• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Brak zapłonu, brak zaplonu - Espace IV

Dołączył
1.02.2025
Postów
34
Punktów
1
Przeglądnąłem kable zasilające do UCH. Nie znalazłem błędu.
Udało mi się odczytać takie błędy.
więcej bez zapłonu nie odczytam.
DF029 Electric steering lock. Permanent. Błąd nie da się skasować.
DF060 +12V Accesories realy control. Intermittent. Błąd się skasował i nie wrócił.
DF055 Card prezent switch circuit.
Intermittent. Błąd się skasował i nie wrócił.
Co myślicie?
 

zahyr

Bywalec
Dołączył
13.11.2012
Postów
50
Punktów
14
Rygiel walnięty - pytałem jaki emulator założyłeś, bo jest kilka rodzajów...
 

zahyr

Bywalec
Dołączył
13.11.2012
Postów
50
Punktów
14
Switche w emulatorze odpowiednio skonfigurowane?
 

slaweuszek

Zweryfikowany Mechanik
Dołączył
10.04.2018
Postów
2299
Porady
4
Punktów
487
Wiek
51
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Rygiel musi być WYCZYSZCZONY lub nowy. Zasilanie przeważnie gnije przy UPC. Ale jeśli to nie wina rygla, to będziesz w plecy.
 
Dołączył
1.02.2025
Postów
34
Punktów
1
Dzisiaj odkryłem dodatkową nieprawidłowość. Wcześniej tego nie widziałem bo akumulator wyciągałem z auta. Okazuje się że akumulator sam się rozładował w przeciągu doby z 12.5V do 0.5V. Akumulator jest markowy i ma pół roku. Był ładowany więc zdecydowanie wykluczam aby problem tkwił właśnie w nim.
Być może to też jest mój problem od początku i to zabija zapłon.
tylko jak teraz znaleźć źródło rozładowywania.
 
Dołączył
1.02.2025
Postów
34
Punktów
1
Tak też zrobię. Wstępnie widzę że będzie problem w skrzynce lub odpływach bezpieczników w komorze silnika. Tak na szybko to wygląda jakby zasilanie tej skrzynki brało 6A. Dlatego tak doi baterie. No nic w wolnej chwili i sprzyjającej pogodzie biorę się za sprawdzanie co tyle prądu pobiera. Dam znać jak coś znajdę.

Czy mogę prosić rozpiskę bezpieczników? Mile widziane również schematy.
Ułatwi mi to kopanie w kablach.

Znalazłem winowajcę poboru prądu. Przekaźnik świec żarowych pobiera ponad 5 A. Może ktoś udostępnić schemat? Czy on może być przyczyną blokady zapłonu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dołączył
1.02.2025
Postów
34
Punktów
1
Tak jestem pewny cały czas jest prąd na ten przekaźnik w okolicach 5A. Po wypięciu z wtyczki 0A. Tak zaniki działają ale sprawdzałem zawsze jak wrzuciłem akumulator po ładowaniu. Po zostawieniu na całą noc już nie działały akumulator 3 V
Pomiar na zdjęciu
 

Załączniki

  • IMG_3658.jpeg
    IMG_3658.jpeg
    1,9 MB · Wyświetleń: 12
Dołączył
1.02.2025
Postów
34
Punktów
1
Czy ten przekaźnik lub układ elektryczny tego przekaźnika bo może świece lub kable a wcale nie przekaźnik mogły zabić zapłon?
Tak Pangla masz rację ale do tego że coś rozładowuje baterie doszedłem po czasie ;)
 

Załączniki

  • IMG_3659.jpeg
    IMG_3659.jpeg
    2,3 MB · Wyświetleń: 1

Alpari

SuperMechanior
Dołączył
28.06.2017
Postów
349
Punktów
149
Wiek
50
Miasto
Dąbrowa Górnicza
WWW
alpari.auto.pl
Tu masz schematy. Daj znać jak sobie skopiujesz to usunę z dysku google (deficyt miejsca).
VISU Espace
Co do emulatora to jeśli masz z nim problem to zadzwoń do nich. Stosowałem od nich te emulatory oraz inne immo i nie było żadnych problemów.
 
Dołączył
1.02.2025
Postów
34
Punktów
1
Dziękuję za podesłane pliki.
Znalazłem winowajcę poboru prądu.
jedna ze świec jest problemem po zdjęci kabla wszystko wraca do normy. Pobór spada do 0,1A. Niestety to nie rozwiązało problemów z brakiem zapłonu.


Witam wszystkich,
Chyba nadszedł moment żeby powiedzieć dość i pożegnać się z Espacem. Nie będę już inwestował w naprawę nie mając pewności że to pomoże. Inwestycja w lawetę elektryka samochodowego to kolejne tysiące a auto ma już swoje lata i mankamenty. Wziąłem sobie za punkt honoru naprawę ale niestety nic udało się. Za dużo czasu poświęciłem, wiele rzeczy zrobiłem kompletnie bez efektu. Podsumowując. Znalazłem pozerce prądu, który rozładowywał akumulator. Była to jedna ze świec. Auto po wymianie uszczelki pod głowicą straciło zapłon. Kompletnie dla mnie nie zrozumiałe. Poszedłem za tropami z forum. Zacząłem od sprawdzenia wszystkich bezpieczników i przekaźników, a w espasie jest ich 3 skrzynki. Wszystko wygląda dobrze. Rozprułem deskę rozdzielczą i dostałem się do rygla kierownicy. Ani emulator ani blokada z wyczyszczoną pamięciom nic nie zmieniła. Wymontowałem czytnik karty poprawiłem języczki od mikrostykow. Wymieniłem baterie w pilocie i dalej bez efektu. Rozprułem trochę kabli do komputera i też nic nie znalazłem. Poprawiłem kable masowe przy karoserii oraz klemy przy akumulatorze. Nic to nie dało. Zostało wymienić komputer i czytnik kart ale nie mam wiary że to pomoże. Być może ktoś na forum mógłby mi to pożyczyć na test? Gdyby się okazało że pomogło ty bym odkupił. Niestety w diagnostyce nie pomaga brak możliwości diagnostyki przez OBDII. Bez zspolonu się nie połączę. Wkładając kartę dioda imo świeci ciągłym światłem. Działa oświetlenie zew i wew oraz centralny zamek oraz elek szyby. Nie działa zapłon, radio, kierunki, deska rozdzielcza martwą, hamulec ręczny.
 

Ursusraketa

Zweryfikowany Mechanik
Dołączył
20.09.2018
Postów
519
Porady
1
Punktów
138
Pewnie świeca działa ,a pozostałe świece są nie sprawne . Jaką oporność mają ?
 

zahyr

Bywalec
Dołączył
13.11.2012
Postów
50
Punktów
14
Ehh tak to nie naprawisz tego auta. Miałeś kilka razy pisane w temacie co zrobić, co sprawdzić a puszczasz to bokiem.
Napisz skąd jesteś , może ktoś z wiedzą i sprzętem podjedzie i odpali te auto.
 
Do góry Bottom