1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Nissan Almera Tino 2.2 Di słabo odpala

Dyskusja w 'Silniki diesel' rozpoczęta przez użytkownika slavos13, 17-01 16.

1. Vlad24

Vlad24 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Mam teraz nie lada dylemat. Okazał się, że górny łańcuch był źle założony o jeden ząbek. Tak wygląda po ustawieniu wału w górnym martwym punkcie (zdjęcie 1). Napinacz zdjęcie 2 isprawdziłem on nie chowa się całkiem, bo wewnątrz jest sztyft. Od tego co na zdjęcia cofa się ok 5mm. Co ciekawe koło pompy ustawia się dokładnie naprzeciw otworu kontrolnego i da się włożyć sztyft 6mm. Jak by łańcuch był mocno rozściągnięty, to raczej otwory by się wtedy nie zgadzały. Wygłąda jak by rozrząd był wymieniany, ale źle złożona góra. Są też ślady czerwonego silikonu na uszczelce.
    Teraz pytanie, czy takie ustawienie wałków rozrządu może powodować dymienie i długi rozruch? Zdejmować i rozbierać pompę, czy dać sobie spokój?

Załączone pliki:

2. garymarlin26

garymarlin26 Nowy

Docenione treści:
    0
    Vlad24, czy udało Ci się rozwiązać problem? Jeśli tak, proszę o informację, co było przyczyną usterki. Mam podobny problem obecnie, z tym, że mój nie dymi.

3. SG-Jaro

SG-Jaro Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam. Wie ktoś może jaki jest rozmiar klucza do odkręcenia zębatki z tej pompy? W sobotę zabieram się za wymianę zdechloka.