• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Bmw E46 M54B22 2.2 170KM 2003 Ciśnienie oleju/kontrolka

Mieszko91

Początkujący
Dołączył
28.03.2019
Postów
8
Punktów
0
Miasto
Warszawa
Witam.
Szukam pomocy już mnie krew zalewa. Może ktoś przerabiał ten temat.
Auto Bmw E46 2.2 170KM 2003 rok polift M54B22 skrzynia automat.
Ciągły problem z kontrolką ciśnienia oleju.
Więc tak.

Ciśnienie oleju na desce zaczyna świecić tylko po pełnym rozgrzaniu silnika, wolnych obrotach zazwyczaj dzieje się to w chwili gdy trzymamy pedał hamulca i wsadzamy jakiś bieg to automat zaznaczam.
Na wolnych obrotach silnik ma jakieś 600 obrotów. Gdy wsadzamy bieg z hamulcem to obroty spadają do około 500 i zaczyna walić kontrolkę ciśnienia oleju.
Jeżeli auto jest super mocno rozgrzane to potrafi też na wolnych obrotach mrugać bądź świeci na stałe
Olej 5W30 Total. zalany w silniku.

Zdjęta była miska zostały wymienione
- Panewki ( stare panewki były dobre wymienione zostały żeby dwa razy nie wracać do ściągania miski, wał też bez uszkodzeń )
- Ori. pompa oleju + ori uszczelka między smokiem a pompą ( wszystko nowe ma sie rozumieć )
- czujnik ciśnienia oleju


Pompa na obrotach podaje jak trzeba wszystkie skazania na manometrze poprawne a na wolnych obrotach takie rzeczy.
Czy ktos walczył z tym badziewiem i może coś sensownego podpowie gdzie szukać problemu ?
 

Mieszko91

Początkujący
Dołączył
28.03.2019
Postów
8
Punktów
0
Miasto
Warszawa

Corel

Zweryfikowany Mechanik
Dołączył
7.05.2018
Postów
576
Punktów
118
Wiek
29
Miasto
Świdnica
A może problemem nie jest ciśnienie a za niskie obroty ?
 

Corel

Zweryfikowany Mechanik
Dołączył
7.05.2018
Postów
576
Punktów
118
Wiek
29
Miasto
Świdnica
Śrubokręt może nie wystarczyć. Młotek i przecinak. Swoją drogą cała reszta działa prawidłowo nic się nie dzieje ?
 

Mieszko91

Początkujący
Dołączył
28.03.2019
Postów
8
Punktów
0
Miasto
Warszawa
Śrubokręt może nie wystarczyć. Młotek i przecinak. Swoją drogą cała reszta działa prawidłowo nic się nie dzieje ?
wszystko działa prawidłowo silnik chodzi równo nie grzeje sie wszystkie parametry w normie oleju nie pobiera. Jedyny problem to z ta kontrolka.
 

BLIZNA

Bywalec
Dołączył
27.12.2012
Postów
60
Punktów
4
Miasto
PKL
a ile na manometrze pokazuje jak rozgrzany na biegu jałowym ?
przeszło ci przez myśl żeby olej zmienić ? akurat przypadek z E36- kiedyś jeden klient po kilku warsztatach jeździł a po wymianie oleju auto nagle się naprawiło
 

mechanikgdynia

Początkujący
Dołączył
27.12.2019
Postów
21
Punktów
0
Przede wszystkim, czy był podpięty manometr zamiast czujnika ciśnienia i jakie są jego wskazania na rozgrzanym silniku i wolnych obrotach? W pierwszej kolejności zmieniłbym olej na 5w40 full saps, ale taki, który jest w górnej granicy lepkości W40, bo jedne mają przy 100 stopniach lepkość 12,6, a inne 14,8 i oba mogą być 5w40. Z grubszych olejów 5w40 masz np Total Energy 9000, albo coś lepszego, to Ravenol VST (sam taki lałem, jak miałem e46 m54b22). Jeśli to nie pomoże, to podłączyć Galletto, sczytać flash, podnieść wolne obroty na 680 na P i 630 na D (można spokojnie to zrobić), a wtedy utrzyma na tyle ciśnienia, że kontrolki nie zapali. W tych silnikach ciśnienie gubiło głównie na wałkach rozrządu, przy 5 i 6 cylindrze często się wycierały wałki, widać to dopiero po odkręceniu łożyska. Te silniki fabrycznie mogą być ustawione nawet na 780 rpm, 500 to zdecydowanie za mało i brakuje ciśnienia.
 
Do góry Bottom