1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Corsa D 1.3 CDTI problem z ustawieniem rozrządu.

Dyskusja w 'Silniki diesel' rozpoczęta przez użytkownika PanFasoliusz, 9-09 20.

1. PanFasoliusz

PanFasoliusz Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Teresin
    Przeleciałem cały zamach, ale innego otworu nie zobaczyłem. Jutro atakuję go drugi raz i pomyślę o 180*.
    Oczywiście mówiłem klientowi, że jest taka możliwość, ale usłyszałem, że on na pewno tego nie będzie robił i nie wsadzi takich pieniędzy w to auto. W sumie to mu się nie dziwie.
    WOODOO
    Dziwne masz teorie.
    Fura przed naprawą paliła i jeździła, co nie jest niczym nie zwykłym.
    Gdyby był pęknięty łańcuch, to ciekaw jestem jak byś wtedy komentował blokowanie przed naprawą :)
    Rozrządu przed nie blokowałem, bo przerabiałem już rozrządy w tym silniku.
    Oczywiście koło bez klina odkręcane pneumatem i tu się pewnie zdziwisz w lewą strone! :D
    Pisz dalej swoje poematy, z chęcią się pośmieję z Twojej osoby :D

winetoo lubi to.
  2. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 487
    Miasto:
    Mazowieckie
    kiedyś nie mogłem zablokować wałków to zdjąłem czapke patrze a miejsc blokowania nie ma, powyłamywane i tyle.
    więc pękają. taki motor kiedyś kupiłem ze sztywnym kołem a złożyłem z dwumasem. zarówno w sztywnym jak i i w dmumasie blokada wchodziła standardowo od dołu.

PanFasoliusz lubi to.
  3. winetoo

winetoo SuperMechanior

Docenione treści:
    833
    Miasto:
    Radom
    Mnie też w czapce robota nie idzie.

Psikuta1994 i toomii76 lubią to.
  4. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 487
    Miasto:
    Mazowieckie
    zima była i dźwi od szopy przymarzły rostwarte

5. PanFasoliusz

PanFasoliusz Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Teresin
    Miałem ściągnięte wałki i widziałem otwory, nie były wyrobione, są ładne. Michy też nie miałem i wał się opiera w dobrym miejscu.
    Polecę z tematem na 4 równe tłoki i zobaczymy powinno działać.
    Co do wcześniejszego blokowania, nie blokowałem tego rozrządu wcześniej, jeśli WOODOO byś umiał czytać ze zrozumieniem to byś zrozumiał.
    Jeśli bym go zablokował przed rozpięciem to dalej był by problem, czy ktoś to wcześniej dobrze poskładał, czy nie przeskoczył na łańcuchu, skąd miał bym mieć pewność że jest dobrze spięty, nie mając oryginalnych blokad? WOODOO nie każdy robi tak jak ty na marker, aby szybciej i do widzenia. Auto które naprawiam ma być zrobione pewnie i z prawdziwą gwarancją, stąd te rozkminy.

6. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 215
    Już ci wcześniej w postach wyjaśniałem, że pierdzielisz kocopoły bez pojęcia...ale zostały wykasowane...no cóż cenzura działa...i nie chce mi się powtarzać...
    Napisz chociaż gdzie masz ten bajzel co to w nim udajesz, że samochody naprawiasz - tak dla innych użytkowników, aby omijali szerokim łukiem ten twój przybytek...bo jak widać możesz tylko popsuć sprawne auto, a nie naprawić...:)

7. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 487
    Miasto:
    Mazowieckie
    tyy, z tym bajzlem to się moze nie wychylaj tak ostro.
    z tego co pamiętam to nigdy swojego adresu nie zdradziłeś, a np. mój ogólnie dostępny, nia mam z tym problemu.
    no i gdzie on te kocopoły pierdzieli, no gdzie?
    jeździsz po kolesiu jak by cie majty w dupsko piły.

8. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    6 111
    Miasto:
    turek
    patrzyłeś co pokazuje vin auta? może to jakiś Frankenstein handlarza?
    pytanie do Pana Fasolki.

XMARIO lubi to.
  9. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 215
    Ta... twój...:) z neta wkleiłeś jakiś...ja tez ci mogę wkleić jakiś i napiszę, że to mój...:)
    Nie chce mi się pisać kolejny raz...już raz opisałem, ale widoczne nie można pisać prawdy, bo cenzura...:) Niewygodne posty znikają...:)

10. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 487
    Miasto:
    Mazowieckie
    zdecydowanie dla uspokojenia emocji przydałby się nr. vin.

WOODOO- wiesz że Twoje pojęcie o mechanice wygląda tak, jakbyś z A.D. czytał, a niewiele z tego widział na własne oczy...?

Ostatnio edytowano: 16-09 20
  11. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 215
    Takie porównanie może:
    - standardowy mechanik widzi silnik jako zbiór elementów wykonanych z różnych materiałów (stal, silumin, aluminium, guma, plastyk itp.- a bardzo często nawet nie ma pojęcia jakie to materiały ), natomiast nie ma pojęcia jakie mają właściwości dane materiały i dlaczego ktoś kto projektował dany element, akurat zaprojektował go z danego materiału i dlaczego w określonym kształcie itp. i nie interesuje go to, bo on ma za zadanie tylko wymontować daną zepsutą część i zastąpić ją dobrą częścią zaprojektowaną przez kogoś innego ( obliczoną pod względem różnych procesów zachodzących podczas pracy silnika)- czyli w skrócie - mechanik to tylko wymieniacz - i na tym jego rola się kończy...:)

- jest też trochę inna grupa mechaników - są to ,,tunerzy,, - ci też się dzielą na takich co korzystają podczas modyfikacji z sprawdzonych ,,kitów,, tuningowych (zaprojektowanych i wykonanych przez kogoś innego ) i też są wymieniaczami...:) i na takich co są w grupie poniżej...

- i jest trzecia grupa mechaników (bardzo niewielka ) i ,,tunerów,, ( też bardzo niewielka grupa )( do tej grupy zaliczają się rzecz oczywista inżynierowie projektujący samochody...:) co widzi silnik tak :

http://194.29.132.141/var/wwwglowna...lication/5adf72c2ae103080e57e87726b2478ed.pdf

- i ja właśnie mam to szczęście tak widzieć silnik :) dlatego nie muszę widzieć i znać każdego silnika z osobna...:) wystarczy, że znam podstawowe procesy zachodzące w każdym silniku - a są one wspólne dla wszystkich...:)

12. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    6 111
    Miasto:
    turek

To ile Ty Woodoo zarabiasz na godzinę? Oczywiście w przybliżeniu. 300-400 zł?
    W końcu widzisz silnik jak Neo kod w Matrixie.

XMARIO lubi to.
  13. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    2 120
    Miasto:
    Olsztyn
    Lubiem sobie powymieniać czasem.

Psikuta1994 i WOODOO lubią to.
  14. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 215
    Tysincpincet, dwadziewincet...:)
    Cha...cha...toomii wylazł z ciebie standardowy polaczek...:) dup...a cię zapiekła, że ktoś może mieć wiedzę...:) Zamiast się uczyć, to wolisz zazdrościć tym którym się chciało uczyć...:) pzdr

15. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 487
    Miasto:
    Mazowieckie
    można by rzec, że blokady do takiego cdti to są zbędne, jak się ma wiedze taaaaką jak woodoo.
    no, chyba jednak nie do końca.
    tyy, mam doo ustawienia boxera w outback, 2.5turbo, J255.
    wpadł byś ustawić wariatory?

16. winetoo

winetoo SuperMechanior

Docenione treści:
    833
    Miasto:
    Radom
    A ten znowu swoje teorie bezwzględności snuje.

17. Psikuta1994

Psikuta1994 Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Panowie, proszę o zachowanie poszanowania dla autora i względem siebie. Każdy ma jakąś wiedzę jeden mniejsza inny większą, ale takie pisanie co ten wie a co tamten nie ma sensu i nic tu nie wnosi. Chłopy opamiętajta się... :D

PanFasoliusz lubi to.
  18. winetoo

winetoo SuperMechanior

Docenione treści:
    833
    Miasto:
    Radom
    A ty to chyba nie od nas co? Któryś przodek przyjechał z zachodniego brzegu Jordanu czy w Wermachcie służył?

Psikutas dobrze prawi;).

19. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 487
    Miasto:
    Mazowieckie
    ee tam. autor jak autor, nie pierwszy nie ostatni.
    alle żeby o fiatoski silnik się kłócić to faktycznie przegięcie, jakby to był tdi, to co innego.

20. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    6 111
    Miasto:
    turek
    a sobie możesz zarabiać nawet i 2 tysiące na pół godziny. pytam z ciekawości, bo to już pod profesorkę podchodzi. a wiedza to nie wszystko, nie widziałem Cię w akcji i nie mogę wycenić, dlatego pytam.

zresztą, wiedzę przed monitorem może mieć każdy.

Lebiedz i winetoo lubią to.