• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Skoda felicia 1.3MPI ubywa płynu przybywa oleju

Damiano94

Początkujący
Dołączył
7.04.2022
Postów
22
Punktów
-1
Witam,
Pacjent Skoda felicia 1.3 MPI 68KM. Jakiś miesiąc temu wymieniłem olej i filtr oleju. Był już na to czas. Olej stary był normalnie czarny wcześniej ani go nie ubywało ani nie przybywało. Jeżeli chodzi o płyn to ubywało go, ciężko powiedzieć w jakim tempie, test co2 zawsze wychodził negatywny. W zbiorniku na płyn od dawna był czarny osad.
Na drugi dzień po wymianie oleju sprawdziłem poziom i było ok. Po jakiś dwóch tygodniach znowu sprawdziłem poziom oleju, było ponad max i taki kolor kawa z mlekiem, na bagnecie dało się zauważyć takie coś białego. Płynu przez te dwa tygodnie ubyło znacznie więcej niż wcześniej.
I tak przez parę dni sprawdzałem i dolewałem płynu ( jakieś 0,5-0,7l na 50 km) i oleju przez ten czas przybywało.
Tydzień temu spuściłem olej (a może to już był płyn i olej w stosunku 1:1 :D) i zalałem nowy. Praktycznie po kilkunastu km z powrotem zrobił się o kolorze kawy z mlekiem. Jeżdżę z popuszczonym korkiem od płynu ale tak samo ubywa płynu a przybywa oleju.
I teraz pytanie, miałem robić uszczelkę pod głowicą, ewentualnie podkładki pod tulejami, jednak podejrzewam że mogła pęknąć jedna z 3 rzeczy, głowica, blok, tuleja. Bo chyba to jedna z tych 5 rzeczy?
 

nanab

SuperMechanior
Dołączył
25.09.2020
Postów
1710
Punktów
479
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz
mm czy pół mm będzie się różnić jak pod trochę innym kątem włożysz bagnet, sprawdzisz kila sekund prędzej abo później, będziesz trzymał pół sekundy krócej albo dłużej włożony bagnet albo jak wiatr zawieje.
 

Damiano94

Początkujący
Dołączył
7.04.2022
Postów
22
Punktów
-1
Na razie mniej więcej się utrzymuje i płyn i olej.
Prawdopodobnie w ten weekend zabiorę się za upg, pytanie jeszcze może głupie, czy jak wyciągnę tłok z tulei to pierścienie mogą pęknąć? Lub przy wkładaniu tłoka do tulei?
 

Piotr_Ł

SuperMechanior
Dołączył
23.02.2018
Postów
206
Punktów
45
Miasto
Lublin
Po co chcesz wyjmować tłok z tuleji? Rozepnij korbę i wyciągaj cały tłok z tuleją, potem czyszczenie, pierścionek i skladamy
 

Damiano94

Początkujący
Dołączył
7.04.2022
Postów
22
Punktów
-1
Witam,
Nie dałem znać ale podjąłem się wtedy samodzielnej wymiany upg. Minęło ponad pół roku i wygląda że wszystko jest ok, poziom oleju i poziom płynu się utrzymuje, płynu musiałem dolać tylko raz z pół szklanki. Na miesiąc robię do 1000km, auto ani dnia nie odpoczywa. Uszczelkę dałem elringa. Silnik suchutki. Głowica była planowana, zawory docierane, wymienione uszczelniacze, koszt 200zł. Ogółem wszystko wyszło nie całe 1000zł, ale wymieniona każda uszczelka i nie tylko. Tulei nie ruszałem. Wystawanie tulei ponad blok sprawdzałem i było w normie na szczęście. Na pierwszym zdjęciu widać jak płyn wycieka, kapało jak z nieszczelnego kranu.
Jedyny zgrzyt, wstyd się przyznać, zapomniałem włożyć popychacze przed zakręceniem głowicy. Na szczęście jakoś się udało je później włożyć przesuwając dźwigienki raz w lewo raz w prawo (trzeba było odkręcić te śruby co trzymają dźwigienki przy głowicy).
IMG_20220422_100128194.jpg
IMG_20220422_132822113.jpg
IMG_20220423_172853008.jpg
IMG_20220425_205707696.jpg
IMG_20220426_174305690.jpg
IMG_20220427_141621020.jpg
 
Do góry Bottom