1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Renault laguna 2005 kombi umarły szyby kier+pasażer

Dyskusja w 'Elektronika pojazdowa' rozpoczęta przez użytkownika Markson43, 18-08 18.

1. xyxy

xyxy Nowy

Docenione treści:
    1
    Jest przekaznik na plytce?

Uriel78 lubi to.
  2. Markson43

Markson43 Bywalec

Docenione treści:
    50
    Miasto:
    Rzeszów
    Jest....Przekażnik ale interesuje mnie pin wtyki 1 i 2 bo tam ma wchodzić sygnał 1-podnoszenie 2 -opuszczanie. 3 i 4 to Zasilanie 12V a 5 Pusty . 6 podobno domykanie szyby.
    Jeszcze pomierzę czy idzie tam sterowniczy plus czy minus.Bo wczoraj mierzyłem ale tylko w jedną stronę.

Mierzyłem przy odpiętym module i na PIN 1 idzie -12V obojętnie czy dam góra czy dół przełacznik i na PIN 2 to samo idzie -12V .ALE JEST PROBLEM BO TE NAPIĘCIA IDĄ PO PRZEŁACZNIKU KTÓRY SŁUŻY DO SZYBY PASAŻERA! TEN OD KIEROWCY NIE PODAJE NIC.
    Przy zapiętym module napięcie spada na 10V jakby moduł go obciążał lub coś takiego.
    Coś tu jest namieszane albo ja nie kumam.
    Ale się zdziwiłem że próbówka 1.2V zaświeciła na sterowaniu na ten moduł.

Tu jakby widać że moduł uszkodzony ale dlaczego inny przycisk daje sterowanie na ten moduł.
    Pomijam już że przycisk daje stopniowo czyli ma dwie pozycje w każdą strone ale tu już się nie rozpisywałem bo sam się pogubiłem kiedy i co...:)

Ostatnio edytowano: 19-08 18
  3. robercik1974

robercik1974 Uczestnik

Docenione treści:
    61
    Zmierz ale moga byc zimne lity na przekazniku

4. Markson43

Markson43 Bywalec

Docenione treści:
    50
    Miasto:
    Rzeszów
    Zimne luty to nie problem....moduł rozbiorę bez problemu ale pasuje wiedzieć czy jest po co go rozbebeszać :)

Clip nic złego nie widzi...tu się dziwię też.A szyby nie działają.Ale mi diagnoza.

5. Nowy k123

Nowy k123 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mińskp
    Rozbierz go i zobaczysz.

6. chudson

chudson Bywalec

Docenione treści:
    124
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    jeśli rozbierałeś przyciski to (przynajmniej w megance ) można je złożyć do góry nogami i wtedy przycisk kierowcy działa na drzwi pasażera i odwrotnie ( a do tego w dół zamyka a w górę otwiera szybę )

Co ciekawe laguny po lifcie nie mają już tych modułów w drzwiach, jest gdzieś pod deską centralny .

Markson43 lubi to.
  7. Markson43

Markson43 Bywalec

Docenione treści:
    50
    Miasto:
    Rzeszów
    No to moja ma moduły jak widać na zdjęciach.A co do przycisków to tych nie rozbierałem a czy ktoś rozbierał to nie wiem...zobaczę czy było majstrowane.A może z jakiegoś Anglika....
    Chudson......masz rację ktoś wsadził inny przełacznik bo wyłamane są takie prowadnice które uniemożliwiają wsadzenie gdzie indziej i ma kolor popielaty a widzę że mają być czarne..On na pewno nie jest oryginalny z tej manetki.
    Kwalifikuje się do wymiany na pewno.
    Ale jak pisałem wcześniej przekładałem z Scenika 2005r. i efekt ten sam.

Widzę że te panele są różne czyli różne kolory przełaczników.

A i przełacznik do tylnych szyb też jest inny bo ma wyłamane te plastiki uniemożliwiające wsadzenie w inne miejsce ale działa!

Jutro spróbuję kupić choć jeden moduł szyb i zobaczymy.Może i kupię całą manetkę przełączników.

8. Markson43

Markson43 Bywalec

Docenione treści:
    50
    Miasto:
    Rzeszów
    Wysyłam obydwa moduły szyb do naprawy 7o zł za szt.
    Sterowanie idzie na moduły na 1 i 2 pin więc szkoda dalej szukać.
    Tylko manetka przełaczników szyb odwrotnie działa co do kierowcy i pasażera ale widać że ktoś wsadził inny przełacznik.

9. chudson

chudson Bywalec

Docenione treści:
    124
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    Dziwne ,że do meganek są nowe zamienniki w cenach około 70zł a do laguny nie.

10. Markson43

Markson43 Bywalec

Docenione treści:
    50
    Miasto:
    Rzeszów
    Problem rozwiązany....uszkodzone dwa moduły.
    Po zamontowaniu szyby dostały nowe życie.
    A co odwrotności działania szyb to przełacznik jest niewiadomego pochodzenia i tak było przed usterką.Wymiana na taki jak ma być i działa.
    Aha i pragnę przeprosić bo pomyliłem nazwy! to nie Laguna tylko Meganka.