• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Opel Zafira diesel 2.0_ nie odpala

Marshandka

Początkujący
Punktów
0
Cześć, proszę pomóżcie. Nie odpala Opel Zafira diesel. Jechałam 15 km na rezerwie. Zatankowałam olejem napedowym premium na stacji Orlen. Bez problemu dojechałam do domu. Na drugi dzień auto nie chciało odpalić. Odpaliło dopiero po wpuszczeniu plaka do filtra powietrza. 3 sekundy kręcenia i po 5 sekundach odpala. Po odpaleniu na plaka mogłam jeżdzić cały dzień. A na drugi dzien znowu to samo, czyli Zafira znowu nie odpala. Wymieniłam filtr paliwa na nowy i mimo to nadal nie odpala. Co robić? Co może być przyczyną? Jak temu zaradzić? Niestety wszyscy mechanicy w około są bezradni. Jesli to problem z układem paliwowym, to gdzie szukać tej usterki, skoro nie ma wycieków? Dziękuje za pomoc.

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
78
Miasto
Wołomin
BMW to nie mini cooper dwa inne światy ale dzięki
Automatyczne połączenie postów:

Co do wydatków to na waszym miejscu bardziej bym się zastanawiał bo regeneracja pompy to wartość waszej zafiry. Pozdrawiam

Marshandka

Początkujący
Punktów
0
Po 2 godzinach Zafira znowu gorzej odpalała. Mechanik powiedział, że to normalne i trzeba nią się troche przejechać i będzie już dobrze....jak powiedział tak zrobiliśmy i przejechaliśmy 50 km. Trochę pomęczyliśmy silnik. Mknęła super jak zawsze. Po nocy znowu nie odpaliła :) Zadzwoniliśmy do kolejnego innego mechanika...zmienił podkładki pod trawersami. Przenocował Zafire u siebie. Dzisiaj rano ładnie odpaliła. Zobaczymy jak dalej potoczy się historia jej odpalania.

Do góry Bottom