• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Wyświetlacz w oplu vectra.

Emis

Gaduła
Dołączył
7.01.2013
Postów
87
Punktów
1
Wiek
35
Witam. Mam problem i licze na pomoc:) w mojej viki z 96r. zle działa wyświetlacz. Ten który jest na środku deski rozdzielczej. To znaczy połowa wyświetlacza jest wogóle nie czytelna. I tu mam pytanie co może być przyczyną? Proszę o pomoc i z góry dzięki.
 

Marek_S

SuperMechanior
Dołączył
10.07.2012
Postów
15169
Punktów
1867
Miasto
Sląsk
mozesz posłac fotki rozebranego licznika ? , tak to nie potrafie wytlumaczyc .
 

Emis

Gaduła
Dołączył
7.01.2013
Postów
87
Punktów
1
Wiek
35
No niestety nie mam mozliwości wysłania fotki. Ale już chyba rozumiem o co Ci chodzi. Za chwile zabiore się za to i zobacze co znajde. Musze konczyc na dzis. Odezwe się jutro i napisze jak to wygląda. Narazie. Dzięki.
 

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Dołączył
29.11.2010
Postów
16291
Punktów
3343
Wiek
43
Miasto
PZ
ja zawsze wymieniałem ten wyświetlacz
 

Luku

Dekoder
Zweryfikowany Mechanik
Dołączył
13.11.2011
Postów
1576
Punktów
317
Wiek
35
Miasto
Nottingham
Ja tego TIDa wywaliłem i wstawiłem MIDa trochę zabawy jest ale przynajmniej pełen komputer.
Jeśli połowa jest nie czytelna padła taśma i naprawa nie opłacalna lepiej już kupić używkę na allegro i wymienić, bo raczej wątpię że ta część nie czytelna jest przez padniętą żarówkę.
 

Emis

Gaduła
Dołączył
7.01.2013
Postów
87
Punktów
1
Wiek
35
Witam wszystkich. Bawiłem się dziś z tym wyświetlaczem. Taśma padła. Znajomy poradził mi żebym spróbował przetrzeć ją spirytusem, i spróbować przykleić. Ale nawet nie próbowałem tego robić bo nie bardzo chce mi się wierzyć żeby to pomogło. Szybko załatwiłem sobie nowy i świeci wszystko tak jak powinno. Dzięki wszystkim za porady i pomoc. Pozdrawiam.
 

YaSIu

SuperMechanior
Dołączył
9.03.2011
Postów
287
Punktów
12
Miasto
Manchester, UK
Te taśmy się regeneruje - mam znajomego który to robi i bierze za tą robotę 60 zł - czy to działa?? Działa bo mi też reanimował ten wyświetlacz i śmiga ;)
 

Marek_S

SuperMechanior
Dołączył
10.07.2012
Postów
15169
Punktów
1867
Miasto
Sląsk
działa , najczęściej się lutuje , najpierw hot air odlutowuje a potem ponownie sie lutuje .
 

figus2

SuperMechanior
Dołączył
1.11.2012
Postów
133
Punktów
5
Miasto
Ryki
Działa, działa. Już niejeden naprawiłem i narazie nie było reklamacji
 
Do góry Bottom