1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Obowiązek wprowadzenia warsztatu do rejestru BDO do 24 lipca?!

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika turbokrzychu, 10-07 18.

1. dvs269

dvs269 Uczestnik

Docenione treści:
    9
    Miasto:
    Ustka
    Dzwoniłem dzisiaj do Urzędu Marszałkowskiego w Pomorskim i Pani poinformowała ,że mam wypełnić jedynie strony od 1 do 3 , czyli właściwie dane firmy. Zaznaczyłem ,że chodzi o warsztat samochodowy. Dostałem informację ,że ustawodawca zapomniał o naszej grupie zawodowej i mam wypełnić tylko pierwsze 3 strony. Dział 2 natomiast mówi o olejach i zastanawiam się czy jego też nie trzeba wypełnić. Czy jesteśmy wprowadzającymi na rynek oleje ? Podobno też nie dotyczy nas opłata rejestracyjna . Ktoś potwiedzi ?

2. Autoelektronika

Autoelektronika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    816
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    oczywiscie rzecz jasna,czy jedna KPO czy 50 to masz obowiazek zrobic sprawozdanie.Nie ma w tym nic strasznego,raz w roku dzwoni sie do firmy,przyjezdzaja,zabieraja,pisza karty,placi sie grosze za to,pozniej sprawozdanie i dziekuje,to tylko strasznie wyglada ale nie ma tragedii i ja np jestem zadowolony bo zabiora mi takie rzeczy gdzie naprawde czlowiek musialby sobie łamac mózg co ma z tym zrobić.

tak,potwierdzam,nie dotyczy naszego pkd oplata

3. dvs269

dvs269 Uczestnik

Docenione treści:
    9
    Miasto:
    Ustka
    ok. Czyli uściślijmy :
    1. nie obowiązuje nas opłata rejestracyjna
    2. wypełniamy strony od 1 do 3 ?????????
    3. piszemy oświadczenie w którym piszemy ,że spełniamy warunki do uzyskania wpisu w rejestrze i wszystkie dane które
    podaliśmy są prawdziwe ( c0ś takiego) - taki obowiązek sobie wymyślili
    4. w marcu corocznie wysyłamy sprawozdanie z wytworzonych odpadów do Urzędu Marszałkowskiego - poprzedza ten punkt zdanie odpadów firmie odbierającej i otrzymanie karty zdania odpadu

4. turbokrzychu

turbokrzychu Uczestnik

Docenione treści:
    59
    Dokładnie. Problem będą mieli tylko ci którzy nie składali sprawozdań, a posiadali karty przekazania odpadów. Bo jeżeli w danym roku nie wytworzyłeś w ogóle odpadów, to nie musisz składać sprawozdania za ten rok ;) jeżeli zaś dalej nie wyprodukowałeś i nie planujesz produkować odpadów w 2018r to rownież nie masz obowiązku wpisu do BDO.
    A tak z ciekawości Autoelektronika, jakie kody odpadów wpisałeś w tabeli XII?

5. selim

selim Gaduła

Docenione treści:
    115
    Miasto:
    Sląsk
    Kod i rodzaj odpadu 08 01 11 - Odpady farb i lakierów zawierających rozpuszczalniki organiczne lub inne substancje niebezpieczne 13 02 05 - Mineralne oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe niezawierające związków chlorowcoorganicznych 13 02 08 - Inne oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe 13 08 99 - Inne niewymienione odpady 15 01 01 - Opakowania z papieru i tektury 15 01 02 - Opakowania z tworzyw sztucznych 15 01 10 - Opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone 15 02 02 - Sorbenty, materiały filtracyjne (w tym filtry olejowe nieujęte w innych grupach), tkaniny do wycierania (np. szmaty, ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB) 15 02 03 - Sorbenty, materiały filtracyjne, tkaniny do wycierania (np. szmaty, ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02 16 01 03 - Zużyte opony 16 01 07 - Filtry olejowe 16 01 13 - Płyny hamulcowe 16 01 14 - Płyny zapobiegające zamarzaniu zawierające niebezpieczne substancje 16 01 15 - Płyny zapobiegające zamarzaniu inne niż wymienione w 16 01 14 16 01 19 - Tworzywa sztuczne 16 01 20 - Szkło 16 01 22 - Inne niewymienione elementy Strona 1 16 02 13 - Zużyte urządzenia zawierające niebezpieczne elementy5) inne niż wymienione w 16 02 09 do 16 02 12 16 02 14 - Zużyte urządzenia inne niż wymienione w 16 02 09 do 16 02 13 16 06 01 - Baterie i akumulatory ołowiowe

data sztempla pocztowego sie liczy
    kary od tys. do piatego pokolenia
    włacznie - kara pozbawienia wolnosci :D

6. Autoelektronika

Docenione treści:
    816
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    wiesz co?cały ten majdan z odpadami ogarnia mi zawsze czlowiek ktory sie na tym zna i z tego co wiem to raczej uzył kodow tych ktore zwykle generowałem czyli łopatologicznie mówiać przepisane kody z KPO np ze zeszlego roku bo w tym jeszcze nie oddawałem smieci,robie to na jesieni zazwyczaj.

7. bls

bls Nowy

Docenione treści:
    0
    a gdzie Panowie znaleźliście dział XII bo w załączniku pobranego z bdo.mos.gov.pl tego nie ma - kończy się na dziale XI. ?
    A analizując dokument tak naprawdę tylko dział XII mnie dotyczy.
    Reasumując ja wypełniłem tylko stronę od 1-3.

8. selim

selim Gaduła

Docenione treści:
    115
    Miasto:
    Sląsk
  9. ethan

ethan Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Wrocław
    Panowie dajcie namiary na jakiegoś człowieka co się tym zajmuje, @Autoelektronika pisałeś że ktoś Ci to załatwiał? Chciałbym się kilku rzeczy dowiedzieć.

10. Corel

Corel Uczestnik

Docenione treści:
    36
    Miasto:
    Świdnica
    Kurcze, cały czas planuję otworzyć własną działalność, ale takie akcje mnie trochę przerastają gdybym miał to robić sam. Sprawozdanie czego ma dotyczyć ? Tylko przekazania odpadów, czy coś jeszcze musi się tam znajdować ?

11. Autoelektronika

Docenione treści:
    816
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    sprawozdanie dotyczy odpadów,zaden stres,temat idzie jak po maśle i nie ma sie czego bać

Corel lubi to.
  12. leeroy15

leeroy15 Bywalec

Docenione treści:
    178
    Miasto:
    Ostrowiec
    Wyluzuj. Nie produkuj odpadów to nie będziesz robił sprawozdań... Proste??
    Ja jak się dowiedziałem, że będę musiał oddawać opony do skupu, pobierać jakieś karty przekazania odpadu i jeszcze robić sprawozdania to powiedziałem - nie! Klient przyjeżdża na wymianę opon i chce zostawić stare to mówię - nie! Oleju nie wymieniam - czyli problemu tutaj tez nie ma. Elementy metalowe oddaję złomiarzowi za przysłowiową flaszkę (jak jest mało) albo sam zawożę na skup złomu... Tyle. Niech mnie w .... no właśnie. Wymyślanie jakichś pierdół typu karty odpadów, sprawozdania, kasy online.... :D Rozumiem - ekologia! Ale jak Janusz jeden z drugim wylewają olej w trawę wiadrami to nikt im nic nie zrobi bo nie mają zarejestrowanej firmy, jak lakierują i pylą szpachlą to też nikt nie podjedzie, o paleniu w piecu oponami to już nie wspomnę.... Najlepiej doj****ć legalnym firmom - warsztatom bo to tutaj jest najwięcej złodziei (kasy on line), tutaj najbardziej syfią (sprawozdania, karty itp).... To wszystko to tylko po to by zalegalizować niebotyczną skalę zatrudnienia w sektorze budżetowym - chodzi o ilość urzędników.... żeby ktoś nie spytał po co oni tam są i po co ich aż tylu... PIP, PUP, ZUS, OŚ, INB, UG, UM, ..... ech.... Zajęli by się lewusami co robią na czarno i niszczą rynek a nie czepiali się legalnych warsztatów.... Tyle w temacie.

Ostatnio edytowano: 16-01 19 o 16:25
    dejot43 lubi to.
  13. kotoy

kotoy Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    104
    Miasto:
    Jabłonna Lacka
    Przyjdzie Pan z ochrony środowiska i zapyta gdzie ręce wycierasz, jak w papier to już wyprodukowałeś odpad, jak o dup... to zapyta gdzie ubrania pierzesz. Jak zechcą to i tak ukarzą.

14. leeroy15

leeroy15 Bywalec

Docenione treści:
    178
    Miasto:
    Ostrowiec
    Oblizuję... :D Już takie dwie były co żarówkę wykręciły.... :D Kamera w warsztacie to podstawa. Jak ktoś przekracza zdrowy rozsądek i swoje kompetencje to musi się liczyć z przykrymi konsekwencjami.... Kij ma zawsze dwa końce... :D

15. kotoy

kotoy Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    104
    Miasto:
    Jabłonna Lacka
    To muszę wytestować

16. leeroy15

leeroy15 Bywalec

Docenione treści:
    178
    Miasto:
    Ostrowiec
    Na czasie ;) i na temat

[video][/video]

Corel lubi to.
  17. Corel

Corel Uczestnik

Docenione treści:
    36
    Miasto:
    Świdnica
    No widzialem w telewizji, dobry kawałek :D

18. ethan

ethan Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Wrocław
    Teraz to już wgl nie wiem.... Zgłaszać czy nie...
    Jak zgłoszę to też na kontrolę mogą wpaść i na pewno czegoś się czepią... Jak nie to chyba dopiero jak ktoś mnie podp**rdoli...chyba...
    Jak wcześniej nie oddawałem odpadów, nie produkowałem to teraz muszę do rejestru się zgłaszać? Czy tylko na koniec roku sprawozdanie?

19. leeroy15

leeroy15 Bywalec

Docenione treści:
    178
    Miasto:
    Ostrowiec
    Odpowiem pewną anegdotą z mojego podwórka...
    W pewnej gminie po otworzeniu DG w wydz. Dział gosp a później w wydz. podatkowym złożyłem dokumenty, że prowadzę DG... Wydział podatkowy nałożył na mnie podatek. Typ z mojego podwórka (konkurencja) nie zgłosił nic do wydziału podatkowego tylko piętro niżej do wydziału Dział. Gosp. Na niego nie nałożyli podatku. Po jakimś czasie byłem w gminie i pytam panny dziewanny z wydziału podatkowego czy jest obowiązek zgłaszania firmy do wydziału podatkowego. Potwierdziła, że taki obowiązek jest i trzeba to zrobić w ciągu 7 dni od rozpoczęcia DG. Zapytałem czy mają możliwość sprawdzić kto założył DG a kto nie... Powiedziała, że oni się tym nie zajmują. Pytam dalej - macie przecież piętro niżej wydział DG i tam macie wszelkie dane podatników którzy otwierają lub otworzyli DG. Czy w związku z tym nie macie obiegu informacji pomiędzy wydziałami?? Tylko się do mnie uśmiechnęła i z politowaniem zapytała: To pan nie wie w jakim państwie żyjemy?? Odpowiedziałem jej, że już wiem i żeby mnie wykreśliła w takim razie z listy podatników. Powiedziała, że może to zrobić jak zamknę działalność ale i tak mnie mogą skontrolować bo już jestem na liście :D.... Powodzenia ;)

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. www.bdo.mos.gov.pl pierwsze logowanie

,
  2. czy warsztaty trzeba zgłaszać do bdo