1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Jakiej firmy instalację LPG polecacie

Dyskusja w 'Instalacje gazowe' rozpoczęta przez użytkownika arni_poznań, 7-04 11.

1. Mpps

Mpps Uczestnik

Docenione treści:
    15
    Miasto:
    LU-belskie
    Tylko tych dobrych od BRC to naprawdę jest jak na lekarstwo... :D

2. markiz

markiz Początkujący

Docenione treści:
    4
    Ogólnie dobrych i uczciwych gazowników jest jak na lekarstwo, ale wystarczy poszukać popytać to się znajdzie. Dla chcącego nic trudnego. Najczęściej są to osoby z polecenia, jak ktoś już robił instalację i sprawuje mu się dobrze to poleci znajomym. Wystarczy lekko zgłębić temat, w każdym większym mieście znajdzie się ktoś z autoryzacją Czakramu, kto zna się na swojej robocie.

3. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Silniki Peugeota dobrze funkcjonują na bardzo szybkich wtryskiwaczach np.Vialle,inaczej na wolnych obrotach mogą kuleć.

Byłem tylko dwa razy u gazowników z sieci Czakram,jeden powiedział mi,że nie da się wymienić filterka w moim Landi Renzo,gdyż po odkręceniu puszki potem wystąpi nieszczelność,oferował mi nową puszkę z.elektromagnesem BRC,kupiłem filterek ,wymieniłem sam,czyniłem to wielokrotnie przez 10lat nie wymieniając uszczelki.Drugi raz inny gaziarz wymienił mi butlę,która straciła ważność,nową zamontował odwrotnie stronami ,po zatankowaniu do pełna zrobiłem 50km i auto gasło a butla była biała od szronu,niepotrzebnie dziurawił mi dno bagażnika z drugiej strony,skroił mnie 200zł za nowe przewody miedziane,których CHUJ nie wymienił,centralka nie pokazywała mi ilości paliwa w butli,gdyż żadnego kabla od butli nie podpiął.Wymienił mi nowiutki filterek a uszczelkę zgubił,cała butla gazu poszła do nieba.Teraz gdy słyszę Czakram,tokurwica mnie bierze.Od tamtych przygódwszystko robiłem sobie sam.Śmieszne jest to,że gaziarzowi musiałem tłumaczyć,że źle butlę zamontował.

Ostatnio edytowano: 15-12 15
    arni_poznań lubi to.
  4. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 828
    Miasto:
    Sląsk
    A poczytajcie forum LPG to jeszcze wiecej bedziecie wiedzieć

5. junior74

junior74 Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Kraków Nowa Huta
    Do Hondy Prelude 2.o co założyć?

6. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 828
    Miasto:
    Sląsk
    Ile razy mam pisać że nie ma instalacji do samochodu składa sie ją jak z klocków w zależności od silnika

7. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Mam kolegę,który ma bardzo profesjonalny zakład montażu instalacji gazowych w Warszawie,autoryzacja Landi Renzo.Pytałem jaka instalacja jest najlepsza,odpowiedź była tylko jedna.Auto,silnik,inaczej się nie dowiesz,bo instalację dobierasz do konkretnego auta,nie ma uniwersalnych do każdego silnika o podobnej pojemności.Poza tym przedstawiciel musi być na miejscu,instalacje Prinsa ogarniają np.tylko zakłady znajdujące się akurat w odległości kilkuset km.

8. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 828
    Miasto:
    Sląsk
    Mniej więcej tak jak mówisz .

9. junior74

junior74 Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Kraków Nowa Huta
    Z tego co piszecie to chyba najtaniej jest nie zakładać instalacji LPG
    Co innego te pierwsze proste instalacje pasowały do wszystkich ówczesnych samochodów

10. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 828
    Miasto:
    Sląsk
    zalezy ile jezdzisz

11. junior74

junior74 Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Kraków Nowa Huta
    Mnie chodzi raczej o to,że montujesz jakiś syf do auta(syf dlatego,że jakby to było fajne toby fabryki od razu montowały) i od razu masz problem na własne życzenie
    Doktorat mi będzie jakiś gaziarz pisał
    Dostaje auto i do danego modelu są dedykowane instalacje
    Pozakłada z różnych firm potem to się nie zgra echhhhhhh
    Pomijam fakt spieprzenia tu coś urwie tam coś wygnie bo przewód sie nie zmieći prewód wepnie tam gdzie narażony na wilgoć itd
    Pytam o Prelude bo mój praktykant dojeżdża codziennie do roboty 60 km w obie strony
    To miesięcznie robi 1500 do samej pracy
    Chyba tu ktoś zakładał do Hondy Prelude 2.0 instalację czy ni ma tu takich

12. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 828
    Miasto:
    Sląsk
    człowieku nie wiesz co piszesz ... a fabryki nie sa zainteresowane choć wypuszczły auta z LPG

13. junior74

junior74 Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Kraków Nowa Huta
    No nie wiem,a które fabryki?
    Ponawiam pytanie
    Jest tu ktoś kto zakładał LPG do Hondy Prelude 2.0 ?
    Jeśli tak to proszę o odpowiedż jaką instalację założył
    Dzięki

14. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 828
    Miasto:
    Sląsk
    Fiat, Peugeot , Citroen . Idz na forum LPG

15. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Jeśli tego silnika nie ma na czarnej liście Prinsa a od tego zacznijmy,to lpg można montować ,niestety silniki Hondy lpg nie lubią i raczej na tej liście się znajdują,przez brak hydrauliki kompensatorów luzów zaworowych.Co to oznacza?!Ano ograniczoną liczbę regulacji luzów zaworowych a niestety kto z takim silnikiem jeździł na lpg to wie,że luzy należy regulować zdecydowanie częściej ,poza tym dochodzi jeszcze problem materiału gniazd zaworowych.Osobiście do Hondy lpg bym nie zakładał,zwłaszcza,że u nas jakość lpg jest kiepska.

junior74 lubi to.
  16. junior74

junior74 Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Kraków Nowa Huta
    Dzięki Ondraszek za konkretną odpowiedż na temat bez zbędnego teoretyzowania
    Ja bym też sobie LPG nie założył m.in.ze względu na partaczy,którzy to montują
    Jednak chłopak patrzy na ekonomię luzy to sam sobie będzie kasował

17. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Tutaj nie chodzi o samo kasowanie luzów,tylko ograniczoną możliwość.Ja przy swoim aucie musiałem regulować luzy co kilkanaście tyś km,nie da się wykonywać tej czynności zbyt wiele razy w przypadku silników Hondy.Miałem Renault Clio I oraz II,to pierwsze przebieg 180tyś km,nigdy do końca nie było potrzeby regulowania,to drugie wymagało regulacji przy przebiegu 160tyś km,jestem pewien,że w ani jednym ani drugim zawory nie były regulowane wcześniej.Gdybym zamontował lpg to jestem pewien,że musiałbym dokonywać regulacji z 10 razy do pułapu takiego przebiegu.Posiadam pełną listę aut z silnikami,które nie nadają się do lpg,Czarna lista Prinsa.Jestem poza domem,gdy wrócę tu za dzień, dwa,napiszę czy ten silnik jest na tej liście,będę potrzebował tylko rocznika auta.Jeśli będzie,to nawet nie myślałbym o lpg,szkoda silnika!Ja osobiście gdybym miał montować instalację do takiego auta jeśli już to Vialle ,wtrysk w stanie ciekłym,koszt ok.4500zł.

18. junior74

junior74 Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Kraków Nowa Huta
    Ok dowiem sie jaki rocznik jutro i czekam na odp :)

19. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Ok.Jeśli najlepszy producent instalacji lpg sam odradza montaż ,to trzeba się nad tym zastanowić grubo.Podam powody wymienione przez Prinsa,np.silniki Subaru świetnie chodzą na lpg,niestety po to by wyregulować zawory trzeba silnik wymontować,jest to jedyny powód ,dla którego montaż instalacji lpg przestaje być ekonomicznie opłacalny,na czarnej liście tych silników nie ma,ale Prins każe się zastanowić właśnie przez ten powód.

20. junior74

junior74 Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Kraków Nowa Huta
    No właśnie a wszystkie prawie Forestry są na gazie i mają po 300 tyśprzejechane
    Ja się na LPG zupełnie nie znam miałem kiedyś w Felicji 1.3 zrobiłem chyba 70 tyś na gazie i nic się nie działo.
    Montaż oczywiście fatalny dziura w kole 5cm na przewody wyciągnąłem opaskę plastikową z przewodu zbiorniczka wyrównawczego i tam takie