1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Kto miał do czynienia z firmą AVANTI

Dyskusja w 'Pogaduszki warsztatowe' rozpoczęta przez użytkownika ludo44, 25-06 14.

1. zbylu

zbylu Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    woj.pomorskie
    Kolega z sąsiedniego warsztatu regenerował u nich (Avanti Kielce) koło od Opla Vivaro - padło po 20 tyś. km.
    Ja regenerowałem u nich Koło dwumasowe od Mazdy 6 , gwarancja 12 miesięcy , koło rozsypało się w 2 miesiące po gwarancji.

2. Autoelektronika

Autoelektronika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    513
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    mozna zregenerowac alternator,rozrusznik,wtryskiwacze a nawet turbine itd bo sa do tego czesci zamienne,ale sorry,nie koło dwumasowe,sami sobie strzelacie w kolana bo pozniej trzeba wyciagac za friko jak klient sam nie zawiezie sobie do regeneracji.
    Z tymi maglownicami to tez 3 swiaty i sliski temat.
    Ja juz zmadrzałem,jak jakas regeneracja to mowie klientowi ze niewiem gdzie regeneruja takie rzeczy ze musi sobie sam szukać,inaczej nie przyjmuje zlecenie.Mało mi problemów z idiotami na codzien.

hamer lubi to.
  3. Masakra

Masakra Uczestnik

Docenione treści:
    17
    Avanti śmiech na sali :) regenerowane sprzeglo w volvo bodajze s60 padło po cudownych 4 tygodniach a gwarancja to fikcja powiedzieli ze źle użytkowane naszczescie klient regenerował :) i placil 2 razy za robote.

4. marewel

marewel Początkujący

Docenione treści:
    1
    Avanti lublin jak 2 magle regenerowałem,obydwa po roku przeciekają.

5. Giemza

Giemza Uczestnik

Docenione treści:
    95
    Miasto:
    Lublin
    Mógłbyś się ździwić jak to jest tam robione :) widziałem na własne oczy :) masakra.... film na youtube jest piękny i kolorowy że powiedziałbyś 'ale dobrze robią' a rzeczywiście jest totalna lipa...

6. marewel

marewel Początkujący

Docenione treści:
    1
    Masz może namiary na normalniejszą firmę?

7. rafala

rafala Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    kielce
    Firma AVANTI (w Kielcach) to jedni wielcy OSZUŚCI! Regenerowałem u nich koło do vectry c trzy razy byłem u nich z wymianą koła i żadne się nie nadawało straciłem kupę kasy i czasu przez nich, ale teraz zajmie się nimi Rzecznik Praw Konsumenta i Sąd. Z dziadami nie trzeba się cackać bo żerują na ludziach.
    Omijajcie tych OSZUSTÓW i DZIADÓW z daleka. Taka jest moja rada - regeneracja u nich to FIKCJA!

8. arko19

arko19 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    brzeg
    Witam. UWAGA OSZUŚCI odradzam firme Avanti z Kielc wysłałem przekładnie do zregenerowania głównie wyciek od strony kolumny kierowniczej. Zapłaciłem 450 zł z przesyłką niewiele jak za regeneracje ale jak za umycie i pomalowanie to rozbój. Nawet nie umyli dobrze bo brud na uszczelnieniu górnym zastanowił mnie od razu moje podejżenia były słuszne przekladnia jak ciekla tak cieknie nie ruszyli tego, nawet durnych oringów pod czujnikiem ciśnienieowym nie wymieniliprzykręcanym na dwie śrubki. Jestem w stanie zaakceptowac błąd w sztuce ale brać pieniądze za coś czego się nie zrobiło to oszustwo.

9. safek1

safek1 Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    CWA
    To i ja się wypowiem na ten temat,miałem okazję być na szkoleniu z budowy,naprawy i diagnozowaniu usterek związanych z kołami dwumasowymi prowadzonych przez inżynierów firmy LUK.Oczywiście był poruszony problem regeneracji i tu wszystkich zamurowało.Przedstawiono nam dwa zregenerowane dwumasy w dwu losowo wybranych firmach u nas w kraju,w obu przypadkach pic polegał na dołożeniu kawałków sprężyn aby zminimalizować luz.Nie dość tego jak wstawiono obydwa koła na stanowiska diagnostyczne,okazało się że zamiast tłumić wibracje to w pewnym zakresie obrotów potęgowały wibrację.Natępny aspekt jest taki iż żaden z 4 producentów dwumas nie przewiduje ingerencji we wnetrze koła nie wspominając o ich naprawie.Firmy które "regenerują"działają na naiwności i niewiedzy ludzi w tej dziedzinie,nie posiadają i nie będą posiadać danych technicznych poszczególnych elementów gdyż jest to skrupulatnie chroniona tajemnica poszczególnych producentów.

Ostatnio edytowano: 24-01 16
  10. banderas45

banderas45 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    augustów
    Regenerowałem 3 razy koło dwu masowe i za każdym razem PORAŻKA!!!
    Gdy zwróciłem się o zwrot pieniędzy okazuje się że mojego koła dwu masowego nie chcą mi zwrócić! Nigdy więcej żadnych napraw w tej firmie!!!

11. krak-us

krak-us Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lublin
    Witam forumowiczów. Zarejestrowałem się w celu podzielenia opinią nt f-my Avanti. Mój magiel tak jak kolegi kilka postów wcześniej wytrzymał 21000 km i wylał. Niestety jest po gwarancji, ale przebieg maglownicy regenerowanej u nich w dodatku pokrywając się z przebiegiem innego forumowicza, potwierdza, że to totalna porażka.

12. kakus

kakus Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miałem okazje zwiedzać fabrykę dwumasów sachsa w Niemczech. Jak zobaczyłem jak wygląda proces produkcji stojąc przy maszynach to stwierdziłem, że tego nie da rady zregenerować. Byle dołożenie pierdoły to laser wyważa, smar jest w niebieskich beczkach bez jakiejkolwiek nazwy od kogo z czego bo to jest tajemnica producenta. Pracownicy składają koła w takich "gniazdach" gdzie maszyna robiąc koło np do 2.0 TDi 170 KM Cr bierze sprężyny z pudełka np. 2, 8, 5 i nie ma nic na temat siły sprężyny do jakiego auta itp - wszystko ściśle tajne. Telefony komórkowe mieliśmy na drugim końcu miasta, żeby nie było szpiegostwa. Akurat podczas naszej wizyty było robione koła do nowego Actrosa i na końcu taśma się rozwidla i jak idzie dla Mercedesa na fabrykę to laser wypala nr mercedesa, a jak na rynek OE to koło wędruję druga linia bez numeru OE. Tak patrząc jak maszyna sprawdza wyważanie koła na końcu to średnio co 5-te koło idzie na śmieci, bo nie spełnia norm. Wiec muszą jakoś te straty sobie zrekompensować. A że jakość nowych kół jest jaka jest to już inna bajka

13. ramnad

ramnad Początkujący

Docenione treści:
    0
    To i ja się podzielę moimi przeżyciami z firmą Avanti. Napomknę że sprawa była dla mnie gardłowa(zmiana pracy, auto służbowe które muszę oddać do końca miesiąca, oczywiście powiedziałem o tym panu, który mnie zapewnił że na pewno zdążą). Mechanik u którego stoi auto jedzie na urlop w piątek o 16 zamyka warsztat i 2 tygodnie urlopu.

Poniedziałek: dzwonię do przedstawiciela firmy na Dolny Śląsk( potem doczytałem że ten nr jest do pana który tak naprawdę obsługuje cały kraj) 603 501 605. Mówię co się zepsuło w jakim aucie z jakim silnikiem i jaka moc. Pan , nie ma problemu prosę wysłać , następnego dnia jest regenerowane i wysyłane do klienta DHLem.

Wtorek: koło i wysprzęglik odebrane przez kuriera (przesyłka zlecona przez firmę Avanti)

Środa: pomimo informacje że dostanę info czy koło na pewno wyszło do mnie brak takowej. Dzwonię do pana jakieś 10 po 16 godz (603 501 605) odsyła mnie pod nr 500 585 449, tam dowiaduję sie że pracują do 16 i mam dzwonić w czwartek.

Czwartek: Dzwonię (500 585 449) i dowiaduję się że mają obsuwę( wczoraj o tym nie wiedział?? ) i pan pod nr (603501605) miał o tym wiedzieć i przekazać klientom że nie da się zrobić z dnia na dzień. Ale to nie koniec niespodzianek , okazało się że ten typ silnika z tym kołem to jakiś nietypowy motor, hahahaha ciekawe co na to fachowcy z Opla( w firmie mamy min takie 4 szt) . W poniedziałek jeszcze był typowy.

Piątek: Dzwonię( godz 10 50) na nr 500 585 449, dowiedziałem się że nie wiadomo czy dzisiaj koło wyjdzie, delikatnie mówiąc jestem wk...... . Proszę o wysyłkę na adres pod który są dowozy w sobotę ( Wrocław) Proszę o zaznaczenie usługi PDI , zadzwonią zanim przyjedzie kurier( Prosiłem brata żeby odebrał przesyłkę bo chciałem przed zmianą pracy wyskoczyć chociaż na dwa dni nad morze, trochę wolnego też się należy :) ) Pan stwierdził że takiej usługi nie zaznaczy bo nie wie ile kosztuje i ile mnie obciążyć. (ile może kosztować taka usługa , dowiedziałem się w DHL 4 zł)
    Gdy poprosiłem żeby napisał taki adres jak podałem i zaznaczył PDI że ja za wszystko zapłacę usłyszałem że "nie", nie będę mu mówił co ma zrobić i on może wysłać tylko na odbiór własny (akurat odbiory własne sa z drugiej strony Wrocka( wiem mamy obwodnicę :) ) .
    Zaznaczam że nadal nie wiem kiedy dostanę koło, jak już dostanę to jak mam załatwić mechanika, generalnie jestem w czarnej ...... tylko dlatego że nie przeczytałem wcześniejszych wpisów. Pewnie by mi to dało do myślenia.

Generalnie nie polecam tej firmy, jeśli tak samo działają jak naprawiają to aż dziw że jeszcze są na rynku.

Daniel K. Podaje żeby panowie nie musieli szukać kto im wystawił opinię.

14. Mateusz Kęmpiński

Mateusz Kęmpiński Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Regenerowałem sprzęgło hydrokinetyczne od Mercedesa skrzynia 722.6, sprzęgło działa bez zarzutu. W ciągu 4 dni zregenerowane sprzęgło było zamontowane już w samochodzie.

15. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 211
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    I tylko po to zarejestrowałeś się na forum nawet się z nami nie witając aby napisać ten post ocieplający wizerunek firmy Avanti? Jaki masz w tym cel? Ocieplanie wizerunku trwa?

16. Mateusz Kęmpiński

Mateusz Kęmpiński Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Czyli mam rozumieć że mogę wystawiać tylko negatywne opinie i komentarze? Tylko po to jest stworzone to forum?

17. Stanisław 1946

Stanisław 1946 Weteran Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    470
    Miasto:
    Szczecin
    Mateusz koń do wozu stoi tyłem a Ty ustawiłeś go przodem.
    Ja wiem- może za trudna metafora ?

18. adrian Sobolewski

adrian Sobolewski Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kielce
    znalazłem tą firmę w internecie, dojechać do nich to jest jakiś dramat, natomiast jeśli chodzi o regeneracje koła dwumasowego do mojej Mazdy, przebiegła bez zarzutu auto przejechało już ponad 92 000 km i wszystko jest w porządku.

19. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 211
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Jestem tu adminem i widzę to samo IP dla użytkownika adrian Sobolewski oraz Mateusz Kęmpiński - coś to ocieplanie wizerunku wam nie wychodzi...
    W nagrodę zostawiam posty i zapewniam Wam dożywotniego bana.

20. MarcinS44

MarcinS44 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kielce
    adrian Sobolewski to przecież pracownik firmy Avanti z Kielc.