciowo/raportowy na ok 5 lat codziennych raportow. Mielismy kasy po 12 lat i nie trzeba bylo ich zamykac. Tez byl szum jak wchodzily nowe przepisy. Teraz online wydaje sie nieuniknione .

18. Kamyl

Kamyl Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    No właśnie. Jak ktos nie nabija na kase to i tak nie bedzie nabijał. Chyba że te kasy będa mieć podsłuhy. hehe :)
    Księgowa mi powiedziała że 13 marca ten projekt o kasach online będzie omawiany przez osłów tzn posłów hehe. A dla mechaników i benzynówek wejdą od początku przyszłego roku. Raczej pewne czyli gdzieś w grudniu się będzie trzeba rozejrzeć za zakupieniem tej wspaniałej kasy co to nic i tak nie zmieni. No trudno. Dowiedziałem się że będzie zwrot 700 zł za zakup, więc chociarz tyle łaskawcy dali.

19. Kamyl

Kamyl Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    No i Panowie sejm przegłosował ustawę. Od stycznia kasy online.....

20. Robert Sikora

Robert Sikora Nowy

Docenione treści:
    1
    Zgadza się.Od stycznia 2020.To już pewne-niestety.