1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Płukanie ropą silnika TDI z pompowtryskiwaczami

Dyskusja w 'Płyny, oleje, kosmetyki samochodowe' rozpoczęta przez użytkownika Tombak23, 9-09 18.

1. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    52
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Oglądałem ostatnio na YT filmik,płukanie silnika samą ropą,15 min na wolnych,czy przytarło panewki? No oczywiście,testujący nie polecał tej metody,rozebrał dół.

2. scyzoryk

scyzoryk Bywalec

Docenione treści:
    146
    Miasto:
    Grajewo
    Tutaj Chris płucze silnik robi też to w swoim Volvo. Ja osobiście bałbym się płukać na PD silnika tam i bez ropy walek sie wyciera.

Fakt ropa fajnie wszystko plucze olej po zabiegu jest jakiś czas czysty mam na mysli diesla

3. świerszcz.uk

świerszcz.uk Początkujący

Docenione treści:
    4
    Ja 1.9Tdi BKC co ok 3 wymianę płukam ropa jak do tej pory nic się nie stało a auto ma ok 400tys
    2.2cdi to samo a ma nalatane 300tys
    1.6crdi to samo przebieg 150tys
    Fiat panda 1.2 tak samo płukanie ropa przebieg ok 220tys
    Ja wlewam ok 0.5L nafty (bo jak każdy wie główny składnik każdej płukanki to w 80% jest nafta) chodzi 15min na wolnych, zlewamy później leje sama ropę, znowu na wolnych ok 10min zlewamy czekam aż wszystko ścieknie.
    Następnie odpowiedni olej z MoS2 (w proszku) lub CeraTec lub K2 Militec
    Na obecną chwilę każde z aut ma się dobrze nic im nie jest jeżdżą, plusem dodatnim jest to że nawet w dieslu przez ok 1tys km olej jest dalej czysty co oznacza że ropa zebrała cały bród z silnika bo jak wiadomo olej robi się czarny ponieważ wchłania zanieczyszczenia jak gąbka, jeżeli nie ma zanieczyszczeń nie ma co zabrudzić świeżego oleju.
    No i do paliwa dodaje olej 2T polsyntetyk ok 250ml na bak
    I to w ON jak i w Pb wszystko ma się dobrze nie ma problemów z wtryskami pompami kopceniem i innymi zjawiskami tego typu.

4. Marco40

Marco40 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Chojnice
    lubię gościa jest wporzo:troll:

5. Przemek1602

Przemek1602 Początkujący

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Świdnica
    Również polecam ceratec, co prawda w benzynie ale działa, od jakiegoś czasu też płucze samą naftą, efekt taki sam jak płukanką tylko 6x taniej ;D