• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Audi a3 8l 1.8t AUM problem z turbo

kickic9

Początkujący
Dołączył
23.05.2019
Postów
7
Punktów
0
Wiek
25
Miasto
Rzeszów
Witam. Kupiłem miesiąc temu audi a3 8l z 2002r. Pod maska siedzi 1.8t AUM 150 km ale kupilem to auto troszkę pomodzone bo było czuć ze zbiera się dużo lepiej niż seryjne 150 koni, to ma na pewno cos około 200. Jakos 2 tyg temu zauważyłem że turbo przestaje ciągnąć, zaczyna sie krecic jakos od 2,5 i idzie fajnie tak do 3 tys a pozniej przestaje, czasami ponowne odpalenie auta pomagało i autko szło pięknie do konca. Od jakiś 3 dni zauważyłem że autko ogólnie jakby straciło na mocy, turbo ciągnie słabiej od 2,5 do tych 3tys obrotow a pozniej to juz wgl umiera, wczesniej jak tak sie dzialo to od tych 2,5 do 3 tys wciskało w fotel a teraz nawet tego nie ma. Turbo nowe, i o turbo dbam, zawsze daje się silnikowi rozgrzać i zawsze czekam tą minutkę-dwie przed zgaszeniem auta. Ktoś wie co to może być? :)
 

Strawek

SuperMechanior
Dołączył
11.05.2015
Postów
162
Punktów
30
Wiek
46
Miasto
Wałcz
Zaraz jeb#e. W 1.8t geometria :banghead:, chyba z Passata TDI jak mu kolano bokiem wyszło:D

Ale śmieszne łohoho..tak żeś pomógł autorowi że już ma i jeździ i auto sprawne, na prawdę cenna uwaga i dobra wskazówka dla autora nie ma co.
Niech się co niektórzy cieszą że są te passaty tdi bo tak to byś ze śmietnika żarcie wybierali to co dla gołębi.
 

dimitriew

Zweryfikowany Mechanik
Dołączył
16.06.2011
Postów
1329
Punktów
615
Miasto
Radom
Niech się co niektórzy cieszą że są te passaty tdi bo tak to byś ze śmietnika żarcie wybierali to co dla gołębi.

ty to nawet sensownego zdania nie ptrafisz stworzyć, a za wielkiego doradcę się masz. A z tym chlebem spod smietnika to nie wycieraj sobie zębów bo jeszcze może kiedyś go ci braknie i wtedy będziesz dopiero nieszczesliwy człowiekiem.

Chyba lekkiej niestrawnosci strawek dostałeś po tych gołębiach i bzdury wypisujesz. Wstydu sobie oszczędź.
 
Do góry Bottom