• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Wózek narzędziowy - serwis na rajdy

mejson

Bywalec
Punktów
9
Nie słyszałeś o tym, że udarowych nie używa się do odkręcania dźwignią? No to idź odkrecaj dalej i potem płacz, że pękają :)
Nigdy nie pękła mi żadna nasadka udarowa, która z zasady jest wytrzymalsza. W drugą stronę rozumiem, że nie stosuje się zwykłych nasadek na klucz udarowy, bo nie są do tego przystosowane. Oświeć mnie dlaczego nie mogę ich używać w połączeniu z dźwignia albo pokaż mi czym na codzień pracujesz.

Mikidz

SuperMechanior
Punktów
440
Miasto
Pomorskie
Nie wiem, ja jestem nauczony tak, że udarowe używam tylko do kluczy pneumatycznych i tego się trzymam. Może i rzeczywiście jestem w błędzie, nie będę się kłócić :)

XMARIO

SuperMechanior
Punktów
6798
Miasto
Mazowieckie
Udarowa 27 na nakrętke w Iveco + dwa metry rura i jak to mówio- cóś musi puścić.
Jak nie idzie to planetarny w ruch.
Podobne historie z nakrętką łożyska w Daewoo Matiz, tylko chyba czydziestka.
Chociaż zdarza się, że i do Vieśgena potrzeba dwa metry. Ale w tych to jeeep/duup i piasta do wymiany.
Tak więc ja bez nasadek udarowych i długiej rurki nie robie.

Mikidz

SuperMechanior
Punktów
440
Miasto
Pomorskie
Udarowa 27 na nakrętke w Iveco + dwa metry rura i jak to mówio- cóś musi puścić.
Jak nie idzie to planetarny w ruch.
Podobne historie z nakrętką łożyska w Daewoo Matiz, tylko chyba czydziestka.
Chociaż zdarza się, że i do Vieśgena potrzeba dwa metry. Ale w tych to jeeep/duup i piasta do wymiany.
Tak więc ja bez nasadek udarowych i długiej rurki nie robie.

A próbowałeś odkręcić w drugą stronę? Powinno iść znacznie łatwiej :D

pawcar

SuperMechanior
Punktów
833
Miasto
Manchester
Pierwsze słyszę, że udarowe do normalnych grzechotek się nie nadają. Jeśli kupi się jakiś tani chłam to pewnie, że pęknie. Mam z saty cały komplet 1/2 cala i dają radę na pokrętłach rzędu 90 cm. 3/4 cala jeszcze nie używałem chociaż mam dwa.

Jarzi

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1580
Miasto
Kaczory
Ja mam 2 wózki toptul'a i sobie chwalę.

metalworks

SuperMechanior
Punktów
50
Jak to ma być na rajdy czyli pewne narzędzia i skonfigurowane dokładnie pod siebie to szedłbym w TengTools

Piotr_Ł

SuperMechanior
Punktów
30
Miasto
Lublin
Taką Sata posiadamy w warsztacie i sam wózek to dziadostwo. Szuflady możesz zablokować tylko kluczem wszystkie. Taśmy na podpisanie szuflad zaczęły się rozlatywać chyba po tygodniu. grzechotki zostały tylko 1/2 cala bity małe popękały w większości. 10 na 3/8 rozkalibrowała się dawno. Reszta w miarę się trzyma.
Honiton jako klucze mam mała walizkę 108 el. i narazie dzielnie znosi trudy warsztatu.
Sonic mam tylko grzechotki ale może ze dwa miesiące więc się nie wypowiem.

Jeżeli chodzi o sam wózek to ja bym kupił Yato (np model YT-55300). Każda szuflada blokowana na zapadkę + dodatkowo klucz. Szafka jest u nas już ze 4 lata i nie widać po niej zużycia. Grzechotki 1/4 i 3/8 zmień na jakieś lepsze (dobre i wytrzymałę są tengtools takie płaskie skręcane na śruby) do tego lepszy komplet śrubokrętów a ostatnie dwie szuflady doposażysz za te pieniądze na maxa. Minus ze niektóre klucze nie będą miały swojego miejsca.

Do góry Bottom