1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

1.9 tdi obrócona panewka. Co dalej?

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika Marcin312, 6-01 19.

1. kotoy

kotoy Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    104
    Miasto:
    Jabłonna Lacka
    No to chyba na + do rachunku, co? Sam policzył że wymiana słupka 4k, a wiadomo ile pln dolatuje w gadżetach typu śrubki i uszczelki. Chyba że ma być tanio i zrobi Mietek w stodole na starych śrubach, czerwonym silikonie to wtedy ok. Jak ktoś ma pojęcie to jest świadomy ile kosztuje przekładka silnika czy remont. Z mojej strony życzę powodzenia.

XMARIO lubi to.
  2. XMARIO

XMARIO Gaduła

Docenione treści:
    641
    Miasto:
    Mazowieckie
    Wystarczy poinformować klienta, że koszty remontu auta mogą grubo przekroczyć 10koła.
    Zawiech półosie zderzak chłodnice klima głowica pompki szlify turbo egieery, jeszcze trafi się automat to kolejne godziny roboty.
    Te wyceny winetoo są ze stodoły i pasują do golfaIII. (pompki nie pąpki winetoo)
    Ja, doradziłbym klientowi wymiane słupka i w 4/5tyś można grata uruchomić. Przecież goły słupek łatwo zweryfikować.

Takie Tip-Top może wyjść 15koła.

Ostatnio edytowano: 9-01 19
    logan124 lubi to.
  3. Jarzi

Jarzi SuperMechanior

Docenione treści:
    588
    Miasto:
    Kaczory
    Ja bym go jeszcze pomalował całego bo pewnie lakier też już nie idealny i zmienił tapicerki w środku na nowe. Kto to widział zostawiać tak zużyte wnętrze i lakier przy nowym silniku.

4. XMARIO

XMARIO Gaduła

Docenione treści:
    641
    Miasto:
    Mazowieckie
    Teraz w modzie oklejanie na mat.

logan124 lubi to.
  5. winetoo

winetoo Gaduła

Docenione treści:
    428
    Miasto:
    Radom
    Ze stodoły powiadasz, a ja tobie powiadam żebyś najpierw myślał a dopiero pisał bo takie brednie wypisujesz że zerznąć się można ze śmiechu jak się to czyta. P.S. ten logan to bardzo cię musi kochać. Co do (pąpek) to fakt, przepraszam jeśli nie mogłeś połapać o co chodzi, oczywiście że piszę się (pompki), niestety nigdy w szkole nie byłem "prymasem":D i stąd błendy ortodoksyjne:D.

toomii76 i dejot43 lubią to.
  6. Jarzi

Jarzi SuperMechanior

Docenione treści:
    588
    Miasto:
    Kaczory
    Błędy*

7. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    2 409
    Miasto:
    turek
    kurła, forum ortoterrorystów się tu zrobiło. :bored:

8. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    875
    Miasto:
    Olsztyn
    Dzięki Ci Panie za takie tematy :D można sobie humor poprawić na wieczór :D

9. Marcin312

Marcin312 Nowy

Docenione treści:
    3
    No jeżeli niektórzy tu tak doradzają to współczuje tym co się kompletnie nie znają i wchodzą na to forum żeby dostać jakąś mądrą radę bo mogą zawału dostać jak ktoś im wyskoczy,że musisz władować w auto 10.000zł.
    Już ktoś kto się zna mi napisał,że jak pokombinuję to się w 2000zł zmieszczę z zamianą słupka bo asz jest od groma na rynku. Kilka osób już mi napisało ,że graty z buk podejdą pod asz lub blt bo te silniki się różnią jedynie pompowtryskami i turbiną.
    Sam mechanik mi znalazł silnik z gwarancją (podobno taki jak jest w moim aucie za 2500zł ) z wymianą i nowym rozrządem wycenił całość na 4000zł ale ja chciałbym to zrobić taniej. Poza tym jakoś mu nie ufam.
    Nie potrzebuje nowego silnika bo nie będę tym jeździć 10 lat.
    Pozdrawiam

10. winetoo

winetoo Gaduła

Docenione treści:
    428
    Miasto:
    Radom
    Kolego jeśli masz do mnie obiekcje odnośnie wyceny to powiem tak, ta wycena to najgorszy scenariusz, lepiej być na to przygotowanym ale po sekcji zwłok okaże się co i ile, być może i za 2000- 3000zł da się to obskoczyć, nie wiem, nie jestem wróżem.

Ale super Mario Bros obskoczy to za 15k on wie co w trawie piszczy.

11. dejot43

Docenione treści:
    875
    Miasto:
    Olsztyn
    Większość TDI to śmietniki, staram się nie brać tego na warsztat, a znalezienie używki w dobrym stanie graniczy z cudem...

winetoo lubi to.
  12. Jarzi

Jarzi SuperMechanior

Docenione treści:
    588
    Miasto:
    Kaczory
    Dlatego ja wolę być mechanikiem, a nie wymieniaczem. Przy autach powyżej 5lat, używany silnik to zawsze ryzyko. No chyba, że naprawdę nie ma innej opcji to trzeba zakładać. Ostatnio robiłem 2.4 w voyagerze i trzeba było dać drugi słupek bo nie było co zbierać po sekcji zwłok.

Do autora.
    Znajdź kumatego mechanika, silnik na stojak i sekcja zwłok. Zweryfikować czy można ratować czy nie.

Naprawa zawsze wychodzi drożej, ale zrobiona fachowo posłuży długo.

winetoo lubi to.
  13. dejot43

Docenione treści:
    875
    Miasto:
    Olsztyn
    amen.

14. kotoy

kotoy Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    104
    Miasto:
    Jabłonna Lacka
    Wymiana silnika z gratami 1500zł Ha Ha

15. pawcar

pawcar Bywalec

Docenione treści:
    134
    Miasto:
    Bristol
    Nie róbmy jaj z pogrzebu.

1000~ 1500 za samą przekładkę słupka + cena słupka . Pisał, że rozrząd dobry więc odpada kupno. Gniazda pompek sprawdzisz na słupku czy są ok, dochodzą nowe uszczelki pompek, uszczelniacze i komplet uszczelek pod kolektory pewnie. Reszta ze starego grata i tyle.

Uszczelki pewnie z 500 cebulionów +1500 netto robota jak nic + słupek 1500 ? 2000 ? to daje 3500-4000 k .

Za tę kasę weryfikuje się stary silnik i zapewne wymienia w najgorszym wypadku wał + korbowód + panewki naturalnie komplet korby + wał.

winetoo lubi to.