1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

M4K Garage - mechanika widziana okiem youtubera

Dyskusja w 'Wolna strefa' rozpoczęta przez użytkownika Papandreu, 11-03 18.

1. Papandreu

Papandreu Uczestnik

Docenione treści:
    93
    Miasto:
    Gliwice
    Może coś w tym stylu? :joyful:

Audiana lubi to.
  2. Mikidz

Mikidz Bywalec

Docenione treści:
    134
    Miasto:
    Pomorskie
    Dzisiaj wszedłem na profil M4K na facebook... co drugi post jest w stylu "zwolniło nam się kilka terminów, dzwońcie i się umawiajcie". Jeden z postów jako powód wolnych terminów podawał wakacje... no Panowie, ja szczerze mówiąc przez to, że wakacje, to wręcz przeciwnie. Tyle roboty, że nie wiadomo w co ręce włożyć, a klienci chcą mieć naprawione niespodziewane awarie, bo "Panie, ja jutro na wczasy jadę i auto mi się zepsuło).

Także chyba nie jest tak różowo jak to z filmików wynika. U mnie jak się jakiś termin zwalnia (a bardzo rzadko się to zdarza), to zawsze kilku klientów czeka aż zadzwonię z dobrą nowiną, że mogę go szybciej wcisnąć.

Sądzę, że 99% warsztatów na tym forum nie ma "problemu" ze zwalniającymi się terminami, a z postów Łysego na fb wynika, że u nich często się zdarza :)

No ale tak to jest, jak klient na wstępie słyszy "do jakiej kwoty mamy diagnozować? Bierzemy 120zł za godzinę drapania się po głowie przy Pana aucie, więc? 1000-2000? Ale spokojnie, jak nic nie wykryjemy to trudno, godziny lecą proszę Pana"

Ja za diagnostykę też kasuję, ale nie wyjeżdżam do klienta "do jakiej kwoty mam stać przy Pana aucie bez gwarancji, że coś znajdę?"

3. Mechanika pojazdowa Gorzów

Mechanika pojazdowa Gorzów Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    306
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Adres strony:
    Ja się wręcz cieszę jak klient rezygnuje z terminu lub poprostu nie pojawia się. Mam wtedy czas na zaległe na placu auta.

adam89, Jarzi oraz misiek1394 lubią to.
  4. slawek1

slawek1 Uczestnik

Docenione treści:
    76
    Miasto:
    Świdnica
    Ja mam podobnie. Choc nie przypominam sobie kiedy ktos zrezygnował. obejrzałem z ciekawości kilka odcinków tego łysego. To zwykły leszcz. Dla niego 1Z od Vag-a to Z1 a w jednym odcinku z mega tunerem jakims strasznie rozprawiali o 2,0d w Bmw. I doszli do wniosków, ze od 1998 roku do 2011 to jest ten sam silnik. I głównym problemem jest pekajacy wał. I ze wszystkie mają rozrząd z tylu. Komedia.

Ostatnio edytowano: 31-08 18
  5. misiek1394

misiek1394 Gaduła

Docenione treści:
    255
    Miasto:
    K-K
    Wiedza tego człowieka jest znikoma. Nie idzie nawet oglądać tego paplania. A 90% widzów to dzieci z gimnazjum.

toomii76 lubi to.
  6. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    808
    Miasto:
    WWA
    misiek1394 to tak jak tu na forum...
    zalogowanych
    :p:D

misiek1394 lubi to.
  7. tomi4m10

tomi4m10 Uczestnik

Docenione treści:
    27
    Miasto:
    Trojmiasto
    On po prostu zrozumiał, że skoro nie ma wiedzy i doświadczenia, żeby naprawdę zajmować się grubą robotą to przejmie target tzn takich którym sam niedawno był i postara się coś z tego ugrać jak już zdobędzie fejm. Pomyślcie, że nie zdobędziecie uwagi szerokiej publiczności opowiadając im np jak rozebrać i złożyć skrzynię automatyczną, bo to dużo za wysoki poziom na przeciętnego typa z naklejką 'trzeba zapierd...ć na swoim tdi, zdobędą ją właśnie tacy. Popatrzcie na takie gwiazdy jak z top gear, to są 'ałtorytety' motoryzacyjne, podobnie jak hołki, Kuchary, którzy nawet jeśli(w co wątpię) coś tam wiedzą na temat techniki więcej, to mówią jak do dzieci o motoryzacji w mediach. Podobnie jest z polityką, jeśli by jakiś zaczął gadać o tym na czym naprawdę polega zarządzanie to by go nikt nie słuchał...

8. eidems

eidems Nowy

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Konin
    Tylu mamy specjalistów, a facet zrobił:
    -Kanał na YT
    -Stworzył własną markę i warsztat
    -Wydał książkę
    Stara się wytłumaczyć wiele rzeczy i jakoś mu to wychodzi. Dlaczego nikt z Was tego nie zrobił? Dlaczego wiele warsztatów korzysta z innej znanej marki (np. bosch czy autocrew?) a nie potrafi pracować pod swoim szyldem? Każdy serwis ma negatywne opinie, nie można ich uniknąć, trzeba starać się aby je zminimalizować. Po za tym jest moim zdaniem pozytywną osobą, mówi wprost jacy są pracodawcy w Polsce, jak serwisy potrafią oszukać klienta i zarobić krocie na czyjejś niewiedzy.

WOODOO lubi to.
  9. selim

selim Uczestnik

Docenione treści:
    87
    Miasto:
    Sląsk
    Więzi krwi?

10. eidems

eidems Nowy

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Konin
    Dlaczego tak uważasz? To jest moja opinia, nie jest to osoba która "testuje 50 batoników, czy je pączki na czas" tylko nagrywa konstruktywne klipy i tłumaczy wiele rzeczy dla "przeciętnego kowalskiego". Ale najważniejsze jest to, że faktycznie nie skończył zawodówki na jakimś zadupiu i nie jest mechanikiem. Przeczytałem Wasze komentarze i praktycznie wszystkie są negatywne, trochę odwagi i przyznać się, że facet odwalił kawał dobrej roboty;)

11. Mechanika pojazdowa Gorzów

Mechanika pojazdowa Gorzów Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    306
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Adres strony:
    Mamy przyznać rację, bo ty tak uważasz. Niesamowite, to jest właśnie wolność wypowiedzi.
    Jakiej dobrej roboty? Ze jedzie po naszej branży i pakuje nas do jednego wora?

Fryderiq, Audiana oraz toomii76 lubią to.
  12. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    1 722
    Miasto:
    turek
    przecież to jest zwykły pajac. a jego "wiedza" świadczy tylko o nim.

a to jego tłumaczenie, to łykają pelikany, co nie mają pojęcia o zawodzie.

ethan, hiwat oraz Giemza lubią to.
  13. Audiana

Audiana Nowy

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    stolyca
    Jedyne co mu się udało to to że ma pół miliona subskrybentów. Ale co z tego? Koleś co rozgniata różne rzeczy na prasie ma dwa miliony. Nie trzeba robić nic szczególnego, żeby się dorobić widzów. Mój kolega tylko dlatego chciał mu zlecić nakręcenie filmu, bo ma dużo subskrybentów. Ale jak typek sobie zażyczył kosmicznej kwoty za filmik to mój kolega nie był gotowy tyle mu płacić, bo to nie jest żaden wybitny ekspert, żeby był tego wart.

14. misiek1394

misiek1394 Gaduła

Docenione treści:
    255
    Miasto:
    K-K
    Jego wiedza jest porównywalna z nauczycielami w zawodówkach lub technikach samochodowych. Czyli zerowa ! :)

toomii76 i Fryderiq lubią to.
  15. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    1 722
    Miasto:
    turek
    pewnie jeszcze czyta z promptera he he.

misiek1394 lubi to.
  16. Ogień-Opór

Ogień-Opór Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Mechanik nie prostytutka, nie musi każdemu dogodzić. Uczciwa praca. Dobra robota. To płać i nie marudź. Jak nie? To tam jest brama. Mam kilku takich. Nawet jeden dostał za darmo wymianę sprzęgła. Marudził.
    To nie jarmark, że się targujemy. Każdy z nas ma swoją wiedzę. Uczymy się całe życie. Najgorsze jest wbić sobie do głowy, że młody nic nie wie, albo że stary mechanik tylko maluchy naprawia. Trzeba być otwartym na wiedzę. Z braków nie ma się co śmiać. Konstrukcje są coraz bardziej dziwne. Trudne. Czy każdy model znacie na wylot? Czy wszystko się powtarza? Nie. Jednak ten łysy majster to zwykły facet, który coś wie.
    Zapewne wielu z was komentowałoby moją pracę. Ja waszą. Jednak auto wyjedzie od ciebie, czy od innego. Naprawione i zapłacone. Nie ma się co porównywać. Nie lubie diesla robić, a potrafię. Remonty też robię.
    Wiem jednak, że jak nie lubisz czegoś robić, a robisz to dobrze to i tak przebije cię ten, co uwielbia babrać się w klekotach, bo zapał daje dużo motywacji. Czy łysy ma taką wiedzę? Nie wiem. Zagnę go? A po co ?
    Trzeba zarabiać i naprawiać, ot co.

17. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    1 722
    Miasto:
    turek
    a po to, żeby nie pier.... głupot. a ludzie co się nie znają, łykają to jak pelikany a potem jest wysyp specjalistów na forach.

według niego, mechanicy to złodzieje i oszuści. tylko on jest uczciwy i robi prawie za darmo.
    chyba, że te wszystkie przekręty sam robił, bo tak ładnie o nich opowiada, a teraz udaje świętego :)

Lechtak lubi to.
  18. Fryderiq

Fryderiq Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    .
    Przecież to była złotówa więc sami sobie odpowiedzcie.

misiek1394 lubi to.
  19. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    1 722
    Miasto:
    turek
    serio? jeśli tak, to wszystko w temacie.

20. Fryderiq

Fryderiq Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    .
    Sam o tym opowiadał kiedyś że był przez jakiś czas złotówą.

toomii76 lubi to.