1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Olej do dużych przebiegów

Dyskusja w 'Płyny, oleje, kosmetyki samochodowe' rozpoczęta przez użytkownika marrio84, 8-05 19.

1. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 262
    Miasto:
    Mazowieckie
    Tadekxo sie nudzi i znów bedzie piartolił farmazony.
    Najlepszy olej to ten kupiony u mnie. Udowodnione bo sam widziałem że inny jest gorszy.

2. Tadexo

Tadexo Początkujący

Docenione treści:
    6
    Właśnie nie zaczynam, nie chce wywoływać burzy w szklance.

3. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    54
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Jeśli używa się auta,które dużo jeżdzi,trasy,są dwa kluczowe parametry,którymi należy się kierować podczas wyboru oleju,mój znajomy tak użytkuje auto,SAAB 1.9 Twin Turbo,zatarł najpierw turbiny potem silnik,chociaż stan oleju był w normie,lubi dynamicznie i szybko jeżdzić,kupił silnik wraz z osprzętem dosyć tanio z rozbitka,wlał olej na jakim jeżdził,po pewnym czasie jednak zapytał czemu tamten silnik zatarł,to mu powiedziałem,zdziwił się,najbardziej wtedy gdy poleciłem mu olej,od roku daje po garach,odczuł zasadniczą różnicę w dynamice i zachowaniu silnika po zastosowaniu innego oleju,dobranego wedle parametrów pod jego styl jazdy,lubi się popisywać na światłach i szybko jeżdzić,trasy średnio ok.400 km po autostradach,na tamtym oleju kłopoty musiały się pojawić.Olej ,którego do tego silnika nigdy by nie zastosował,nie ma takiej opcji,stosował olej,który był dedykowany do tego silnika,teraz katuje na oleju,który absolutnie do tego silnika się niby nie nadaje,ale na nim ciężko będzie silnikowi i turbinom krzywdę zrobić.

4. Vicia

Vicia Gaduła

Docenione treści:
    396
    Miasto:
    Centrum Kraju
    Ja od xlat ładuje mobila15w40...przebieg 402.000 .taki wlewalem od poczatku.