1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Wymiana uszczelki glowicy

Dyskusja w 'Silniki benzynowe' rozpoczęta przez użytkownika jez04, 12-02 20.

1. Regaciarz

Regaciarz Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    115
    Miasto:
    Wasilków
    Ten co robiłem też nie brał oleju ( pewnie brał, ale akceptowalne ilości), po wymianie uszczelniaczy zaczął dymić i żłopać olej litrami.
    Wybór należy do Ciebie, najwyżej jeszcze raz rozbierzesz ;)

adam89 i Grzegorz.Józefów lubią to.
  2. jez04

jez04 Nowy

Docenione treści:
    1
    Wolabym nie powtarzac tej roboty, ponadto:lepsze wrogiem dobrego

3. Grzegorz.Józefów

Grzegorz.Józefów Bywalec

Docenione treści:
    159
    Miasto:
    Józefów
    Tak jak Regaciarz napisał też się zdziwiłem jak u klienta zrobiłem samą głowicę po kolizji i wcześniej nie było kłopotu z braniem oleju, i najlepsze że po ponownym zdjęciu głowicy i sprawdzeniu pierścieni nie wyglądały na zużyte to samochodem nie dało się poruszać po drogach publicznych tak dymił. Po wymianie pierścieni jak ręką odjął. Ale decyzja należy do grzebiącego w silniku. W sumie 3 razy robota i 3 uszczelki tyle mnie nauka kosztowała ...

4. jez04

jez04 Nowy

Docenione treści:
    1
    No tak sluszna sugestia, natomiast od razu powinienem chyba zrobic panewki korowodów.

Ostatnio edytowano: 13-02 20
  5. pawcar

pawcar Gaduła

Docenione treści:
    501
    Miasto:
    Manchester
    Tak, cały silnik rozbierz w drobny mak... ile on jest warty 1000 zł ?

6. jez04

jez04 Nowy

Docenione treści:
    1
    I tu znow pytanie. Rozumiem, że wymiana panewek oczywiscie na nominale, nowe śruby itd. Czy wymiana pierscieni bez honowania tulei ma sens?I dalej czy powstaly, konkretny - moim zdaniem, wyraźnie wyczuwalny i chropowaty nagar na gorze tulei to norma, czy właśnie efekt przepuszczania pierscieni, stąd spala sie pewna ilość oleju, czy też to efekt spalania w cylindrze lubryfikantu, który mam założony do instalacji lpg w silniku, ma on za zadanie nawilżać gniazda zaworowe glowicy. To tez przecież pewien olej.

lisek171 lubi to.
  7. Radmor

Radmor Gaduła

Docenione treści:
    288
    ...więc układ tłok-pierścienie -cylinder jest w porządku .Są sytuacje gdzie nie ma konieczności szlifowania gładzi cylindrów aby założyć nowe pierścienie a tylko wówczas kiedy jest w dobrym stanie ,nie jest nadmiernie zużyta .Nagar w górnej części cylindra jest normą eksploatacyjną szczególnie dla leciwych silników ..ale też świadczy to o pierścieniach .

8. jez04

jez04 Nowy

Docenione treści:
    1
    Czyli ostatecznie jak wymienić owe pierścienie i panewki czy nie? Bardzo proszę o wsparcie w decyzji, bo wiem, że skoro tyle mam już rozgrzebane, to może grzechem byłoby nie zaglądnąć bardziej w głąb, ale tez nie chciałbym przedobrzyć. Jakoś zgasił mnie jeden z postów, że po wymianie pierścieni może dopiero być gorzej - zacząć dymić etc. No i te panewki, czy ich ruszenie i założenie nowych, nie zaszkodzi wałowi korbowemu. Chodzi mi o to, że samochód rzeczywiście będąc już leciwym, ale naprawdę fajnym i jeszcze do rzeczy, ową wymianą bardziej się "nie zmęczy". Tak myślę, czy czasem nadmierne "szukanie dziury w całym" zamiast polepszyć, nie pogorszy sprawy.

9. Radmor

Radmor Gaduła

Docenione treści:
    288
    Jak było dobrze--to nie ruszaj . W końcu nie jest to Ferrari ani ołtarz Wita Stwosza .Pieniądze zawsze zdążysz wydać na inne rzeczy .Zalej olej dobrej jakości i ciesz się zjazdy .;)

10. Devias

Devias Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Również miałem taki przypadek, tyle w Astrze G 8v benzyna, wypaliło zawór i w momencie jak pytałem czy bierze olej powiedzieli, że praktycznie nic od wymiany do wymiany.. po ściągnięciu głowicy tłoki ładne czyste, luzu pod ręką praktycznie nic, gładź cylindra ładna, no to głowicę zrobili na gotowo, poskładałem za kilka dni, przyjeżdża kobietka z mężem, że samochód bierze 3L oleju na trasę 60km :eek: i później wszedłem w dyskusję i faktycznie kobietka powiedziała, że nic oleju nie bierze, ale za plecami mąż dolewał od wymiany do wymiany (ok. 10-12 tyś km) 4 bańki oleju 4.5L, no ale ona tego nie widziała :D od tamtej pory gdy tylko ściągam głowicę i wymieniają uszczelniacze zawsze mierzę blok i wyciągam tłok aby zobaczyć w jakim stanie są pierścienie.

11. Grzegorz.Józefów

Grzegorz.Józefów Bywalec

Docenione treści:
    159
    Miasto:
    Józefów
    Ja też wyjąłem tłok i sprawdziłem pierścienie i nie było widać zużycia, książkowe szczeliny zamków a mimo to wp...olej że kolektor wydechowy pływał w środku w oleju. Po wymianie na nowe jak ręką odjął.

12. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 726
    Miasto:
    PZ
    Dołu lepiej jest nie ruszać bo silnik w trakcie swojego życia równomiernie się zużywa, w cylindrach następuje owalizacja czyli cylindry nie są okrągłe tylko owalne i założenie nowych pierścieni tłokowych może spowodować że nowe pierścienie nie będą dolegać do gładzi cylindrów tak jak stare pierścienie i stąd może się pojawić zwiększone zużycie oleju, a co do panewek to też na dwoje babka wróżyła bo są panewki korbowodowe które mechanicy wymieniają bo jest łatwo ale są też panewki główne których nie jest tak łatwo wymienić a one też się zużywają i jeśli wymienisz panewki korbowodowe a główne zostawisz stare to może się zdarzyć tak że uszczelnisz powierzchnie między panewkami korbowodowymi a wałem a między panewkami głównymi i wałem zostaną luzy i nimi może uciekać ciśnienie oleju bo olej będzie sobie wypływać tam gdzie będzie miał łatwiej. Ogólnie to ci powiem że ta naprawa za którą się zabrałeś to nie jest kosmetyka tylko poważna sprawa... Nikt tu ci nie powie na 100% że będzie dobrze jeśli nie ruszysz dołu lub jeśli go ruszysz bo takie naprawy się wykonuje na warsztacie gdzie mają doświadczenie, odpowiednie narzędzia i literaturę no a jeśli chcesz mieć silnik igłę to go wyjmujesz i zawozisz do firmy która zajmuje się naprawami głównymi. Moim zdaniem złóż górę i tyle

Muminek lubi to.
  13. jez04

jez04 Nowy

Docenione treści:
    1
    Podjalem decyzje-zakladam górę i będę używał auta, zobaczymy co będzie z silnikim dalej. Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi i cierpliwość. Pozdrawiam

14. Radmor

Radmor Gaduła

Docenione treści:
    288
    Uważam że podjąłeś dobra decyzję ...w każdym razie daj znać jak jest w praktyce gdy będziesz już jeżdził .

15. jez04

jez04 Nowy

Docenione treści:
    1
    Odezwę się i powiem co i jak. Jeszcze raz dzięki

16. arni_poznań

Docenione treści:
    1 726
    Miasto:
    PZ
    To jest tak jak z grzebaniem w nosie, niby człowiek chce sobie poprawić i polepszyć wyciągając babola ale czasami zacznie lecieć krew ...:rolleyes:

Vicia lubi to.
  17. Vicia

Vicia Gaduła

Docenione treści:
    353
    Miasto:
    Centrum Kraju
    ale przyrownaleś...:D

18. arni_poznań

Docenione treści:
    1 726