1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Kasy online od 2019 roku

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 21-06 18.

1. Kamyl

Kamyl Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Pytanie jakie przychodzi mi do głowy jest takie czy te kasy będą potrzebowały dostępu do internetu. Skoro mają wysyłać informacje do skarbowki, to pewnie jakaś sieć się przyda. Orientuje się ktoś na jakich zasadach ma to działać? Będą obsługiwać wifi czy jak?

2. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    528
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Księgowa mi powiedziała że w kasach mają być karty sim. Dane będą wysyłane codziennie lub co miesiąc w zależności od zasięgu

3. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 308
    Miasto:
    turek
    to teraz zasadniczo, to będziemy mogli pisać co tylko się nam podoba. na końcu komputer i tak pomyli się przy dodawaniu :)

4. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 405
    Miasto:
    Mazowieckie
    Coś temat mało popularny.
    Pewnie nowe kasy działają i nie ma o czym pisać. Podatnik bidny ale uczciwy każdy grosik odda fiskusowi.

5. Kamyl

Kamyl Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    No mnie księgowa powiedziała że można kupić kase online dopiero po 1 maja. Dopiero wtedy one będą legalne. Też właśnie się zastanawiam jak te kasy będą działały - wifi czy po przewodzie RJ czy simka. Różne rzeczy czytałem i w końcu zgłupiałem. Jeszcze mam ważną kase, a podobno dla warsztatów dopiero mus kupić w grudniu. Zero informaci o tym co i jak a ty sie człowieku martw o wszystko i płać za wszystko

6. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 308
    Miasto:
    turek
  7. alf28

alf28 Uczestnik

Docenione treści:
    77
    Miasto:
    wieś
    za dwa lata będzie obowiązkowy rejestrator czasu pracy, co by nie było: że po godzinach robicie:D
    bo, mają wprowadzić 500+ dla każdej baby :muted:

toomii76 lubi to.
  8. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 308
    Miasto:
    turek
    może zatrudnią więcej pracowników i każdy będzie miał swojego urzędnika.

alf28 lubi to.
  9. alf28

alf28 Uczestnik

Docenione treści:
    77
    Miasto:
    wieś
    do tego księgową, strażaka, księdza, pielęgniarka też by się przydała
    obstawiam tak jeszcze pięć lat i trzeba będzie zawinąć interes, bo ludzi już nie będzie stać na usługi
    przynajmniej tę zdecydowaną większość

10. soloriens

soloriens Uczestnik

Docenione treści:
    68
    Jedni rządzący gorsi od drugich , poprzedni zgarniali wszystko dla siebie ,a drudzy nakładają podatki ile się da ,ale rozdają więcej niż nich na to stać , skończy się progres wzrostu gospodarki , ludzie zaczną zamykać działalności kasy zacznie brakować. Analitycy i inni związani z Ministerstwem Finansów żyją tylko chwilą obecną nie są wstanie przekuć sukcesu w plan długo terminowy . Krytyka musi być , zabierają się od dupy strony ,za mikro i makro przedsiębiorstwa , molochy z zachodu wpuszczają na stawkach zaniżonych ,ale zapomnieli o tym że zyski dla np.takiego LIDLa i tak wypływają z PL , polskie marki upadają , oczywiście ma to wiele żródeł ,ale główna jest jedna obce firmy i kapitał ,które zyski w większości wypłaca i inwestuje u siebie w domu. Zweryfikuje poniżej to co napisałem dla nie dowiarków , kasy które nasz super rząd chce wprowadzić to kolejne podcinanie skrzydeł małym firmą ,a z grube ryby ciężko się zabrać .ot tak to widzę , może się mylę :)
    https://www.polishexpress.co.uk/szokujace-porownanie-cen-w-polskim-i-brytyjskim-lidlu

Mac_Gyver lubi to.
  11. diagnostawawa

diagnostawawa Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    74
    Miasto:
    Warszawa
    Juz są doplaty do kas? Przeglad konczy mi się .pod koniec maja i zastanawiam sie czy nie kupic od razu online

12. Kamyl

Kamyl Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    a ile płacisz za przegląd? tak z ciekawości pytam żeby porownac czy nie przeplacam

13. blayders

blayders Uczestnik

Docenione treści:
    61
    Miasto:
    Podkarpacie
    Dziś "powiedzmy" odebrałem kasę online - Novitus Nano Online . Mam wcześniejszą wersje bez online i różni się wyświetlaczem i zboku portem lan i usb . By kasa działa z po wifi czy z karta sim trzeba dokupić dodatkowy płatny moduł :(

14. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 308
    Miasto:
    turek
    To i tak spoko, bo już myślałem, że trzeba mieć do tego internet z najbliższej skarbówki i do tego 3 razy droższy hehe.

nieldos lubi to.
  15. Kamyl

Kamyl Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Moim zdaniem to nie jest spoko żeby dokupywać moduł. Naciąganie i tyle. jak kasa ma być "online", to chyba producent powinien zapewnić choćby dostep do WIFI...

16. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 308
    Miasto:
    turek
    Zapomniałeś gdzie mieszkamy?

17. blayders

blayders Uczestnik

Docenione treści:
    61
    Miasto:
    Podkarpacie
    Nie ma co przezywać kasa kosztuje 1800 zł moduł wifi 45 :) Zawsze pożresz podpiąć na kablu rj45 . Tylko w tedy nie ma sensu kupować kasy mobilnej .

18. Zimoon

Zimoon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    423
    Miasto:
    Gdańsk
    "Harmonogram obowiązku stosowania kas on-line:
    1 stycznia 2020 r.:

• podmioty świadczący usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania, oraz w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów,
    • podmioty dokonujący sprzedaży benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych."

19. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    528
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Kupił ktoś jeszcze? Możecie coś polecić? Ja już wiem że zamiast kasy kupię drukarkę fiskalną bo wkurza mnie ciagłe szukanie kodów...

20. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 308
    Miasto:
    turek
    za rzadko paragony wystawiasz. :)