1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Kasy online od 2019 roku

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 21-06 18.

1. hamer

hamer Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    140
    Miasto:
    starachowice
    A na ryczałcie też kase online trza mieć

2. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    493
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Myślę że nie :)
    Tak

Kamyl lubi to.
  3. Grzegorz.Józefów

Grzegorz.Józefów Uczestnik

Docenione treści:
    91
    Miasto:
    Józefów
  4. Kamyl

Kamyl Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Może i nie ma. Ale takiej czystej uczciwości - płace wiecej, to chcialbym dostac przynajmniej cos co dziala jak nalezy. Jak ktoś mi sprzedaje 200 zeta drożej taki sam model kasy jak miałem wcześniej, tylko oznaczony że jest "online" i jeszcze każe płacić 45 zł dodatkowo za moduł to chyba coś nie tak. Na tym sie nie koncza koszty bo jeszcze abonament za internet sie klania. Jak już producenci wypuszczają kasę na rynek to by wypadało zadbać o podstawowe rzeczy np łatwe podlaczenie do neta bo bez tego ta cała "kasa online" nie ma sensu. Pomijam fakt że taka "nowa" kasa online nic mi nie ułatwi kosztuje więcej i wymaga więcej zachodu. U mnie aktualnie nie ma możliwości podpięcia się po kablu, więc kombinacje.

A co my będziemy z tego mieć? Satysfakcje chyba :)

5. tomeklibig

tomeklibig Początkujący

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Słupsk
    W piątek był u mnie człowiek od kas robić aktualizację, chwilę pogadaliśmy. Mają kasy za chyba 1200 zł, żeby był dostęp do internetu, trzeba kasę połączyć kablem USB z laptopem na którym jest internet. Kasy WiFi albo na kartę Sim są droższe, ale nie pytałem o cenę.

6. alf28

alf28 Uczestnik

Docenione treści:
    75
    Miasto:
    wieś
    o co ten płacz? przecie państwo nam zwraca za kase:D a co nie zwróci, to klient zapłaci.
    tak głosowali tak mają
    no co pan zrobisz ? jak nic pan nie zrobisz.

7. blayders

blayders Uczestnik

Docenione treści:
    35
    Miasto:
    Podkarpacie
    Dokładam 400 zł i zyskuje :
    1. Większy wyświetlacz
    2. Dłuższa żywotność kasy - stary model 2500 raportów dobowych , poprawiony model 10.000 .
    3. Większa bateria .

8. szachu41

Docenione treści:
    493
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    To tak żeby wszystkich pocieszyć:

Towary i usługi objęte zakresem obligatoryjnego split paymentu (podzielona płatność) prawdopodobnie od września 2019 - takie są plany.

Towary lub usługi wymienione w załączniku nr 15 do ustawy • wyroby ze stali, metale szlachetne, metale kolorowe – zał. Nr 11 i 13 ustawy;

• odpady, złom, surowce wtórne - zał. Nr 11 ustawy; • elektronika – m.in.: procesory, smartfony, telefony, tablety, netebooki, laptopy, konsole do gier, tusze, tonery, dyski twarde - zał. Nr 11 ustawy;

• paliwa do napędu samochodów, oleje opałowe i smarowe - zał. Nr 13 ustawy;

• prawa do emisji gazów cieplarnianych - zał. Nr 14 ustawy;

• roboty budowlane - zał. Nr 14 ustawy;

• węgiel;

handel częściami do samochodów i motocykli

Sukinsyny robią co chcą. W dupie mają przedsiębiorców. Ciągle kolejne kłody pod i tak już obolałe nogi...

9. alf28

alf28 Uczestnik

Docenione treści:
    75
    Miasto:
    wieś
    aaaaa....to było kiedyś inaczej ?:confused:

10. Grzegorz.Józefów

Grzegorz.Józefów Uczestnik

Docenione treści:
    91
    Miasto:
    Józefów
    Nie było aż tak h...wo, kradli ale nie aż tak na żywca jak teraz ...

11. blayders

blayders Uczestnik

Docenione treści:
    35
    Miasto:
    Podkarpacie
    Nie kumam o co ten płacz . Przecież vat i tak państwo zawsze zabierało , tak tak . Różnica jest tylko taka ze przedsiębiorcy kiedyś z należności vat'owych robili tzw. kredyt obrotowy a teraz się to skończy .

12. szachu41

Docenione treści:
    493
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Chodzi o to, że trzeba wywalić pieniądze na kasę fiskalną, do tego znowu kolejne obowiązki. A to zmiana literek w kasie, podzielona obowiązkowa płatność, Bóg wie co jeszcze wymyślą. A taki użędas jeden z drugim jak |Ci przyjdzie do warsztatu to panie co tak drogo...

alf28 i Kamyl lubią to.
  13. Kamyl

Kamyl Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    No płacz nie, ale takie marudzenie i moim zdaniem słuszne. Mam wydać pieniądze na kasę fiskalną, która:
    - ma wysyłać informacje do fiskusa
    - żeby działać taka wspaniala kasa, co to ma magicznie narepoerowac budzet państwa potrzebuje dostępu do internetu, który JA MAM ZAPEWNIĆ. Producent czy sprzedawca kasy ma to w nosie tak jak nasi posłowie (zaruwno jednej jak i drugiej opcji)
    - taka kasa fiskalna nic mi nie ułatwi, chociaż muszę ja kupić. To samo badziewie co wcześniej stalo w warsztacie, tylko urząd skarbowy będzie mial dostęp. Chociaz płace więcej nie dostane więcej opcji w tej kasie, ktora wyglada identycznie tylko napis ma onlajn.
    - fiskus sobie zajrzy do tego co nabilem a ja nie bede mogl do tego zajrzec tak latwo jak bede sobie chcial zestawienie zrobic dla siebie

14. alf28

alf28 Uczestnik

Docenione treści:
    75
    Miasto:
    wieś
    Chłopy przeca WSZYSCY chcieli WOLNOŚCI. to ją mają :D
    śledzą każdy twój ruch
    to co piszesz na forum,
    to gdzie się poruszasz(smartfomy,kamery)gdzie i za co płacisz(karty)
    dojdzie jeszcze podatek za dupienie , i trzeba będzie na kredytach jechać ,
    jak zaczną liczyć za męczenie konia , no to już będziemy leżeć na łopatkach:muted:
    a pacjenta i tak będzie uj obchodzić, że Ty musisz mieć kase bo taka decyzja zapadła.
    wszędzie piszą, że jest zwrot , ile to i tak nikt się tym nie interesuje

toomii76 lubi to.
  15. blayders

blayders Uczestnik

Docenione treści:
    35
    Miasto:
    Podkarpacie
    No była zmiana literek . 15 minut z wujkiem google i po płaczu .

Wymyśla paragony "imienne" dla konsumentów indywidualnych . A później serwer wszystko przemieli i wyliczy ze na życie wydałeś 2000 zł oficjalnie zarobiłeś 2400 zł , a za na lewo zarobione pieniądze kupiłeś samochód od którego zapłacisz 2 procent pcc plus 40% za lewe dochody . Chcieliście likwidacji szarej strefy to macie . Wszyscy zaczniecie płacić uczciwie podatki co do grosika .

Ostatnio edytowano: 13-06 19 o 23:09
  16. alf28

alf28 Uczestnik

Docenione treści:
    75
    Miasto:
    wieś
    powiem Wam jedno .
    coraz więcej kientów odjeżdża, jak słyszy cene za usługe.
    ja nie zamierzam robić, za mniej niż ukrainiec.
    zastanawia mnie, do czego to wszystko zmierza

teraz szarą strefą będzie życie na zasiłku + kolejne 500+ emerytura dla bab za dupienie się i rodzenie,:muted: bo kiedyś kondomy rozdawali za darmo....hahaha
    a Wy będziecie na to zapindalać :D

Ostatnio edytowano: 13-06 19 o 23:20
    toomii76 lubi to.
  17. blayders

blayders Uczestnik

Docenione treści:
    35
    Miasto:
    Podkarpacie
    Odjeżdżają bo to nie byli klienci tylko "utrzyj szkło" . Prawdziwy klient przyjeżdża , pyta się co jest do napraw pyta ile mniej więcej to będzie kosztowało i na kiedy i zostawia samochód . "utrzyj szkło" objeżdża wszystkie warsztaty z zapytaniem co może być zepsute i ile to będzie kosztować , później wchodzi na Internet by sprawdzić czy jakiś youtuber nie nagrał jak się to część wymienia , jak nie znajdzie to z tych wszystkich mechaników jedzie do najtańszego , a po robocie pyta się czy by jeszcze 50 zł nie opuścił .

Tom_ i alf28 lubią to.
  18. alf28

alf28 Uczestnik

Docenione treści:
    75
    Miasto:
    wieś
    objeżdza, wydając dwie dychy na paliwo, i mówi ze...: był tam i tam i jeszcze tam i kosztyje to 5 złotych taniej.
    zapytałem tylko....:
    " czy też było za drogo ?"

GarageGTS9 lubi to.